Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Buraya yazmam yanlış belki ama ben sanırım sadece siz tanırsınız..
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Candan Cana -> Yaşamın İçindenMesaj formatı

gülnur
Gönderildi 13/12/2012 04:01 (#26607)
Konu: Buraya yazmam yanlış belki ama ben sanırım sadece siz tanırsınız..

Faal Üye

100100100100
Bulunduğunuz yer: Canakkale
Beni ve Mustafamı sanırım bazılarınız hatırlar.Mustafa duchenne hastası ve su anda solunum cihazına baglı.15 yasında.yaklasık 4 yıldır treokostomisi var.Treokostomiden sonra Mustafada bagısıklık sistemini güclü tutmak adına sonsuz mücadele verdim ve dogal beslemeye cok özen gösterdim.Bu bende nerede ise takıntı haline geldi diyebilirim..Yıllardır bütün gıdalarımı evde kendim yapmaya gayret ettim.Makarnamdan ekmegime kadar.Hatta tuzumu bile kaya ya da deniz tuzu alarak kendim ögüttüm..Ve maalesef zamanımın büyük bölümü evde geciyor Yavrumdan dolayı.Cnkü aspire vs gerekiyor..Ben de zamanımı degerlendirmek,en önemlisi bana bir oyalanma olması icin sevdiğim arkadaslarımla beraber bol bol kıs hazırlıgı yaptık.O kadar abartmısız ki,esim ne yapacaksınız dediğinde şaka olsun diye satacagız dedim ve bu şakayı hayata gecirmek üzere harekete gectim.Olay tümüyle sadece şakadan meydana geldi.Ne kadar sürer onu da bilmiyorum.Cünkü Mustafam zamanımın büyük bölümünü alıyor.

http://www.facebook.com/pages/1Hayal-%C3%87iftli%C4%9Fi/303087739800070

.Yıllarca ekmeğimi dahi evde kendim yaptım.Tuzumu topak,kaya ya da deniz tuzu alarak kendim ögütürüm.Yoğurdumu kendim mayalıyorum,kefirimi kendim yapyorum.Salça,reçel,makarna,tarhana,kuskus vs,hepsini en taze ve en doğal olan ürünlerle evimiz icin kendim üretmekteyim.Tavugumu, köyde salma tavuklardan,yumurtamı yine aynı ;salma gezen tavuklardan temin etmekteyim.Simdi bir taş degirmen kesfettim Lapsekide...Unumu da bugday alarak,tam buğday unu olarak orada ögüttürecegim.Böylece ruşeymi de icinde kalmış olacak.

Turşumu,zeytinimi,konservemi.....Aklıma gelen bunlar.Kısaca herseyi evde koruma maddesi kullanmadan kendim üretmekteyim.Son zamanda buna peynir ve lor da eklendi.Ve peynir üretimine başlayınca satın aldıgımız peynirlerin ne oldugunu merak etmeye basladım acıkcası.İçinde jelatin kullanıldıgını ögrendim.Cünkü nerede ise 6-7 kg den 1 kilo peynir oluyor.bunu ticaret icin yapanların imkansız 10 tl ye satabilmesi anlayacagınız..Ve işin enteresanı doğala biz de o kadar alıştık ki,inanın içinde koruyucu madde içeren bir gıda tükettiğimi dilimde oluşan kabarcıklardan hemen anlıyorum...Geçenlerde eşimin aldıgı eski kaşar bile aynı etkiyi yaptı biliyormusunuz.Yani düşünün artık eski kaşar peynirinde bile koruyucu madde varsa.....

Gelelim 1H(AY)AL ÇİFTLİĞİ ne.....
Yıllardır kurduğum bir hayalim bu.Çiflik hayatı.....Asmalı konak filmini izleyenler hatırlarlar.Aynı avluya cıkan; bana ve evlatlarıma ait çiflik evleri,hepimizin ortak kullandıgı büyükk bir mutfak,hepimizin ortak kullandıgı büyükk bir avlu.....Ve her çesit hayvanın icinde oldugu, organik tarım yapabilecegim bir bahçesinin oldugu.kocamann bir çiflik.....Ve organik ürünlerimi entegre hazır yemek haline getirebilecegim bir üretim tesisim.Bu benim hayalim.

Bu sene nedendir bilmem;yiyecek hazırlamaya biraz fazla takıldım....İhtiyacımdan çok fazlasını hazırladıgımı sonradan farkettim....Eşim takılmaya basladı ne yapacaksın bu kadar tarhanayı,salçayı diye.Ben de espri olsun diye satacagım diye yanıt veriyordum ama inanın aklımın kösesinde bile yoktu.Bu sadece espri idi.Adamcagız bana çuval çuval biber almaya,un almaya bıkmıştı:)

Bir gün yine böyle bir espri sonrası çaktı şimsekler beynimde,neden olmasın ki dedim...paylastım düşüncemi ama satmak hala yok aklımda......Arkadaslarıma sonsuz teşekkür ediyorum öncelikle....Siparişler gelmeye başlayınca nasıl mutlu oldum anlatamam...İnanın para kazanmak falan asla değil amacım...Tamamen bir hobi..Ve bir beyin jimnastiği....Olumsuz ve beni üzecek düşüncelerden bir kaçış oldu bu olay bana.1H(AY)AL ÇİFTLİĞİ küçük küçük çalışmaya başlayınca beynimde başka hic bir düşünce kalmadı inanırmısınız.....Ve bir prensibim var:önce ürünümü yollamak.Alan kişi begeni onayını vermeden hesap numaramı vermemek....Benim için en büyük kazanç sizlerin gerçekten beğendiğinizi hissetmek....O kadar büyük bir istekle ve dualarla hazırlıyorum ki yaptığım bütün yiyeceklerimi:''BEN YAPIYORUM TADINI SEN VER ALLAHIM;YİYENE GÜÇ KUVVET OLSUN,ŞİFA OLSUN ALLAHIM.LEZZETİ CENNET YEMEKLERİNİN LEZZETLERİNDEN OLSUN ALLAHIM''Bu dua benim bütün yemeklerimi yaparken ettiğim duadır...İnşallah yiyene şifa olsun,güç kuvvet olsun.....

Özellikle bebeklerinize ve cocuklarınıza güvenle yedirebileceginiz ürünler...

Ürün listem:

erişte--11 tl
kuskus--14 tl
tarhana--14 tl
yoğurtluluk kare kesme--15 tl
tel şehriye--20 tl
bohça mantı..yarım kg 10 tl
çıngıllı mantı--yarım kg 10 tl
peynir helvası
gönen kelle peyniri
sepet peyniri
lor
(hepsi vakkumlanarak gelecek süt ürünlerinin)
Ayva reçeli--kavanozda 11 tl
kırma yeşil zeytin..8 tl
siyah sele zeytini..8 tl

Ve özellikle tavsiye edebilecegim köy kahvaltı sepetim..

. Sepet Peyniri
500 gr. Kahvaltılık Kelle Loru
. gönen kelle peyniri
1 küçük kavanoz ayva reçeli(pekmez)isteğe göre
1küçük kavanoz kırma Yeşil Zeytin(sele siyah zeytin)isteğe göre
kücük kavanozda zeytinyagı
benim özel kahvaltılık baharat karısımım.kırmızı toz biber, kendimiz kurutup ögüterek hazırlanmıstır...nane ve kekik de aynı...
küçük kavanoz kahvaltılık salça.Üzerine zeytinyagı dökerek banarak yemelik.
4 tane de günlük köy yumurtası ..

1 adet Doğal Köy Ekmeği - odun ateşinde pişen -ev yapımı....

İsteyene nohutlu simit ekmegi de yollayabilirim.
Bu nedir derseniz
http://www.nepisirsem.com/resimliyem...px?yemekid=848

45 tl......
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)