Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 23 kullanıcı online (0 üye 23 konuk)
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu!
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> Çocuk HastalıklarıMesaj formatı

bigucuk
Gönderildi 23/1/2008 21:17 (#40410)
Konu: geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu!

Üye

merhaba..benim oğlum 1 yaşında.10 aylıkken doktorumuzun isteğiyle idrar tahlili ve kültürü yaptırdık ve idrarda enfeksiyon çıktı.augmentin ilaçla tedaviye başladık fakat sonunda yaptırdığımız kültürde yine üreme çıktı..koloni sayısı 80 000 di . her sahada 1-2 lökosit nadir eritrosit görülmüştü..sonra suprax kullandık.onun hemen akabinde kültür yaptırmamıştım..1 hafta önce yaptırdım..şu an yine üreme var fakat koloni sayısı 40 000 e düştü..her sahada 4-5 lökosit nadir eritrosit var..doktorumuz yine 10 gün süreyle augmentin verdi..ama ben bu kadar çok antibiyotik kullanmasına üzülüyorum bu yaşta..acaba bu bilgilere göre idrar yolu enfeksiyonu ciddi boyutta mıdır? bu arada belirti olarak ateş kusma yok ..hiç olmadı..sadece iştahsızlık war.teşekkür ederim
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 26/1/2008 01:07 (#40467 - Cevapladığınız Konu : #40410)
Konu: Re: geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu!

Onur Üyesi

5000500050002000500100
Merhaba,

İdrar yolu enfeksiyonlarında koloni sayısı 100.000 üzerinde ise ciddi enfeksiyon var demektir. 50.000 e kadar anlamlıdır ama altındaki değerler pek anlamlı değildir. Çok antibiyotik kullanmak güzel bir şey değilse de gerek olduğunda kullanılır. Augmentin - Suprax tekrar Augmentin pek akıllıca görülmüyor. Kültür tedavinin hemen akabinde değil enaz bir tedavi bitiminden bir hafta on gün sonra yapılması doğrudur. İzlenmesinde yarar vardır.

Sevgilerimle.
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)