Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Engellisi olmayan Aileler
Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4 5
Görüntelediğiniz sayfa 4 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Candan Cana -> Sosyal BakışMesaj formatı

catgirl24
Gönderildi 16/8/2007 18:40 (#19270 - Cevapladığınız Konu : #15740)
Konu: Re: Engellisi olmayan Aileler

Uzman Üye

1000500100
Bulunduğunuz yer: İzmir/Karşıyaka
Ben böyle şeylere çok şaşırıyorum. Yanımda bir arkadaşımla yürürken bazen beni elleriyle türtüyor ne oldu diyorum bana birini gösteriyor.. Bak gözü şöyle kaşı şöyle yada ayyy yazık falan deniliyor... Ben kimseye acımam benim ne olacağım aileme ne olacağı bellimi bu tür eğitimsiz insanlara karşı savaş veriyorum kendimi bildim bileli.. Bugüne kadar hiç bakmadım tam tersine gördüğüm anda karşımdakini rahatsız etmemek için onun hangi duygular içinde olduğunu anlayabildiğim için özellikle o tarafa bakmam..
Belki üzüntü duyarım yaşam koşularını düşünerek, ama asla acımam, acıyan kişilere ben acıyorum çünkü eğitimsizlik diz boyu gidiyor...
Yukarı Aşağı
emreirem
Gönderildi 17/8/2007 15:44 (#19284 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Onur Üyesi

500050005000500100100100
Bulunduğunuz yer: Ankara
Off of.
Yazacak çizecek çok şey var ama malesef ben çok yoruldum anlatmaktan.
Benim çocuklarım için halen siz özürlüsünüz çocuklarınız nasıl sağlammı diyen üniversite emzunlarını gördükçe umudum azalıyor.

Ayrıca o arkadaşın senin oğlun için söylediklerini bir kez daha düşünsün. Ayy sinirlerim bozuluyor bu tarz laflara Yazdığınız Kelime Sitemize Uygun Değillik etmiş. O zaten arkadaş felan değilmiş senin için bence. Arkadaş böyle laflar edermi.
Yukarı Aşağı
Selen_yağmuri
Gönderildi 17/8/2007 23:38 (#19291 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Asil Üye

10025
İnsanların söylediklerine şaşırmıyorum artık boş insanlar konuşacak bir şey bulamadığında çevresinde ki ilginç gelen olaylar üzerinde konuşur
Pencereleri küçüktür yaşamayan anlar mı sorusuna gelirsek bazen bu kişiye bağlı
Yukarı Aşağı
cedas
Gönderildi 3/9/2007 03:26 (#19507 - Cevapladığınız Konu : #15740)
Konu: RE: Engellisi olmayan Aileler

Onur Üyesi

500050002000100100100
Bulunduğunuz yer: Çorlu
bu konuda bilinçli bir birey yetiştirdiğim için gurur duyuyorum kendimle
adı esraydı.. 6 yaşında olup 1.5 - 2 yaşlarında görünen küçük kız çocuğu.gelip yanımıza oturdular önce annesiyle hastane koridorunda... öğlen saati onlar ve bizden başka kimse yok... yan koltuktaydılar arkalarını dönmüşlerdi , kaçar gibiydi hareketleri ... yabancı değil bu davranış tanıyorum
yokmuşuz gibi davrandı , bakışlarını kaçırdı annesi yansıyan camlardan.. anladım ki kaçtığı ben değil , beklediği sorulardı... -- annee onun adı ne dedi can bilmiyorum oğlum sor kendisine de öğrenelim dedim çekine çekine ... sordu , fısıltı esra dedi... -- anneee esra ne kadar .... dediği anda eyvah dedim kesin pot kıracak deli oğlan.. ama cümle şöyle bitti. : -- uslu bir kız değil mi hiç emir gibi yaramaz değil .. nasıl rahatladığımı anlatamam.. annesi yüzünü bize döndü... esra ile can bahçeye çiçek toplamaya çıktılar , biz sohbet ettik anneyle ..
ne ben bir soru sordum , ne can anormal muamelesi yaptı çocuğa..
ben sormadım ama , esra söyledi
cennette büyüyeceğim ben !... yavrucak meraklı tepkilere maruz kalıyor olmalı ki açıklama yapmak zorunda hissediyor kendini... öyle çok ki kendini bilmez insan ..
nefret ettiğim tek soru HİÇ YEMEK YEMİYOR MUSUN SEN ? ama can ile anlaşma yaptık biz.birisi ona bu çirkin soruyu soracak olursa o , çok yiyorum ,hemde hiç ayırt etmeden diyecek göğsü kabara kabara ; annesi onu destekleyecek obur şeftalim o benim diye demek istediğim insanları eğitmek zor , değiştirmek zor.. önce kendimizi hazırlamalıyız olası durumlara.. önce biz güçlü olmalıyız ..

Düzenleyen cedas 3/9/2007 03:29
Yukarı Aşağı
ELİFNİDA
Gönderildi 2/11/2007 23:29 (#20196 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Kıdemli Üye

5001001001002525
bütün mesele engelsin denilen kişilerde aslında bu ayrıma artık bir son verilse.ne yani normallerin sayıları fazla olduğu için mi normaller
Yukarı Aşağı
umutberk
Gönderildi 12/11/2007 20:07 (#20252 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Üye

2525
çoğu engel insanların bedeninde değil beynindedir ve asıl toplumsal sorunlarda bundan doğar. empati denilen şey ülkemde okutulmadığı ve doktorların bile bazen empati kuramadığı canım ülkemde insanın elinden sadece üzülmek gelmemeli.
çok güzel yazmışsın arkadaşım eline sağlık,hiç değil çocuklarımızı bu konuda eğitmek en önemli görevimiz olmalı.benim ailemde de halam engelliydi..bazen sadece 10 dakika gözümüzü kapatıp bişeyler yapmaya çalışsak ka.ç dakika tutabiliriz gözümüzü kapalı.
Yukarı Aşağı
melisnil
Gönderildi 3/12/2007 10:41 (#20489 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Asil Üye

100100
Bulunduğunuz yer: Canım İzmir
Benim kızım engelli degil ama çok kilolu bir bebekti.8 aylık iken 18 kilodu.Çok ağladığımı biliyorum bu yüzden.Tabi kilolu olmasından değil etrafımdaki insanların bebeğimin hakkında yaptıkları yorumlardan.Ah yazık yavrum hasta mı bu, ne hastalığı var,kaç kilo,suma güreşçisi gibi,doktora götürseydiniz,yolda yürürken insanların birbirlerini dürterek bize bakıp bakıp gülmelerinden ay bebege bak ne kadar şişman demelerinden çok ağladığımı biliyorum.Ama bende onlar gibi olucam onlar nasıl utanmıyorlarsa ve beni incitebileceklerini düşünmüyorlarsa bende öyle cevaplar verecegim dedim.Ve ondan sonra da soranlara sen benim kızımla ilgilenecegine kendi kucagındaki bebege bak, size ne sizmi karşılacaksınız ki tedavi masraflarını neyi var diye soruyonuz diye cvblar vermeye basladım ama inanınki hak ettiler.Yoksa hayatta bu sekilde konusan birisi değilim.Şimdi kızım normal kilosunda hemen hemen ama bakıyorum da artık kimse ilgilenmiyor bizimle.
Ne meraklı insanlarımız var ya egitim şart ama bu insanlarla biraz zor...
Yukarı Aşağı
elif beyda'm
Gönderildi 6/1/2008 12:55 (#21011 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Asil Üye

1002525
Bulunduğunuz yer: SESSİZ MELEĞİM ELİF BEYDA'M
BENDE KIZIM ELİF BEYDA NIN UC BUCUK YILLIK YASAMINDA CEVREYLE ILGILI COK SIKINTILAR YASADIM HEP EGITIMDEN BAHSEDIYORUZ AMA ASIL EGITIM AILE EGITIMI ANNE VE BABANIN COCUKLARINA VERDIKLERI EGITIMDEN KAYNAKLANIYOR KIZIM DA GOZ ODAKLANMASI YOK GOZLERI YA YUKARI BAKAR YADA KAYAR BIR GUN BIR ARKADASIN OĞLUNUN DOGUM GUNU ICIN HEDIYE ALMAYA MAGAZAYA GIRDIK KASADA BEKLEYEN BIR KADIN BIZE BAKIP 'UYUYAN COCUGU NIYE GETIRIRLER KI'DEYIP SOYLENDI AMA BENIM KIZIM UYUMUYORDU...TATILE GITTIGIMDE KADINLAR CEVREMIZI SARDILAR SANKI IZLENMESI GEREKEN BIR SEYMISIZ GIBI BIZI ORALARINA ALIP DAKIKALARCA SEYRETTILER....EN CANIMI ACITANDA YENI TASINDIGIMIZ SITEDE OLDU KIZIMI REHABILITASYONDAN GETIRIRKEN COCUKLARDAN BIRI BAGIRDI'AAA HASTALIKLI COCUK VE ANNESI GELDI BAKIN'O COCUGA NASIL BAKTIM BILMIYORUM AMA KARSIMA BIR DAHA CIKMADI KIZIM SANKI ANLAMIS GIBI DAKIKALARCA DUDAK BUKTU GOZLERI DOLDU
BENIM KIZIM DIGER COCUKLARDAN FARKLI OLDUGUNU BILMIYOR AMA BEN KIZIM GIBI OZEL BIR COCUK GORDUMMU DAHA FARKLI DAVRANIYORUM HIC INCITMIYORUM BIR ALLAH SIFASINI VERSIN DEMEK BILE BENI RAHATLATIYOR... UMARIM GELECEKTE INSANLAR DAHA BILINCLI OLUR VE BILINCLI NESILLER BUYUR BIZIM GIBILERDE BU SIKINTILARI YASAMAZ PINAR ELIF BEYDA NIN ANNESI....
Yukarı Aşağı
melisnil
Gönderildi 11/1/2008 10:21 (#21048 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Asil Üye

100100
Bulunduğunuz yer: Canım İzmir
Bugün yine gözlerim doldu. Kendi kendime nasıl bir toplumda yaşıyoruz diye düşündüm.İnsanlarda hiç mi merhamet duygusu kalmamış ??? İşyerimde otururken sendromlu birini farkettim kapının önünde. Birilerine bişeyler anlatmak istiyordu ama gelen gecen kimse yüzüne bakmıyordu o kişinin. Çıktım dışarıya bizim iş yerinin sokagında oturuyormuş.Elinde ekmek torbası fırından geliyodu sanırım.Sen nerde oturuyosun dedim bizim sokagı işaret etti.Evine neden gitmiyosun diye sordum çünkü kapıda bekliyodu.Köpek köpek dedi.Korkuyomusun dedim.Evet dedi.Bekle bi saniye dedim işyerinden bi abiye rica ettim evine kadar bırakırmısın diye.Evine yolladım.Canım benim köpekten korktuğu için evine gidemiyodu.Anlatmaya çalışıyodu ama onu dinleyen kimse yoktu!!!Çok üzüldüm derdini anlatamadığı için hem o kişiye... Hemde yardım duygusu bile taşımayan insanlıktan uzak kalmış o kişilere !!!

Düzenleyen melisnil 11/1/2008 10:24
Yukarı Aşağı
Furkan-Enes
Gönderildi 12/1/2008 23:37 (#21062 - Cevapladığınız Konu : #15740)

Onur Üyesi

50005000200050010010010025
Bulunduğunuz yer: Uzun İnce Bir Yoldayım...
karşımızdakinin yerine kendimizi koyup düşündüğümüz zaman anlamak pek zor olmayacaktır..
insanız neticesinde, biraz bilinçli olmak olunamıyorsa bilinçlendirmek..inşallah bunu da aşağızdır..
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4 5
Görüntelediğiniz sayfa 4 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)