Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

47 'ler buraya :)
Geçeceğiniz sayfa : < ... 28 29 30 31 32 33 34 >
Görüntelediğiniz sayfa 34 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Özel Dosyalar -> Down Sendromu DosyasiMesaj formatı

ezgili dünyam
Gönderildi 14/6/2010 23:50 (#24570 - Cevapladığınız Konu : #14005)
Konu: RE: 47 'ler buraya :)

Onur Üyesi

20002000500100100100252525
Bulunduğunuz yer: Hayat bir sınavsa adımı yazar çıkarım.

Merhaba,

Sıla bebek aramıza hoşgeldi. Kaygılarınızı çok iyi anlıyorum, olacak tabiki, ama inanın bebeğiniz küçük adımlarla, sabırla, sevgiyle tahmin bile edemeyeyecğiniz kadar iyi duruma gelecek. Down sendromlu olupta ünüversite bitiren ve meslek sahibi olanlar bile var. İnanın bu doğru, teselli için demiyorum. Bizim down enromlu çocuk ailelerinin toplandığı bir sitemiz var, gerçi şu an bir problem yaşanıyor ama yakında düzelir.

http://www.downsendromu.biz/

facebook ta sayfanız varsa beni ekleyebilirsiniz. Bu sayede diğer arkadaşlarlada tanışırınız.

Ayfer Sarıhan Karaoğuz

Yukarı Aşağı
gülizar-mehmet-sedef
Gönderildi 25/6/2010 15:39 (#24595 - Cevapladığınız Konu : #24570)
Konu: Re: 47 'ler buraya :)

Üye

merhaba adım mehmet eşimin adı gülizar ve 40 gün önce doğan 2. çocuğumuz sedef. oda ds li.yazılanları okudum.

ilk çocuğumuzla doğumdan sonra 1 yıl süren ve sürekli ağladığı bir hastalık dönemi geçirdik.ilk yıldan sonra da asabi fıtratı nedeniyle evlat sevme duygusunu pek yaşayamadım.annesi de ilk yılın sıkıntılarından dolayı çok yıprandı.

eşim ikinci çocuga hamile kalınca hem eşim hem ben hem sevinç hem de korkuyu beraber yaşadık 9 ay boyunca.istediğimiz sakin sağlıklı bir bebek sevmekti.hasta olmayan asabi olmayan uyumadığı zamanlarda beşiğinde güzel sesler çıkaran sevilesi bir bebek.

öylede oldu.eşim doğum yaptı.bebeğimizi kucağımıza alıp eve geldik.acıkınca ağlıyor emzirince susuyor ya uyuyor yada sevimli sevimli oynuyordu beşiğinde.ama içimiz rahat değildi. Doktoru hastanedeyken bir kaç sefer gelip bebeği incelemiş, 'yok yok annesine benziyor' demiş sonrada bir hafta sonra getirin zeka testi yapacağız demiş annemin ısrarı üzerine de down sendromlu olabilir demişti.

hemen down sendromu belirrtilerini araştırdık.özelliklerden çok azı benziyordu ama net değildi.
-elinin ayasında çift çizgi vardı.
-boynu normaldi
-ayak parmakları arası normaldi
-gözleri bademe benziyordu ama annesini gözleride öyleydi.
-sadece dili biraz büyük gibiydi ama pek çok çocuk ddilini dışarı çıkarırdı.

inanmak istemedik.inanmadık ta.tahlili yaptırıp beklemeye başladık.bir ay sonra tahlilin çıktığı gün işten eve geldim.gerçek olduğuna inanmadığım gerçeği eşime sordum.
'bana tahlil çıktı' dedi
sonuç diye sordum yutkunarak.
o hastalık varmış dedi yutkunarak.
önce inanmadım şaka sandım içim endişe dolu olarak.
hatta böyle bir konuda nasıl şaka yapar diye geçti içimden bir an.
Yukarı Aşağı
gülizar-mehmet-sedef
Gönderildi 25/6/2010 15:51 (#24596 - Cevapladığınız Konu : #14005)

Üye

bana tahlil sonucu orda dediği an yıkıldım. tahlil yatağın üzerinde idi. yatağa oturup tahlil elime alıp 47 xx 21 yazısını görünce tekrar yıkıldım.

hayatımda ilk defa o gün 'hayatın cilvesine bak' dedim.
oysa daha ilk bebeğimize hamileyken gittiğimiz ve ne olduğunu bilmeden sadece ismine aldanıp gittiğimiz tiyatro oyununun konusu da down sendromlu bir annenin yaşadıkları değilmiydi.çıktığımızda gittiğimize pişman olduğumuz oyunun gerçeğini bize altın tepsiler içinde sunacağı aklımızın ucundan bile geçmemişti hayatın.
Yukarı Aşağı
gülizar-mehmet-sedef
Gönderildi 25/6/2010 16:01 (#24597 - Cevapladığınız Konu : #14005)

Üye

bu nasıl bir cilve diye soruyorum kendime şimdi.
bu nasıl bir cilve
nasıl.....
nasıl.....
...
Yukarı Aşağı
gülizar-mehmet-sedef
Gönderildi 25/6/2010 16:03 (#24598 - Cevapladığınız Konu : #14005)

Üye

artık hiç bir şey umurumda değil.ne okumuş olmak.ne para ne kariyer ne diyerleri.
Yukarı Aşağı
gülizar-mehmet-sedef
Gönderildi 25/6/2010 16:08 (#24599 - Cevapladığınız Konu : #14005)

Üye

ne olur bana söyleyin. bu illetin iki türü varmış. birisi çoğunlukta çıkan ve ağır seredebilen tür diğeri mozaik denilen hafif tür.burada yazan hanımlar ve beylerin çocukları hafif olandan mı yoksa emekle her çocuk bahsettiğiniz gibi konuşan eğlenen şakalar yapan çocuklar olabiliyormu
Yukarı Aşağı
ezgili dünyam
Gönderildi 3/7/2010 01:33 (#24602 - Cevapladığınız Konu : #24599)

Onur Üyesi

20002000500100100100252525
Bulunduğunuz yer: Hayat bir sınavsa adımı yazar çıkarım.

Mehmet bey, öncelikle bebeğinizi güle güle büyütün. Yaşadıklarınızı ve kaygılarınızı çok iyi anlıyorum. Kafanızdan sürekli sorular geçiyor. Bu soruların cevaplarını zaman içinde anlacaksınız. Lütfen bebeğinize sarılın, o sizin ilgi ve sevginize o kadar muhtaç ki. Şu an hayatınızda hiç bir şeyin önemi yokmuş gibi görünüyor size,  bunları hepimiz yaşadık. Bende aynı şeyleri düşünmüştüm. Hayat benim için bitti demiştim. sonra baktım ki, hayır hayat bitmemiş akine yeni başlamış. Dünyam Kızım Ezgim'in çevresinde dönmeye başlamış. Size şimdi anlattıklarımız boş şeyler gibi gelebilir ama zaman içinde yaşayarak anlayacakınız. Biz down sendromlu ailelerin paylaşımda bulunduğumuz bir sitemiz var, aşağıda linkini kopyalıyorum. Lütfen üye olun. Sorularınızın cevaplarını orada bulacaksınız.

http://www.downsendromu.biz/

Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 28 29 30 31 32 33 34 >
Görüntelediğiniz sayfa 34 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)