Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

EPİLEPSİ(SARA) HASTASIYIM
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 >
Görüntelediğiniz sayfa 7 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Candan Cana -> Yaşamın İçindenMesaj formatı

çağlarda
Gönderildi 26/2/2008 01:01 (#21395 - Cevapladığınız Konu : #18244)
Konu: Re: EPİLEPSİ(SARA) HASTASIYIM

Kıdemli Üye

500100252525
Bulunduğunuz yer: istanbul
arkadaşlar çok geçmiş olsun ayrıca çok teşekür ediyorum verdiğiniz bilgilere...
Yukarı Aşağı
onbir
Gönderildi 5/3/2008 21:11 (#21462 - Cevapladığınız Konu : #18244)

Yeni Üye

Bulunduğunuz yer: MATRİX
Geçmiş olsun bilgileriniz için teşekkürler
Yukarı Aşağı
miray&demir
Gönderildi 2/5/2008 16:56 (#21844 - Cevapladığınız Konu : #18244)
Konu: RE: EPİLEPSİ(SARA) HASTASIYIM

Onur Üyesi

20001000100252525
Bulunduğunuz yer: cennet izmir'im
merhabalar.
benim annemde epilepsi hastası(idi)
çocukluğumdan beri onun hastalığıyla yoğruldum,ne çocukluğumu
nede gençliğimi yşayamadım.annem ben ilkokula giderken
günde 20-25 kere kriz geçiriridi.
kardeşime uzun yıllar annem baktı çünkü o küçüktü annem ilgilenemiyordu
bense hem annemle hemde evle ilgilenmeye çalışıyrdum.
yıllarca o sersem gibi dolaştıran ilaçlardan kullandı.
ne kadar zor olduğunu biliyorum.
bunun yanı sıra halisinasyonlar da görüyordu.
ve bir gün mucize oldu yaklaşık 5 sene önce annem iyileşti
hemde ilaç kullanmayı bıraktıktan 2 sene sonra,
şimdi allaha şükür çok iyi hatta oğluma bile annem bakıyor
en son geçen sene bayılmıştı.
bazen çok kötü oluyor yine bayılacak gibi oluyor ama artık kendi kendini telkin ederek
bayılmasını engelleyebiliyor.
bu ırsi bir hastalık dedemde ve annemin halasında
ayrıca dayımda ve kuzenimde de vardı
ama çok şükürki hepside yıllar sonra yendiler bu hastalığı
inanıyorum ve diliyorumki sizlerde şifa bulursunuz inşallah
çok zor hele çocukları olan anneler için dahada zor
allahım bir an önce şifa versin herkese
Yukarı Aşağı
gunayb
Gönderildi 25/7/2011 23:44 (#25642 - Cevapladığınız Konu : #18244)

100100100252525
Bulunduğunuz yer: FL
Forumu one cekmek istedim ben de epilepsi hastasiyim arada nobetlerim oluyor.
Forumda epilepsi hastasi anne kalmadi mi?

Umarim yillar once burada konusanlar hastaligi yenmislerdir.. Ben 10 yildir mucadele veriyorum maalesef gunde 2 ilac kullaniyorum. Gebeyken hastaneye yattim bu yuzden. Yok mu kimse?
Yukarı Aşağı
hilal_48
Gönderildi 26/7/2011 23:50 (#25645 - Cevapladığınız Konu : #25642)

Onur Üyesi

20001000100100100252525
Bulunduğunuz yer: bal kızımın yanı...
benim annemde epilepsi hastası benimde çocukluğum nöbetlerle geçti çok şükür 10 yılı aşkın nöbet geçirmiyor düzenli ilaçlarını kullanıyor
rabbim herkese şifa versin dermansız dert vermesin
Yukarı Aşağı
mathematician
Gönderildi 5/1/2012 05:17 (#25793 - Cevapladığınız Konu : #18410)

Yeni Üye

Merhaba, yazilarinizda 2 yil nobet gecirmezsen ve sonuclarin iyiyse ilaclari birakabileceginizi yazmissiniz. Ben de 2008 yilinda 3 yil nobet gecirmemistim ve eeg sonuclarim duzgun ciktigi icin ilaci birakabilecegim soylendi, boyle ilaci biraktim Ama sonra nobetler olmaya basladi. Hatta ilaci biraktiktan 2 ay sonra bir nobet gecirdim. Neredeyse alti ayda bir nobet geciriyorum. Su an ilacim degistirildi. Doktor convulex CR vermisti ve bana eger folik asit kullanirsam hamile kalabilecegimi soylemisti, ama gorunen o ki su an amerikadayim ve burdaki doktorum bana bu ilacla hamile kalirsam bebegin buyuk ihtimalle sakat olacagini soyledi. Demem o ki, tek bir doktorun dediklerini takip etme. Birkac doktora daha danis. Eger ben ilaci birakmamis olsaydim belki bu 3 yili nobetsiz gecirecektim.
Yukarı Aşağı
eyeter
Gönderildi 20/1/2013 19:20 (#26645 - Cevapladığınız Konu : #18244)

Üye

Merhaba kızım serebral palsili henüz yürüme ve konuşma yeteneği kazanamayan epilepsi hastası, 6 yaşında. Şu an convilex, frisium, cepra ve taloxa ilaçlarını kullanıyor Taloxa adlı ilac yurtdışından gelen bir ilaç.. ilk defa 2 ay önce kullanmaya başladık o zaman aciliyetine binaen 900 tl ye temin ettik ve ardından türk eczacılar birliğinin getirmesi için başvurduk evraklarımızı sağlık bakanlığına gönderdiler ve sağlık bakanlığı 14.01.2013 te onaylamış eczacılar birliği bü tarihte onaylanan ilacın 15-20 gün içinde ellerinde olacağını ve kargoyla adresimize göndereceklerini söylüyor ama malesef ilacımız 25 ocak cuma günü bitiyor, yani bize en fazla 1 haftalık kullanacağımız ilaç (taloxa)lazım tam nöbetler durmuşken tekrar eskiye dönmeyelim istiyorum, bize vermiş olduğunuz ilaçları bakanlıkça onaylanmış olan ilaçlarımız bize geldiğinde (1 hafta sonra) fazlasıyla sizlere iade edeceğiz acil cevaplarınızı bekliyorum eyeter84@hotmail.com ya da 531 368 68 12 tşkr.
Yukarı Aşağı
Ketosmile
Gönderildi 9/2/2013 14:16 (#26666 - Cevapladığınız Konu : #26645)

Yeni Üye

Merhaba, ben Nilay Öztekten, evet Turkiye'de ilk defa gercek anlamda ketojenik diyet tedavisine basladik ve hatta ilk olarak benim oglum uzerinde uygulamaya basladik. Tamamen John Hoppkins protokollerine uygun sekilde başlayan diyetimiz su an 9. Ayında ve sonuclar cok güzel. Benim oglum 5 yasinda idiopatik epilepsi tanışıyor tedavi görüyordu kullanmadığımız ilac ve yurt ici yurt disi görüşmediğimiz merkez kalmadı. Onlarca antiepileptik ve test sonuc yok. Diyet basladiktan 2 gün sonra absans nöbetler durdu. Tam 2 sene diyeti geleneksel Türk mutfağına uyarlamam icin Charles foundation ve Mathews FRiends le çalıştık ve 190 menü 400 urunu sisteme girdik ve benim Akdeniz mutfağı ketojenik diyet kitabım ABD'de pek cok norologa ulaştı. Su an 20 cocuk takibi yapıyoruz ABD ve İngilter'deki merkezlere ortak calisiyoruz ve sonuclar muthis. Weat sendromunda cok etkin absans ve myoklonik nöbetlerde cok etkin. Ben yola oglum icin basladim su an pek cok cocuga sifa oluyoruz. Eric Kossoff en buyuk destekçimiz...oglum diyet oncesi 3 antiepileptik ilac kullanıyordu su an yalnizca dusuk doz kepra. Bence vakit kaybetmeyin keske ben 4 yıl once başlasaydım diyebhayiflaniyorum:)) bu diyet sizde de calisacak cunku bir sürü ince ayarla çözüyoruz...unutmayın direksiyonda artik anne babalar var:)))
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 >
Görüntelediğiniz sayfa 7 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)