Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Şu anda sitemizde 25 kullanıcı online (0 üye 25 konuk)
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Ajandalar Albümler Arama Kayıt ol Giriş Görünüm

UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
oğlumun hırıltısı beni kahrediyor
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> Çocuk HastalıklarıMesaj formatı

bigeyes
Gönderildi 6/1/2005 08:57 (#8400)
Konu: oğlumun hırıltısı beni kahrediyor

Üye

Oğlum doğduktan 1 hafta sonra uyurken sesli nefes aldığını duydum sonra hırıltısını farketim,oğlumun sırtına yada göğsüne dokundugumda hırıltısını hissediyorum. Oglum nefes alırken sanki genizinde akındısı varmıs gibi sesler duyuyorum. Gazını çıkarttığımda salyası nın kıvamı çok koyu.Astımdan suphelendik doktora götürdük, ama doktor gecer, nefes almakta sorun yasamıyorsa, morarmıyorsa, iyi besleniyorsa sorun yok dedi. Iki aylık olana kadar emdi ama hergün süt mıktarımı artırmak için pompalayıp onuda biberonla verdigim için biberona alıştı ,zaten emerken zorlanıyordu ,kusacakmış gibi oluyordu ama biberondada aynı durumu yaşıyorum şuanda. Şimdide diyorum acaba Sinüzitimi var Ben cok suçluyum hamile iken sigara içtim günde bazen 10 taneyi buldu. 8 aylık hamile iken eşimden ayrıldım ve Amerikada yapayanlız kaldım bebegimi yanlız hastahane doğurdum ama bebişimin güzel yüzünü gürünce ve herşeyi düzene sokunca sigarayı bıraktım ama cok geç kaldım . Lütfen eğer bebeğimin sorununu anlamanın bir yolu varsa bana yardımcı olun.Beni bilinçlendirirseniz buradaki doktoruma süphelerimi daha iyi açıklayabilirim sanıyorum.Birde Astım yada sinüzitin tedavisi varmı ,varsa oglum kac yaşında iken başlanabilir. Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 6/1/2005 22:31 (#8411 - Cevapladığınız Konu : #8400)
Konu: RE: oğlumun hırıltısı beni kahrediyor

Onur Üyesi

5000500050002000500100

Merhaba,

Küçük bebeklerin burun kökleri basık ve hava yolları dar olduğundan her zaman hırıltı olabilir, bu doğaldır. Bunun dışında tymus bezi denilen göğüste bir tür salgı bezi onlarda aktif ve büyüktür. Bu ana soluk borusuna basınç yaparak hırıltı duyulmasına neden olabilir. Ayrıca kimi bebeklerde kıkırdakların yumuşak ve esnek olmasına bağlı olarak tracheomalasi denilen bir durum vardır, bu da hırıltı nedenidir. Yazdıklarım gibi normal bir çok neden bebeklerde hırıltı duyulmasına yol açabilir.

Hastalığa bağlı bir durum olsaydı herhalde doktorunuz bunu anlar ve tedavisi için size bir şeyler önerirdi. Onun için bence endişelenmeden doktorunuzun önerilerini dinleyin.

Geçmiş olsun. Sevgilerimle.

Yukarı Aşağı
bigeyes
Gönderildi 9/1/2005 06:44 (#8499 - Cevapladığınız Konu : #8400)
Konu: RE: oğlumun hırıltısı beni kahrediyor

Üye

Cok Tesekkur ederim Ruhi bey,

Icim buraz olsun rahatladi Son iki gundur oglumun hiriltisini daha az hissediyorum ve daha rahat ve uzun emmeye basladi.Sadece sabahlari kuru kesik kesik oksurugu oluyor ama cok uzun degil ben onu bogazini temizlemeye calisiyor olarak algiliyorum.
Zaten sukurler olsunki mutlu bir bebek, daha da neselendi son iki gundur :)) Insallah benim bencilligim onun hayati boyunca cekmek zorunda kalacagi bir hastalik haline gelmez.

Saygilar
Esra ve Eren
Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)