Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Öncelikli Öfke Nedir ve Nasıl Başa Çıkabiliriz?
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Görüntelediğiniz sayfa 8 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

altac
Gönderildi 11/5/2007 12:12 (#1311241 - Cevapladığınız Konu : #68043)
Konu: Re: Öfke Nedir ve Nasıl Başa Çıkabiliriz?

Üye

Çocuk Sayısı: 1
canan hanım çok teşekkürler gerçekten bu konuyla ilgili problemim vardı elimde olmadan önce saldırıp sonra pes ederek kaçma durumlarım oluyo sık sık bii askerle yaşamak gerçekten zor bi durum merak ediyorum acaba askerlerin gerçekten duyguları yok mu
Yukarı
LeyLa_42
Gönderildi 18/7/2007 23:18 (#1495912 - Cevapladığınız Konu : #68043)

Faal Üye

100100252525
Bulunduğunuz yer: ..::..SoN SaHNe..::.
Öfke! nedir öfke?İnsanı çıldırtan kimi zaman istemediğiniz davranışlara yada sözlere sevk eden bir duygu. Ben doğuştan varolduğuna inanıyorum nedense. Çünkü minicik bebekler bile emme arzularını yerine getiremeyince, huzursuz hareketler yapıp ağlamaya başlıyorlar. Herkesin içinde mevcut bir öfke vardır. Kimisi her daim agresif dolaşırken kimisi sadece damarına basılmasını bekler. Ama en nihayetinde bulabildiği ufacık bir gün ışığından dışarı doğru çıkabilir.
Sürekli öfkeli yaşamak, insanı hem ruhsal açıdan hemde fiziksel açıdan yorar. Öfkeli insanlar tek bir kıvılcımdan yangınlar çıkarabilirler. Yani onları kızdırmak için büyük olaylara gerek yoktur. Sürekli asık suratlı çekilmez olurlar. Öfke ile yaşamaya o kadar alışırlar ki kimi zaman öfkelerinin neye veya kime olduğunu bile unuturlar. Sanırım bu insanlar genelde kendilerine özgüveni ve sevgisi olmayan insanlardır. Bağırarak, kızarak içlerindeki dışarı yani bir başkasına aktarma yoluna giderler.
Öfkeye hakim olmak ve onu idare etmek mümkün müdür? Elbette mümkündür. Sakin olmak ve sakin bir yaşam sürmekten başka insanı ne mutlu edebilir ki?Bence öfkesini kontrol altına alamayan insanların, kamu alanlarında çalışmaması gerekir. Hatta bunun için yani kendi öfkesini bastırmakta zorlanıyorsa, bu konuda yardım alması gerekir diye düşünüyorum.

Bu insanlar yalnız kalmaya mahkumdur. Çevresinde hiçbir zaman yeterli sayıda insan bulamaz..Gerçekten öfke dolu başka bir insan bile, kendi benzerini çekemez. Öfkemize her daim hakim olmalıyız. İstemediğimiz olaylara, kırgınlıklara hatta çoğu zaman ölümlere kadar gidebilecek facialara sebep olmamak için sakin olmak zorundayız. Özellikle sıcağın bu denli arttığı dönemlerde sakinliğimizi korumak çok önemli.

Segiyle ve sakin kalın...

Yukarı
COMPAQ
Gönderildi 16/2/2008 00:39 (#2024286 - Cevapladığınız Konu : #68043)

Asil Üye

100252525

denemekte yarar var
Yukarı
bilgecihan
Gönderildi 19/2/2008 23:53 (#2031874 - Cevapladığınız Konu : #68043)
Konu: RE: Öfke Nedir ve Nasıl Başa Çıkabiliriz?

Üye

merhaba
zaman zaman hepimiz bu istenmiyen ya da istem dışı duyguya yenik düşebiliyoruz.ne varki geriye yüreğimizin yangısından başka bir şey kalmıyor.kırılan dal ne kadar onarılabilirse bıraktıklarımızda
bu şekildedir diye düşünüyorum.söz gümüşse sukut altındır derler.eminim ki sizde bizde bu duygunun kontrolünü sağlıyabiliriz.insan yeter ki istesin herşeyi başarır. imkanları çerçevesince ileride evlatlarımızın geriye dönüp baktığında keşke diyeceği birşeylerin kalmaması dileğiyle.
Yukarı
arutinster
Gönderildi 16/6/2008 00:14 (#2275426 - Cevapladığınız Konu : #68043)

Yeni Üye

Öfke herkezin icinde var ama yol bulup disari cikis sekilleri degisiyor insandan insana...öyle zamanlarda benim annem bana böyle patlasaydi yillar önceki kücük kalbimle ne hissederdim diyorum hep...eger bu soruyu patlamadan önce soracak kadar cildirmamissam frenliyebiliyorum kendimi...soramadiysan sonuc hüsran...minik oglum aglamakli ben pisman öylece kaliyoruz...hic birsey yavrularimizdan daha degerli degil empati her zaman yararlidir bazen bizim öfkemize sebebp olan seyin onu nasilda mutlu ettigini düsünmek bile tepkilerimizin degismesine sebep olabilir...öfkelensekte bunu yansitma sekillerimiz incitici olmamesini diliyorum ki minik kalpler kirilmasin...
Yukarı
kırmızı-lale
Gönderildi 21/6/2008 11:15 (#2284380 - Cevapladığınız Konu : #68043)

Üye

Anlamadan bazıların kalbini kırabiliyorum ama ona özür dileyipte kalbini alıyorum anlamadan bazılarının kalbini kırabiliriz.Arkadaşlarımızın kalbini kırmak istemiyorsak onları incitçek sözler söylemezsek sinirlerimize hakim olursak onların kalbini kırmayız:):)
Yukarı
cigdem&sıla&yunus
Gönderildi 21/6/2008 14:41 (#2284604 - Cevapladığınız Konu : #2284380)

Kıdemli Üye

5001001001002525
Bulunduğunuz yer: samsun

peki benim gibi kinci kendini dolduranlar için bir öneriniz varmı??? ben öfkemi kontrol ediyorum susuyorum sinirden elim ayağım titriyor ama sonra bu içimde yara gibi kalıyor insanları kırmamak adına kendime zarar veriyormuşum gibi geliyor bana ama nedense karşımdakine çıkışmam çok uzun bir sabır sonucu olabilir tabi patlamayla

içimdeki olumsuzlukları atmak istiyorum ama nedense unutursam karşımdakine yüz vermiş olurum aynı olumsuzlukları yaşarım diyede çevreme bir duvar bir set koymak zorunda kalıyorum belkide herkese fazla yüz veriyorum suç bende bilmiyorum her açıdan bakılabilir....

Yukarı
kartanesi00
Gönderildi 22/11/2008 12:28 (#2602355 - Cevapladığınız Konu : #68043)

Üye

2525

merhaba çiğdem bende seninle aynı derdi paylaşıyorum insanlara neden boyle yapıyorsun diyemiyorum içime atıyorum sonra çıg gibi buyuyor eşime dalıyorum huzursuzluk oluyor bu gibi durumlarda seni telkin edecek arkadasa ihtiyacın olabılır yanlız su hatayı yapma benim gibi.senin yangınını koruklıcek degil sondurmeye calısacak arkadas bulman benim arkadasım ole yapıyordu yangınıma korukle gidiyordu bana veriyordu gazı aramız bozuldu ve onunla paylasmıs oldugum tum sırlarımı gidip insanlara anlatmış boyle adi insanlarda var ben suna karar verdim içime atmaktansa bana ters gelen hareketi yada sozu orada anında lafın sahibiyle konusmak ben boyle yapıcam yoksa olmuyor insanın içi içini yiyor kinci olmak iyi degil çok yorar insanı
Yukarı
ırmak kılıç
Gönderildi 15/1/2009 22:36 (#2738800 - Cevapladığınız Konu : #68043)

Asil Üye

1002525

Çocuk Sayısı: 2
özellikle benim öfkemle başa çıkmam için yardıma ihtiyacım vartatilde kayınvalidemin yanına gideceğim ve biliyorumki çok sinirlenip yıpranacağım bununla başa çıkabilmem için fikri olanlar bana yardımcı olursa sevinirim.bir anda sinirlenip kontrolümü kaybediyorum ve haklıyken hakksız ben oluyorum
Yukarı
ırmak kılıç
Gönderildi 15/1/2009 22:46 (#2738832 - Cevapladığınız Konu : #68043)

Asil Üye

1002525

Çocuk Sayısı: 2
Glitter Photos
[Glitterfy.com - *Glitter Photos*]

insan bu melekleri gördükçe yaşama sebebini daha iyi anlıyor

Düzenleyen ırmak kılıç 15/1/2009 22:48
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 >
Görüntelediğiniz sayfa 8 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)