Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 20 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Öncelikli Kendinizi Tanimak Ister misiniz?
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Merhaba Dostlar -> İçimizden Biri...Mesaj formatı

Handan Kamphuis
Gönderildi 17/9/2006 17:34 (#714519)
Konu: Kendinizi Tanimak Ister misiniz?

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

Bu forum kisminda zaman zaman bir uyemizi soru ve cevaplarimizla tanimaya calisiyoruz.

Baskalarini tanima becerimiz kendimizi ne kadar iyi tanidigimizla paralel bence. Kendimizi iyi tanimanin ise sayisiz faydalari var bize. Hayal kirikliklarimizi onleyebilecek beklenti ayarlarimizi edinmekten tutun gercekci ve anlamli hedefler edinmeye, cevre kurmaya, esler ve ailelerle saglikli iliskiler kurmaya... Saymakla bitmez.

Aranizda is yerlerinde yada seminerlerde MBTI kursu alanlar vardir belki. Almadiysaniz da sitemizde yazilar arasinda en basit haliyle derlemesini yaptiydim. http://www.bebekkokusu.com/news/templates/cocukveailegelisimi.aspx?articleid=833&zoneid=25

MBTI son derece yaygin bir sistem. Katildigim bir cok egitici platforma isimlerimizin altina karakter tiplerimizin de yazilmasiyla muazzam sonuclar elde edebiliyoruz. Anlayislarimiz gelisiyor, beklentilerimiz ayarlaniyor, birlikler kuvvetleniyor. Tiplerimizin farkliliginin asilmaz bir sey olmadigi tam tersine bu farkliliklarin gruplara renklilik ve bakis acisi bakimindan esneklik getirdigi ispat ediliyor. 

Katilan olursa anlamli ve faydali bir forum olur diye inaniyorum.

Ayrica zaman icinde kisiliklerinizin ne kadar farklilastiginizi da tespit etmeniz kolaylasacaktir. Hayat bizi degistirmedi desek de ne kadar degisime ugradigimizi tespit etmek acisindan da yararli olur hepimize.

Ne dersiniz katilip, sonuclarinizi paylasmaya gelir misiniz?

Sevgilerimle,

Handan Alp Baykan

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 17/9/2006 17:40 (#714531 - Cevapladığınız Konu : #714519)
Konu: Neydim, Ne Oldum?

Onur Üyesi

Ilk ornegi kendimden verecegim yine...

Birkac yil oncesinde yaptigim test sonucu karakter degerlerimi bulduydum. Ve soyle diyordu:

ISFJ “Calışanlar”, toplumun % 6’sini oluştururlar. Sessiz, sadık, gizemli, hassas ve adil kişilerdir. Birlikte oldukları guruba denge ve tutarlılık (istikrar) getirirler. Ayrıntılara özen gösterirler. Sadakat ve verdikleri sözlere güvenirlilik konusunda üstlerine yoktur. Sabırlıdırlar. İnsanlara karşı ince düşünceli, dengeli ve düzenlidirler, planlı programlı yaşamayı severler. “Hayır” demekte güçlük çekerler.

Son birkac yil icinde farklilastigimi tespit eder etmez, testi bir daha aldim ve sonuc:

ESTJ "Organizatörler" toplumun %13’unu oluştururlar.  Cana yakın, hakkını savunan, pratik, kendine güvenli ve kararlı/azimli insanlardır. Mevcut düzeni yeni düzenler yaratmaya tercih eden, kendi yeteneklerini geliştiren, başkalarının da yetenek ve verimliliklerini arttırmalarını bekleyen, tarafsız kalmayı becerebilen, ve mevcut sorunla hakkıyla uğraşmayı seven, iletişimde açık ve direkt olan insanlardır.

Biraz daha acarsam; "Myers Briggs Type Indicator"(MBTI), beni bir "ESTJ" olarak görüyor. Yani "dışa vurumcu", "duygusal degil duyularına göre hareket eden", "kararlarını sebeb sonuc ilişkilerine, mantık ve objektif analize dayandıran", "planlı ve organize hareket edip durumları yargılayan" davranışın beni tanımladığı değerlendirmesi yapıyor. 

Testi yapmaniza heves getirir umuduyla paylasiyorum .

Sevgilerimle,

Handan Alp Baykan

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 17/9/2006 17:58 (#714548 - Cevapladığınız Konu : #714519)
Konu: Kendi Gelisimimizi Sahiplenmek BIZ Olabilmeyi Yaklastirir

Onur Üyesi

Toplum olarak BIZ diyebilmenin Medeniyete hedeflenmek oldugunu hepimiz kabulleniyoruz. Ama "bir tek kisi ne anlam getirebilir!" diyerek tembelliklere ve vazgecislere kacmamiz kolay.

Oysaki kendi gelişiminiz içerisinde benlik, kültür ve doğayı daha yüksek, daha geniş ve daha derin varlık modlarına doğru taşıma kapasitesine sahipsiniz. Doğruluk, İyilik ve Güzellik kapasiteniz derinleşip genişlerken, yalnizlik ve icine kapanis olan “ben” kimliğinden “biz” kimliğine ve hatta daha derinde “hepimiz” -her yerdeki tüm zeki varlıklar- kimliğine doğru genişleyebilirsiniz. Bu da, benlik içinde idrak edilen, doğada somutlaşan ve kültür içinde ifade edilen, sürekli gelişen bilinç, sürekli genişleyen kapsayıcılık anlamına gelir. Elde edilebilecek guzelligi dusunebiliyor musunuz!...

Bedeni, zihni ve ruhu, benlik, kültür ve doğa içerisinde yetiştirmek. İşte bu, İntegral Düşüncenin hedefidir, Medeniyete erismenin bireysel yollaridir. Baristir, huzurdur.

Sozu size terkediyorum soz

Sevgilerimle,

Handan Alp Baykan

Yukarı
nermin&okan
Gönderildi 17/9/2006 18:02 (#714550 - Cevapladığınız Konu : #714519)
Konu: Re: Kendinizi Tanimak Ister misiniz?

Onur Üyesi

200050010025
Bulunduğunuz yer: isvicre
Çocuk Sayısı: 3
ISFJ “Calışanlar”, toplumun % 6’sini oluştururlar. Sessiz, sadık, gizemli, hassas ve adil kişilerdir. Birlikte oldukları guruba denge ve tutarlılık (istikrar) getirirler. Ayrıntılara özen gösterirler. Sadakat ve verdikleri sözlere güvenirlilik konusunda üstlerine yoktur. Sabırlıdırlar. İnsanlara karşı ince düşünceli, dengeli ve düzenlidirler, planlı programlı yaşamayı severler. “Hayır” demekte güçlük çekerler.

Bana bu cikti ilerde degisirmi bilmiyorum ama “Hayır” demekte güçlük çekerler.bunu degistirmek istiyorum.

Tesekkürler Handan hanim
Yukarı
Burçin35
Gönderildi 17/9/2006 23:04 (#714898 - Cevapladığınız Konu : #714519)
Konu: RE: Kendinizi Tanimak Ister misiniz?

Onur Üyesi

20001000500252525
Bulunduğunuz yer: Ankara
Çocuk Sayısı: 3

ALGILAMALI DIŞA DÖNÜKLER     KURTARICILAR     ESTP

toplumun yüzde 13 ünü oluştururlar.çabuk çözüm bulmada üstlerine yoktur.gelenek ve teorilerin ön yargısına bağımlı değillerdir.somut fikirler değil ayrıntılar üzerinde yoğunlaşırlar.uzun açıklamalardan hoşlanmazlar.değişimlere çok kolay ayak uydururlar.

HARİKA BENİ ÇOK İYİ İFADE ETTİ.TEST SÜPER.:qs: :qs: :qs: :qs:

Düzenleyen Burçin35 17/9/2006 23:05
Yukarı
mucize
Gönderildi 17/9/2006 23:31 (#714948 - Cevapladığınız Konu : #714519)

Onur Üyesi

2000200050010010025

Çocuk Sayısı: 1
ESTJ "Organizatörler" toplumun %13’unu oluştururlar. Cana yakın, hakkını savunan, pratik, kendine güvenli ve kararlı/azimli insanlardır. Mevcut düzeni yeni düzenler yaratmaya tercih eden, kendi yeteneklerini geliştiren, başkalarının da yetenek ve verimliliklerini arttırmalarını bekleyen, tarafsız kalmayı becerebilen, ve mevcut sorunla hakkıyla uğraşmayı seven, iletişimde açık ve direkt olan insanlardır.

Bu benim işte

Özellikle başkalarının sorunuyla uzun bir süre ilgilenebiliyorum.
Birde duygularımı açık seçik dile getirmeyi sever,saklayan insanlardan yani açık olmayanlardan rahatsız olurum.

Düzenleyen *mucize* 17/9/2006 23:33
Yukarı
halekıvanc
Gönderildi 18/9/2006 00:01 (#715010 - Cevapladığınız Konu : #714948)

Onur Üyesi

500025

ESFP “Yapıcılar" toplumun %13'unu oluştururlar. Sıcacık, cana yakın, olumlu bakabilen, arkadaş canlısı, başkalarının gereksinimlerine duyarlı, insanlarla birlikte ahenkli çalışabilen, geniş bir arkadaş çevresi olan, çalıştığı işin hem tatmin edici hem de eğlendirici olmasına inanan, hafızaları kuvvetli insanlardır işte buda benim gerçektende bana uyuyor
Yukarı
ozlembyumak
Gönderildi 18/9/2006 00:30 (#715041 - Cevapladığınız Konu : #714519)

Onur Üyesi

50001002525
Bulunduğunuz yer: ANKARA
bu testi bir kac yil sonraya erteledim herhelde henuz kendimi tam olarak tanimiyorum. kendimi belli bir kategoriye dahil edemedim simdilik.
Yukarı
EMREER
Gönderildi 18/9/2006 01:04 (#715072 - Cevapladığınız Konu : #714519)

Onur Üyesi

20001000500100100100100
Bulunduğunuz yer: salondur.
Çocuk Sayısı: 2
ESFP “Yapıcılar" toplumun %13'unu oluştururlar. Sıcacık, cana yakın, olumlu bakabilen, arkadaş canlısı, başkalarının gereksinimlerine duyarlı, insanlarla birlikte ahenkli çalışabilen, geniş bir arkadaş çevresi olan, çalıştığı işin hem tatmin edici hem de eğlendirici olmasına inanan, hafızaları kuvvetli insanlardır.

harfiyen uyuyor gerçekten sözün özü şu ki be gerçekten yalnız hiç bir şey yapamam hayatta en korktuğum şey de yalnız kalmaktır ( her anlamda )ha bu arada müthiş bir hafızam vardır her kare istediğim an gözümün önüne gelir.
Yukarı
cankusum
Gönderildi 18/9/2006 01:22 (#715089 - Cevapladığınız Konu : #714519)

Uzman Üye

1000100
Bulunduğunuz yer: KIZIM'ın ODASINDAYIM :-))
Çocuk Sayısı: 2
ISFP “Sempatizanlar” toplumun % 6’sini oluştururlar. Oldukça cana yakın, hassastırlar. Gözlemcilikleri kuvvetli, akılcı insanlardır. “Hür ruhlu” olmaya değer verdiklerinden bağımsızlık, hürriyet savunucusudurlar. Sanat ve müzik çekici gelir. “Son teslim tarihleri”ni sevmezler. Yüzleşmekten çekinirler. Başı çekmekten çok grup içinde olmaktan huzur duyarlar.

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)