Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

gaz sorunu:((
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Özel Dosyalar -> Down Sendromu DosyasiMesaj formatı

ata2008
Gönderildi 11/8/2008 11:29 (#22640)
Konu: gaz sorunu:((

Yeni Üye

benim beişimde 4 aylık erkek..gaz sorunumuz var bir çok arkadaşda olduğu gibi..metsil kullanıyorum,ayağına sıcak su torbası,rezene..ama nafile..arada öyle bir sancı ile bağırıyorki napacağımızı şaşırıyoruz..lütfen bir fikir ...
Yukarı Aşağı
aysgl-tuna
Gönderildi 11/8/2008 17:40 (#22644 - Cevapladığınız Konu : #22640)
Konu: RE: gaz sorunu:((

Onur Üyesi

50001000100100100100252525
benim bebeğimde 3,5 aylık ve ne denediysem olmadı.şimdi biraz daha iyiy ama yinede devam ediyor.ben nurse harveys kulnadım biraz faydasını gördüm.birde hergün 1 çay kaşıgı gercek zeytinyağı kullanabilirsin...
Yukarı Aşağı
red porgy
Gönderildi 15/8/2008 22:35 (#22677 - Cevapladığınız Konu : #22640)
Konu: Re: gaz sorunu:((

Asil Üye

10025
canım benim bebeğim korkutmak gibi olmasın ama 6 ay gaz sancısı çekti. O damlalar veya bitki çayları işe yaramadı. Şöyleki, gazını rahat çıkarmasını sağlayabiliyor ama gaz çıkana kadar yine sancısını yapıyor. Doktorumuz zamanla geçer dedi, öylede oldu. Hem bağırsak yapısı oluşana kadar, hemde bebek hareket kazanana (yani dönene kadar) sorun devam ediyor malesef. Yapabilecekleriniz, bebeğinize masaj yapabilirsiniz, karın bölgesine hafifçe, besledikten sonra mutlaka gazını çıkartın, çıkmadı deyip bırakmayın, bazen yarım saat uğraşırdım gaz çıksın diye!!! Birde hafifçe kucağınızda sallayabilirsiniz. Maksat hafif hareket ettirip gazların çıkışını klaylaştırmak. Biz deve yürüyüşü yapardık. bebeği yüzüstü göğsüme koyup yaylanarak yürürdüm.. Kolay gelsin, çok zor!!
Yukarı Aşağı
yarim
Gönderildi 27/3/2009 16:40 (#23924 - Cevapladığınız Konu : #22640)

Üye

benim oğlumda 3 aylık ondada gaz vardı bir arkadaş tavsiyesiyle emzirmeye başlamadan 1 çay kaşığı badem yağı veriyorum sorun kalmıyor deneyin.doktorumuz sakıncası yok dedi badem yağının
Yukarı Aşağı
birgüldoğa
Gönderildi 28/3/2009 02:41 (#23927 - Cevapladığınız Konu : #23924)

Kıdemli Üye

500252525
Bulunduğunuz yer: bodrum-muğla
benim kızım 24 saat ağlıyordu katılana kadar..ilk doktoru bu çocuğun karakteri,ufacık bir bağırsak hareketinde yaygara yapıyor,büyüdüğünde de istediği olmayınca kafasını duvarlara vuracak dedi.çok gıcık oldum hemen doktor değiştirdim.bugün hala o kadını anarım.kızım tam bir isyankar ve sulugöz.ilk 3 ay tüm çocuklar gaz çıkaramaz denir ama horul horul uyurdu arkadaşlarımın bebekleri,bu işbiraz şans galiba.
Yukarı Aşağı
gülcan eylül
Gönderildi 28/3/2009 14:23 (#23930 - Cevapladığınız Konu : #22640)

Üye

merhaba benim kızımda 6 ayını bitirdi.ben sadece 3. ayına kadar damla kullandım.doktorumuz 3. aydan sonra kullanılmaması gerektiğini söyledi.bende badem yağı ve benzer yağlarla idarew ettim şimdi çok şükür iyiyiz.
Yukarı Aşağı
TahAhu
Gönderildi 30/3/2009 22:19 (#23935 - Cevapladığınız Konu : #22640)
Konu: RE: gaz sorunu:((

Onur Üyesi

2000200050010025
Bulunduğunuz yer: evim evim güzel evimmm:))) SAKARYA
benım oglum 19 aylık ve hala gazlı...ne suruplar ne damlalar ne caylar......herkes bos....dr dr gezdım..yapıyla alakalı yanı anlıycan
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)