Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 44 kullanıcı online (6 üye 38 konuk)
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
Oglum Arkadaslarina ve Bana Vuruyor...
Yöneticiler: Meltem Erdemli

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk ve Aile Psikiyatrisi -> Çocuk PsikiyatrisiMesaj formatı

cananozy
Gönderildi 16/11/2006 23:00 (#27690)
Konu: Oglum Arkadaslarina ve Bana Vuruyor...

Yeni Üye

Merhaba, oglum 24 aylik ve ben iyi huylu bir cocuk yetistirmek icin 24 aydir kendimi bile unutarak cabaliyorum. Bu is cok zor, bazen de bunaliyorum. Ben bu kadar caba gosterirken son iki haftadir KUZEY arkadaslarina ve bana vurmaya basladi. Onu anlamaya bunu neden yaptigini ogrenmeye calisiyorum. "Vurdum, ittim" gibi cevaplar aliyorum.(Bu arada yasina gore iyi konusabiliyor.) Cok zeki, sosyal ve sıcak kanli bir cocugun bunlari yapabilmesi beni cildirtiyor ve bazen ona elimde olmada bagiriyorum. Icimden bir ses bu senin cocugun olamaz diyor. Halbuki o 2 yasinda, bunu unutuyor bazen o ses. Gunun cok buyuk bir kismini onunla oynayarak, kitap okuyarak vb. aktivitelerle geciriyorum. Babasi da isten sonra onunla ilgileniyor. Bana bir tepkimi birseylere kizgin cozemiyorum. Yardimlarinizi rica ediyorum.

Canan Dilver ve Biricik Oglu KUZEY
Yukarı Aşağı
AYSAHRAL
Gönderildi 5/3/2007 14:50 (#31767 - Cevapladığınız Konu : #27690)
Konu: Re: Oglum Arkadaslarina ve Bana Vuruyor...

Faal Üye

100100100100
Bulunduğunuz yer: kayseri
canan hanımla aynı sorunu paylaşıyorum kızım 22 aylık oyuncaklarıyla yada eliyle çevresinde kim varsa vuruyor
bunun dışında korkular başaldı alçak sesle kendisine seslendiğimde bile korkuyor kapı zilinden telefon sesinden yada şakalaşırken çıkardığımız her hangi bir sesten ani hareketten ve tırnaklarını kemiriyor ne yapmalıyım çalışan bir anneyim kızıma 6 aylıktan 15 ayına kadar annane baktı sonra 3 ay kadar yuvaya verdik hastalanınca geri aldık 2 ay kadar ben çalışmadım sonra tekrar annane şimdi yine yuvaya vermeyi düşünüyorum çünkü annaneyle mutsuz olduğunu farkettim sizce kararım doğrumu
Yukarı Aşağı
MEHMET MUTLU
Gönderildi 1/8/2008 01:08 (#43972 - Cevapladığınız Konu : #27690)

Üye

merhabalar...BENİM OGLUMDA 26.AYINDA OKADAR HAREKETLİKİ SİZE NASIL ANLATSAM NERDEN BASLASAM BİLEMİYORUM COK CARESİZİM.ÖYLE HAREKETLİKİ OTURDUGU YERDE BİLE RAHAT DURMUYOR,DURDUK YERDE BANADA BABASINADA KENDINE YAKIN OLAN HERKESE VURUYOR BOGAZINA SARILIYOR SIKIYOR.NE YASITLARIYLA NEDE BİZLERLE OYNAMAYI HIC BILMIYO SIDDET UYGULUYOR.PARKA CIKARDIGIMIZDA ISE HIC ONUNE ARDINA BAKMADAN KOSUYO SALINCAKLARIN ONUNE DOGRU.KAYDIRAGIN USTUNE CIKIP HOPLUYO HIC SOZ DINLEMOYOR.OGLUMUN YUZUNDEN HICBIR SEKILDE SOSYAL FAALIYETIMIZ KALMADI.GITTIGIMIZ TERDE DE INSANLARI COK RAHATSIZ EDIYOR.YAPTIGI YARATTIGI TEHLIKELERIN HIC FARKINDA DEGIL KENDİME ZARAR VERICEM DIYE HIC KORKUSU YOK.DEVAM EDERSEM COK FAZLA UZUYACAK.YANI EN RAHAT OLDUGUMUZ YER EVIMIZ...AMA BENDE ISTIYORUMKI ARKADAS EDINSIN PAYLASMAYI OYNAMAYI OGRENSIN YINEDE TUM CABALARIM BOSA CIKIYOR.LÜTFEN SİZDEN ACİLEN BİR CEVAP YARDIM İSTİYORUM.GERCEKTEN BUNALIMA GİRDİM.İLGİNİZ İCİN SİMDİDEN TESEKKÜRLER...
Yukarı Aşağı
arha
Gönderildi 31/1/2009 15:52 (#47079 - Cevapladığınız Konu : #27690)
Konu: RE: Oglum Arkadaslarina ve Bana Vuruyor...

Faal Üye

1001001001002525
Bulunduğunuz yer: evimdeyim..
kesinlikle gülçin hanıma katılıyorum sanki benim oğlumu anlatıyor.aynı hareketlr bizdede mevcut.genelde babaya çok şiddet gösteriyo ısırıyo vuruyo.eve gelen misafirleri bırakmak istemiyor gittikleri zamanda ağlıyo kendini yerlere atıyo.
Yukarı Aşağı
serapAlt
Gönderildi 2/3/2009 19:21 (#47567 - Cevapladığınız Konu : #27690)

Üye

maalesef ayni sorun bizdede var, 2 yasinda oglum, bu son 1-2 haftadir daha bi kötü oldu simdide saclarimizi yolmaya basladi, yapma deyip ellerini tutuyorum yoksa kafamizda sac kalmayacak diye bu seferde dahada kizip kafasini yerlere duvarlara vuruyor, bende yakinda deliricem ne yapacagimi bilemiyorum, kendimi tutamayip bagiriyorum ne yapiyim cünkü dogdundan beri böyle cok hircin,huysuz, yaramaz bi cocuk benimde psikolojimi fena halde bozdu, yakinimda kimse yok yani arkadas yada akraba olarak, olanlarda calisiyorlar, cok yalnizim,krese e yada oyun grubuna yazmak istedim fakat cok beklemiz gerektigini söyledilr cok kisi varmis sirada, ne yapacagimi bilemiyorm lütfen yardimci olursaniz sevinirz.. tesekkürler.

serap
Yukarı Aşağı
boritta
Gönderildi 2/11/2012 15:59 (#51684 - Cevapladığınız Konu : #27690)
Konu: Çocuk Psikiyatrisi

Üye

Çocuklarda davranış sorunları hakkında Çocuk Psikiyatr Dr. Gökçe Küçükyazıcı'nın bir makalesini buldum:

DEHB’ye bağlı ortaya çıkan davranış sorunları anne-baba için başa çıkılması ve yönetilmesi çok zor sorunlar olabilmektedir. DEHB’li çocuk toplum içinde davranış bozukluklarına bağlı olarak sorun yaşadığında, anne-babalar bunu kendi hataları olarak görürler. “Kendi çocuğumuzu kontrol edebilmeliyiz!?” diye düşünürler. Hele okul ve benzeri sosyal ortamlarda , diğer velilerin suçlayıcı ve imalı bakışları ve DEHB hakkında bilgisi olmayan bir başka anne-babanın faydasız yardım önerileri, DEHB’li çocuğun anne-babası için yeterince zorlayıcıdır.

Bakış açınızı genişletin ve durumun gerçekliğinin farkına varın! DEHB’li çocuklar sıklıkla dürtüsel davranılar ve davranışlarını düzenleyemezler. Çocuğunuzun hatalı tutum ve davranışları DEHB’nin doğasını yansıtmaktadır.

Kaynak ve Makale Devamı: http://cocukvegenc.com/icerikdetay-123/dehb-davranis-bozuklugunda-7-altin-oneri.html

Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)