Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 4 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

ÖZEL OKUL MU DEVLET OKULU MU?
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 25 26 27 28 29 30 31 >
Görüntelediğiniz sayfa 31 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Tecrübe Havuzu -> Çocuk EğitimiMesaj formatı

ezel123
Gönderildi 29/9/2009 09:05 (#3212616 - Cevapladığınız Konu : #2065992)
Konu: Re: ÖZEL OKUL MU DEVLET OKULU MU?

Kıdemli Üye

5002525

Çocuk Sayısı: 1
marla o da bi cikis yolu olabilir ama iyi bir egitim verirsen zaten kazanacaktir o
kacirilan nokta ozel okula yollarsam baska bir seye gerek kalmayacak gorusu
ozel okuldakiler devlettekilerden cok daha fazla ozel derse aliyor her dersten hem de
desrhaneler kacinilmaz evet eksik gorulurse ozel ders de neden olmasin
ama ozel okulla egitim yonunden bi degisiklik olmazzz
ha galatasaray falan derseniz bilemem de 3-5 okul disindakiler faso fiso

is cocukta bitiyor bence
Yukarı
sermin53
Gönderildi 29/9/2009 12:07 (#3212948 - Cevapladığınız Konu : #2065992)

Üye

252525

bu sene sadece sayılı bir kaç devlet okulu sbs ve oks başarı listesinde yer almıştır, bunlarda zaten bilinen bir kaç okul.
Listenin tamamı neredeyse özel okullardan oluşuyor.
liste internette var, bakabilirsiniz.

ben çocuğumu özel okula gönderiyorum, gittiği okul iyi bir bölgede çok bilinen bir okul. Tuvalet hijyenini, beslenmesini, terlemesini, okul dışı faaliyetlerini, spor faaliyetlerini o kadar iyi ayarlıyorlarki, çocuk kendi özel istekleri ve ilgi alanları dahilinde istediği branşı seçebiliyor.
Devlet okulunu hiç düşünmedim, Eşimle ikimiz de çalışıyoruz, bütçesi bizi zorlasada onun iyi bir eğitim ve çevre ile her gün nasıl değiştiğini bizzat gözlüyoruz. Eğitime yapılan yatırım çocuk için en iyi yatırımdır. Ama ilk eğitim ailede başlar ve bu hep devam eder. Çocuklarla kurulan iyi iletişim hayat boyu devam eder, biz oğlumuzla maddi manevi herşeyi yaşına göre paylaşmaya çalışıyoruz. O da anlıyor ve bu durumdan çok memnunuz. Bir şımarılık tatminsizlik durumu yok yani.

Ben de eşimde devlet ilkokulundan sonra sınavları kazanıp kolejde okuduk. Okuduğum devlet okulu çok iyiydi, ama zaten o zamanda ilkokulda özel okula giden çok azdı. Çok iyi bir alman kolejini kazanarak öğrenimime devam ettim, eşim de öyle. Sonraki üniversite hayatımızda aynı şekilde gelişti. Şimdi ki eğitim sisteminin çok değiştiğini gözlemliyorum. Durumu olanların çocuklarını özel okula göndermeleri taraftarıyım. Böylelikle imkanı daha az elverişli aileler devlet okullarından daha fazla yararlanma imkanı bulabilirler.
Özel okulun bana kattığı en önemli şey yabancı dillerimin yanında özgüven ve analitik düşünme yeteneği oldu, ki ne kadar önemli olduklarını iş hayatında anladım.
Oğlumuzunda aynı eğitimi alması için elimizden geleni yapmayı istiyoruz.
Ondan sonra kariyerini ve hayatını şekillendirmek kendi elinde olur.
Benim de zamanında kafamı çok meşgul eden bir konu hakkında görüşlerimi bildirmek istedim.
Her düşünceye saygım var.
sevgilerimle..
Yukarı
Fulyaa
Gönderildi 29/9/2009 12:32 (#3212986 - Cevapladığınız Konu : #2065992)
Konu: RE: ÖZEL OKUL MU DEVLET OKULU MU?

Onur Üyesi

50005000200050010010010025
Bulunduğunuz yer: MERSİN
Çocuk Sayısı: 2

Yukardaki arkadaş gerçekten çok güzel şeyler yazmışsınız. :ohh:

Hangi aile özel okula para vermeyi ister ki. Eminim ki kimse istemez ama şartlar insanları maalesef özel e zorluyor. Benim kızım da devlet okulunda okudu. En sonunda oks yi kazanamayınca özele verdikl. keşke de daha erken verseydim diyorum. maalesef ki geç kaldım ama zararın neresinden dönersen iyidir diyorum gene de.

Özel okul en önemlisi çocuğa kendine öz güveni aşılıyor. Bu konu konuşulursa iki satırlık bir konu maalesef değil. Her özel okul da okul değildir, her devlet okulu da bir değildir mutlaka. Önemli olan iyi olanı seçmektir. Her çocuğun yapısı, zekası da bir değil bu bir gerçek. kimi çocuk devlette bile kendini gösterebilir, başarılı olur, ama kimi çocuk da özel bir ilgi ile daha iyi bir konuma gelebilir. yani konu çok açılımlı. Özel okullarda ilk ve orta okullar çok başarılı. Ama lise kısımları maalesef ki farklı :

Tüm evlatlarımızın iyilerle karşılaşmasını diliyorum.

Yukarı
Simtenk
Gönderildi 29/9/2009 21:12 (#3213581 - Cevapladığınız Konu : #2065992)

Onur Üyesi

5000500020002000500100100
Bulunduğunuz yer: İstanbul
Çünkü bu şekilde çocuğun ilerde "Beni neden özelde okutmadınız" diye hayıflanmasına engel olursunuz

dediğim satıra takılmış olduğunu görüyorum pek çok arkadaşın. Yazının tamamından sadece o kısma odaklanınca pek de anlamlı gelmiyor, haklısınız ama benim altını çizmek istediğim yeri anlayan arkadaşlarım olduğunu da görüyorum

Aslında ben;

Eğer maddi imkanınız var ise, iyi bir özel okula bütçe ayırmak sizi yormayacak ve okul ödemelerinden sonra da standartlarınızdan ödün vermeden yaşayabilecek durumda iseniz düşünmeniz gereken esas konu "Hangi Özel Okul benim çocuğuma daha iyi eğitim verir? " sorusunun yanıtı olmalı demeye çalıştım

Nasıl her devlet okulu bir değilse her özel okulda aynı değil demeye çalıştım

Bütçemizin yettiği özel okullara baktığımız zaman bazen iyi bir devlet okulu daha doğru tercih olabilir demeye çalıştım

Eğer maddi olarak sorun yaşayacak ve en azından 8 yıl bu eğitime bütçe ayıracak durumda değilsek en baştan bu işe girişmemek çocuğun geleceği ve psikolojisi için daha mantıklı olabilir demeye çalıştım

...

Aynı yoldan geçiyoruz her birimiz, hepimizin hedefi de evlatlarımızın geleceğini en iyi şekilde şekillendirebilmek elbette. Çocuklarımız bu ülkenin de geleceği üstelik. Sadece benim evladımın değil tüm yavrularımızın geleceğin iyi eğitilmiş bireyleri olması en büyük arzum.

Yukarı
meleklerinannesi
Gönderildi 13/12/2009 22:11 (#3273853 - Cevapladığınız Konu : #3213581)

Onur Üyesi

5000
Bulunduğunuz yer: istanbul
forumu hortlatayım dedim

yakacık doğa kolejinden çagırdılar yeni dönem kayıtları için..allah allah dedim henüz yeni ögretim dönemine çook uzun zaman var.fakat doğa koleji erken kayıtlara aralıkta başlıyormuş
çocugu yada etrafında tanıdıkları yakacık dogaya giden varmı arkadaşlar.fikirlerinizi bekliyorum.
Yukarı
clover
Gönderildi 11/2/2013 15:48 (#3805978 - Cevapladığınız Konu : #2065992)

Onur Üyesi

500020001000500100100252525
Bulunduğunuz yer: İstanbul
Kızım 1.sınıfa başlayacağı zaman açmıştım bu forumu, şimdi 5'e gidiyor (yeni sistemde ortaokul oluyor ) yıllar ne kadar da çabuk geçmiş, sonuçta biz özel okulda karar kılmıştık, memnun da kaldık
Yukarı
atiyyeceyda
Gönderildi 1/3/2013 18:20 (#3811542 - Cevapladığınız Konu : #3805978)

Onur Üyesi

200050010025
Bulunduğunuz yer: İstanbul/Göztepe
benim kıısm 5.sınıfa kadar kolejde okudu.şimdi devlette.7 sınıf 2 yıldır her dönem okul birincisi .ama aynı zamanda dersaneye gidiyor.iyi bir devlet okuluna verdik.maleseff oğluma aynı şansı vermedik.o 1 sınıftan itibaren devlette.onu 5.sınıfta koleje vermeyi düşünüyoruz.özel okulun konforu kıyaslanamaz.ama dezavantajı çocuk kendini yeterli buluyor bize yetmiyor.kızımın özel okuldayken dersleri hep 5 ti ama dershanede çuvallamıştı.şimdi her iki tarafta 1.oluyor.buda bizi memnun ediyor.
Yukarı
Yumeng
Gönderildi 15/6/2014 15:33 (#3866327 - Cevapladığınız Konu : #2934593)

Yeni Üye

Merhaba, en son mesajinizi 2009 yilinda yazmissiniz.Su anda bende Mustafa Aykın okuluna kizimi gondermeyi dusunuyorum.Evimide oraya tasimayi dusunuyorum.Sizin bu okulla ilgili onereceginiz olumlu veya olumsuz gorusleriniz oldu mu? paylasimlariniz icin simdiden cok tesekkurler.
Yukarı
burcum_35
Gönderildi 8/9/2014 18:19 (#3867902 - Cevapladığınız Konu : #2065992)

Kıdemli Üye

500100252525

biz de şuan bu kararsızlığı yaşıyoruz gerçi eşim kararlı özel okula göndermemeye senelik 25.000 - 30.000 tl devlet okulu desen öğretmenini bul okulunu bul olur diyorlar bulmak kolay sanki istediğin okula adresin tutmaz torpil gerek duyumlarıma göre 5.000 tl alan okul var
Yukarı
ceydos
Gönderildi 9/10/2014 16:38 (#3868129 - Cevapladığınız Konu : #3867902)

Uzman Üye

10005001001002525
Bulunduğunuz yer: İZMİR-BORNOVA
benim kızım devlet okulunda çok iyi bir öğretmende 1.sınıfa gidiyor
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 25 26 27 28 29 30 31 >
Görüntelediğiniz sayfa 31 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)