Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Öncelikli Fark Yaratabilmek / Olumlu Düşünceye Katılın
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

Handan Kamphuis
Gönderildi 25/2/2004 00:28 (#51925)
Konu: Fark Yaratabilmek / Olumlu Düşünceye Katılın

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

Insanız hepimiz, bazen emeklerimizden yoruluyoruz. Yıkanan ve bitmeyen çamaşırlar gibi bezdiriyor insanı ilişkilere verilen emekler. Kaç kez anlatmaya çalıştım anneme yıkadığım her bir çamaşır için şükranımı, bu çamaşırları çıkartan çocuklarım olduğuna yorgunluk tanımayacağımı ama karşı tepkiler hep genellemede...

Aldığım cevap "yıka yıka ne olmuş ki! Yıkamakla çamaşır  biter mi!, biz yıkadık da kadir bilen oldu mu ki! Acı canına, biz acımadık da ne oldu ki, halime baksana!"

Bunlar mecazi anlamda yazdığım şeyler. Kafamın içindekileri tanımlamak için uydurduğum örnekler... İnsanız bazen yorgun düşüyoruz, "kırk defa demedim mi, kırk birinciye ne gerek var diye!" vazgeçmeye yelteniyoruz. Ama iyi ki de vazgeçmek gelmiyor içimizden...

İnsanlıkca genelleme yaparak bu duruma örnek verebileceğim tek durum çocuklarımızla olan ilişkimiz. Evrensel ve zaman tanımaz bir şekilde onlardan hiç umut kesmiyor, şikayetlensek de aynı emelle devam ediyoruz. Uçmasını onlara ne kadar öğretebilirsek öğretene kadar uğraşıp duruyoruz.

Bir zamanlar bir hikaye duymuştum radyodan. Bir iş adamı tatile çıkmış, kumsalda yürürken bir küçük çocuğun sahile vuran deniz yıldızlarını toplayıp tekrar denize bırakışını izlemiş. Dayanamayıp "senin bu yaptığın hiç ticari kafaya uymaz, geri atmakla biter mi bunlar! Ne fark eder ki!" demiş. Elinde tekrar denizin sularına atmak içinm hazırlandığı deniz yıldızına bakan çocuk kafasını kaldırıp "Şu anda bu deniz yıldızı için farkeder!" demiş.

Belki hepsinin sorununu çözemeyiz ama ne kadarını çözersek kardır, çocukların sağlıklı varlığı için emeğe gayretle devam dostlar...

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 25/2/2004 00:41 (#51928 - Cevapladığınız Konu : #51925)
Konu: RE: Fark Yaratabilmek

Onur Üyesi

Yolda giderken tekmelemediğiniz her bir sokak kedisi, gülümsediğiniz her bir somurtkan insan, yol verdiğiniz her bir araç, sizi kırmaya yeltendiği halde ezmediğiniz her bir ruh için çocuklarımıza yansıyabilecekleri düşündünüz mü hiç!
Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 25/2/2004 00:46 (#51930 - Cevapladığınız Konu : #51925)
Konu: RE: Fark Yaratabilmek / Olumlu Düşünceye Katılın

Onur Üyesi

Umarım katılım olur, yarına kadar olsun yaşar açtığım düşünce...
Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 25/2/2004 01:15 (#51937 - Cevapladığınız Konu : #51925)
Konu: Hiç Kimse Yalnız Başaramaz Desteğe Katılın

Onur Üyesi

Hiç Kimse Yalnız Başaramaz Desteğe Katılın.

Albrecht Dürer 'i meşhur resmi

The Praying Hands (dua eden eller)'den tanırsınız belki. Albrecht Dürer 15. Asırda Nuremberg yakınlarında küçük bir köyde doğmuş, 18 çocuklu bir ailenin oğlu. Sanat akademisinde okuyabilmesi için kendisi kadar yetenekli olmasına rağmen fedakarlık yaparak madende çalışmaya karar veren kardeşi sayesinde resişmlerine çocuklarımız da ulaşacak... İşte bu kardeşin yani Albert Dürer'in bu meşhur resimdeki model ellerin sahibi olduğu söyleniyor... Destek verenler de "Farklılıkları Yaratmakta" en az liderler kadar emek taşırlar.

Olumlu enerjiyle emeğe, bir sırt sıvazlamaya, bir düşünce paylaşmaya, bir cesaret taşımaya gereksinim duymayan insan yoksa ve bunu biliyorsak beklemeyelim.

Yukarı
Ebru Yetim
Gönderildi 25/2/2004 01:34 (#51938 - Cevapladığınız Konu : #51925)

Onur Üyesi

5000500020002000500100252525

Çocuk Sayısı: 2

Bulaşık makinası arızalı .Olsun en azından var ve arızalanıyor.

Evde hep yemekler artar.Sokak köpekleri  yaşadılar yine bu akşam.

Kalorifer kazanının olduğu yerin ışıklarını açık bırakmışım.Eşim haliyle kızdı tüm gün yanışına .Ama ben cevap vermedim  ve konuda uzamadı ..Söz gümüşmüş sukutta altın. 1-0 malup mu oldum şimdi ben cevap vermeyişimle ;)

Hastamın defaatle aynı soruyu evirip çevirip tekrar soruşuna ,her seferinde  sabırla cevap verdim .Fena mı çene kaslarım gelişti işte...

Bir çoğumuz gibi bir koltuğa 10 karpuz sığdırmaya uğraşmanın zorlukları ile karşılaşıyorum .Şükür ki yardımıma uzanacak dost elleri var .Elleri yoksa dert  dinlemeye hazır kulakları..

Televizyonda kanser tedavisi gören 7 yaşlarında çocuk ,''iyileşince bende burada kalan arkadaşlarımı ziyaret edeceğim.'' dediğinde  ''oğlum yemiyor ,çok yaramazlık yapıyor'' diye sızlanmalarımdan  '' utanabileceğim kadar insanım ben de....

Her sabah hatırını sorarım komşumun ,tebessümü bile yetiyor insana...

Düzenleyen Dt.Ebru Yetim 25/2/2004 01:44

Yukarı
ÖGEDAY-TOLUY
Gönderildi 25/2/2004 08:56 (#51949 - Cevapladığınız Konu : #51925)

Onur Üyesi

5000500100100100100
Bulunduğunuz yer: TÜRKİYE

Bende diyordumki bugünlerde forumlarda doğru düzgün birşey yayınlanmıyor iyiki varsın Handan Abla...

En başı sağlıklıyım çocuğuma, eşime, evime ve işime yetebilecek gücüm var...

Hele bugün hava çok güzel ılık ve güneşli bugünde olumsuz düşünmek istemem.

Yukarı
EsTemYeliz
Gönderildi 25/2/2004 09:08 (#51953 - Cevapladığınız Konu : #51925)

Onur Üyesi

500050005002525
Bulunduğunuz yer: AY YILDIZLI BAYRAĞIMIN DALGALANDIĞI HER YER
GÜNAYDIN SİTENİN NEŞELİ İNSANLARIIIIIIIII
EVET NE GÜZEL BİR KELİME ŞU GÜNAYDIN DEMEK.
HER SABAH KARŞILAŞTIĞIMIZDA BİRAZ GÜLÜMSEME, O DA YOKSA BİR GÜNAYDIN DEMEK.
O KADAR MI ZOR GELİYOR O TEK KELİMEYİ DUDAKLARIMIZDAN DÖKMEK.
BİRBİRİMİZE SAYGIYI VE SEVGİYİ EKSİK ETMEYELİM..
DÜNYA BİZİM DÜNYAMIZ,ŞİMDİLİK BAŞKA DÜNYA YOK...

qys
Yukarı
emreirem
Gönderildi 25/2/2004 09:17 (#51960 - Cevapladığınız Konu : #51925)

Onur Üyesi

500050005000500100100100
Bulunduğunuz yer: Ankara

Dün eşimle ufak bir tartışma yaşadık.  Kanedyenlerini(değneklerini) koltuğun kenarına bırakıyor, Emre hemen ulaşıp alıyor değnekleri ve hedef belli İrem'in kafası. Bende kızdım şu değneklerini oturunca ulaşılamayacak bir yere bırak dedim. Eşimde lanet olsun nereye bırakayım Derya unutuyorsun ben engelliyim yürüyebilsem senin kadar bile yürüyebilsem yakına bırakmam dedi. Bu benim içime oturdu. Akşam çocuklar uyuduktan sonra birer sigara içelim dedik balkona çıktık havada ılıktı. Eşime bak sen öyle söyleyince ben çok üzüldüm, şükret ki yatalak değiliz, iyi kötü yürüyebiliyoruz bir daha böyle şeyler söyleyip beni üzme dedim. Sonra sarıldım iyiki varsın dedim. Barıştık hemen. İyiki eşim var.

Ne kadar konuya uydu bilemiyorum ama paylaşmak istedim.

Yukarı
emreirem
Gönderildi 25/2/2004 09:19 (#51964 - Cevapladığınız Konu : #51925)

Onur Üyesi

500050005000500100100100
Bulunduğunuz yer: Ankara
Kızım sabah uyandı arkasından Emre uyandı onları giydircem diye masayı hazırlayamadım sinirlerim bozuldu.  evden çıktıktan sonra iyiki koşturabiliyorum iyiki çocuklarım var beni koşturuyorlar diye düşündüm. Ya olmasalardı.
Yukarı
dogmaho
Gönderildi 25/2/2004 09:31 (#51973 - Cevapladığınız Konu : #51925)

Onur Üyesi

20001000100100100100252525

Çocuk Sayısı: 1
Gece sabah uyanacağımı bilmeden koyuyorum,yastığa başımı.Sabah saatin zilini duyup kalkarken,nefes aldığım ve tekrar uyanabildiğim hergün için Allah'a şükrediyorum.Gün içerisinde aramayı ihmal etmediğim canlarımın seslerini duymak,iyi olduklarını bilmek de şükür gerektiriyor.
Bazen yaptıklarımdan şikayetçi olmuyor değilim,her sabah kalk,giyin,işe gel ve akşam herzaman ki saatte eve ulaşmak için yola koyul.Eve git,yemek yapmaya başla.Yani yaptıklarımız küçük değişikliklerle genelde aynı.
Sonra çayımı elime alıp,koltuğa şöyle bir yaslandığımda,düşündüklerimden dolayı hemen utanıyorum.Yoruluyorsam bile kısa bir sürede olsa fiziken ve beynen dinlenme imkanı bulabiliyorum ya bulamayanlar..Çalışmasaydım belki eşim daha zorlanacaktı ve yaşantımızdaki bazı özellerimizden vazgeçecektik ya da olmayacaklardı ve bunların yaşantımdaki yerini hiçbir zaman değerlendirme şansını yakalayamayacaktım.Sonunda bir koşuşturmaca içerisindeysem bile bu ben ve sevdiklerim için yaptıklarım.
Hayatını daha kötü şartlarda idame ettirmeye çalışan insanları görünce,duyunca benim yaptıklarım için şikayet etme lüksümün olmaması gerektiğine inanıyorum.
Hayat her türlü zorluğuna rağmen güzel, sevdiklerim ve kendi adıma yaşadığım ve nefes alabildiğim hergüne şükürler olsun.Sevgilerimle.

Ayşe...
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)