Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

yenidoğanda down şüphesi?
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Özel Dosyalar -> Down Sendromu DosyasiMesaj formatı
 
deryahasann
Gönderildi 27/4/2011 00:32 (#25487)
Konu: yenidoğanda down şüphesi?


Asil Üye

Mesajlar: 129
10025
iyi geceler arkadaşlar,bilgisi olan varsa bana yardımcı olurmu acaba.dün dünyaya gelen yeğenim için kromozom testi istediler.kulaklar normalden aşağıda ve çenesi küçükmüş.babasına benziyor aslında,bunlar aileden gelen özellikler diyoruz ama içimize bi korku girdi bikere.sonuçta hemen çıkmıyormuş.1 ay geçmek bilmez şimdi.ayrıca kalp damarlarından birinde açıklık varmış.küveze kalacak 1 hafta.down sendromlu bebeklerde kalp rahatsızlıklarıda görülüyormuş.şüphemiz ikiye katladı.bizi rahatlatacak olmazsa olmaz diyebileceğiniz bi belirtisi varmı bu hastalığın acaba??
Yukarı Aşağı
ezgili dünyam
Gönderildi 9/5/2011 17:52 (#25505 - Cevapladığınız Konu : #25487)
Konu: Re: yenidoğanda down şüphesi?



Onur Üyesi

Mesajlar: 4894
20002000500100100100252525
Bulunduğunuz yer: Hayat bir sınavsa adımı yazar çıkarım.
Merhaba,
öncelikle bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun. Benim down sendromlu kızım olduğu için yaşadıklarınızı çok iyi anlıyorum. Doktorlar sadece çenesi yada kulakları küçük diye bu şüpheye varmazlar, başka bulgularıda yan yana getirmişlerdir. Malesef test olmadan tam olarak teşhis konulamaz, down sendomu bulgularını sizde internetten bakarak görebilirsiniz. Olmazsa olmaz denilen bir bulgu yok. Bbeğiniz down sendromlu olsada bunu hayatın sonu olarak görmeyin, şimdi çok güzel eğitim olanakları sayesinde ünüversite bile bitiren çocuklarımız oluyor. Bbeğinize sağlıklı uzun bir ömür dilerim, allah analı babalı büyütsün. Sormak istediğiniz bir şey varsa özeldende yazışabilir.
Yukarı Aşağı
kademderesi
Gönderildi 22/5/2011 15:33 (#25529 - Cevapladığınız Konu : #25487)
Konu: Re: yenidoğanda down şüphesi?


Yeni Üye

Mesajlar: 3

Bulunduğunuz yer: ankara
merhaba ALLAH analı babalı büyütsün benimde 5 yaşında down lu bir oğlum var down luların özelliklerinden birisi elinin ortsında yukarıdan aşağıya doğru düz bir çizgi olması bu çizgiye simeğan çizgisi
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder


Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları



(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)