Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. Şu anda Misafirimizsiniz, GİRİŞ
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet Kartpostal Köşesi
Arama Kayıt ol Giriş
UYARI
Doktor Forumu Üyelerimizin Doktorlarımıza soru sormaları içindir.
Üyelerimizin, kendisine ait olmayan sorulara cevap vermemesini, katılımda veya paylaşımda bulunmamasını rica ederiz.
Başka bir üye tarafından yazılan sorulara Doktorlarımızın yazdıkları dışında yazılanlar silinecektir.
17 aylık bebek öğünleri
Yöneticiler: Dr.Ruhi Çakır

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çocuk Sağlığı ve Bakımı -> BeslenmeMesaj formatı
 
blackcat
Gönderildi 16/5/2005 11:08 (#12047)
Konu: 17 aylık bebek öğünleri


Üye

Mesajlar: 27
25
Merhaba Ruhi bey,
17 aylık ikizlerimin öğün sayıları ile ilgili sorum olacak. Oğlum boy ve kilo olarak 50. persantilde, kızım boy 75, kilo 25. persantilde. Uzun süredir aynı eğrileri izlemekteler. Günde 5 kez yediriyoruz. (Ana-ara ayırımı yapamıyorum çünkü hepsi 1'er saat sürüyor) Sabah 8'de kahvaltı (sitede tavsiye edilen her şeyi koyuyorum), öğle yemeğine kadar bir şey vermiyorum, 12 gibi sebze+et+yoğurt, saat 15'e kadar uyuyorlar. Uyandıktan sonra 15.30 gibi meyva yiyorlar. 17-18 gibi tekrar yemek yiyorlar (sebze yada mercimek/pirinç+yoğurt). Saat 20 gibi cereal karıştırılmış kaşık maması muhallebileri var.
Ancak ikiz bebeklerde bu programı hergün tutturmak oldukça zor. Uyku saatleri de uzarsa-bazen günde 2 kez uyuyorlar- akşamki muhallebi öğünü daha geç saate sarkıyor ki saat 20.30'dan sonra yatırılmazlarsa çığlık kıyamet ağlıyorlar. İnanın abartmıyorum. Uykusuzluğa tahammülleri yok. Erken yatmak istiyorlar.
Sorum şu; Öğün sayısını 5 yerine 4'e indirsem. 15.30'da bir gün meyva bir gün muhallebi versem uygun olur mu? Bana bu kadar sık yedirmek çocukları da zorluyor gibi geliyor. Nefes almadan öbür yemek saati geliyor. Yardımlarınızı esirgemediğiniz için teşekkürler. Saygılarımla.
Yukarı Aşağı
Dr.Ruhi Çakır
Gönderildi 19/5/2005 23:19 (#12116 - Cevapladığınız Konu : #12047)
Konu: RE: 17 aylık bebek öğünleriOnur Üyesi

Mesajlar: 17618
5000500050002000500100

Merhaba,

Bu konuda bilmeniz gereken iki temel nokta vardır. Birincisi bebekler düzeni severler. İkincisi her şey kurallara bağlı değildir. Bebeklerinize günde 5 değil 4 öğünde verebilirsiniz. Öğün içeriklerini de değiştirebilirsiniz. Akşam üzeri meyveyi kaldırabilirsiniz gün aşırı olabilir. Meyve sabah kahvaltısına alınabilir. Bir çok düzenleme mümkündür. Bu ayarlamaları kendi yaşamınıza uyarlayabilirsiniz. Kendinizi ve bebeklerinizi çok sıkıntıya sokmayın ve öğün sürelerini de yarım saate çekmeye çalışın.

Sevgilerimle.

Yukarı Aşağı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Dr. Ruhi Çakır
Eser Medikal Sağ.Hiz.Ltd.Şti.
Fahrettin Kerim Gökay Cd. Işıksal Ap. No:233/3
Göztepe/İstanbul
0216 368 16 45Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)