Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 32 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

izmirdeki özel okulları tartışıp paylasalımmı ???
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 18 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Tecrübe Havuzu -> Çocuk EğitimiMesaj formatı

Tılsımcım
Gönderildi 29/5/2009 13:52 (#3045126 - Cevapladığınız Konu : #2161707)
Konu: Re: izmirdeki özel okulları tartışıp paylasalımmı ???

Faal Üye

100100252525
Bulunduğunuz yer: pembe düşler
Çocuk Sayısı: 2
Sevgili civcivim2003..

Ben yazıyı yazarken kinaye yapmayı düşünmüyordum sanırım yanlış anlaşıldım.Sadece iyi ki iyi oldugunu düşünmeyen veliler de birhayli çoklukta,yoksa adamlar devamını da açacaklar demek istedim.Malum ticarethane sonuçta,bazan dozunu kaçırıyorlar,nitekim evelisene aşırı başvuru olunca 6.sınıfı da açtılar ,velilerden birsürü tepki gelince bir daha olmayacak dediler 2senedir de olmadı..Okulun fiziki şartları belli sonuçta, çocuklarımızın bahçeye ihtiyacı var ,mesela 100kişilik yere 150kişiyi doldurmak da doğru değil değil mi?

Neyse ben herzaman ''başarılı çocukların'' desteklenmesi ve en iyi eğitimi alabilmesi taraftarıyım..Şimdiki çocukların tamamı çok akıllılar,aileler bilinçli,uyaranlar bol,beslenme mükemmel..Bunun sonucunda da başarılı olmaya aday hepsi..Bahsettiğim sadece akademik başarı değil ama sosyal anlamda da ne istediğini bilen-çevreye duyarlı-atak-özgüvenli yetişmeleri önemli..

Sonuçta seçtiğimiz okullar konusunda hepimiz tuttuk bi yok gidiyoruz ,hayırlısı hepimize..

Bu arada çince olayı güzelmiş,çok zor bir dil oldugunu duymuştum,öğrenmeleri cidden büyük artı getirir diye düşünüyorum..

Düzenleyen uygarcık 29/5/2009 13:54
Yukarı
civcivim2003
Gönderildi 29/5/2009 13:54 (#3045130 - Cevapladığınız Konu : #2161707)

Üye

Çocuk Sayısı: 1
hayırlısı olsun sizinde okul sıkıntısını üzerimizden attık şükür.eylülde adım atmaya hazırlanmaya başlayalım.bu arada cesaretinden dolayıda tebrik etmeden geçemicem seni 2 çocuklu genç bir anne ne güzel.bende her sene 2.çocuğa niyet var cesaret yok.senin zamanlaman mükemmel olmuş.allah bağışlasın uzun ömürler versin.darısı benim başıma olsun:)))
Yukarı
Tılsımcım
Gönderildi 29/5/2009 14:01 (#3045149 - Cevapladığınız Konu : #2161707)

Faal Üye

100100252525
Haaa bu arada unutmadan..

Okulu gezdiriyorlar diye biliyorum,gerçi B.B.şubelerine nisan başında tanıtım toplantısı yapıp gezdirmişlerdi bizi ama B.B.'dan olmayanlara nasıl ve ne zaman tanıtım toplantısı düzenlendi ya da düzenlendi mi bilmiyorum..

Bu arada genel müdür e ulaşmanın zorlugu konusunda haklısın.Bazan biz bile randevu alamıyoruz,bütün işlemleri uzman psijkolog Tamer bey yapıyor,kayıtları,sınıf ayarlamalarını tümünü o yapıyor..

Bir de benım en sevmediğim ''doymuşluk''tavırları,hani bizde ''tok esnaf''derler ya ,bazı davranışları aynen böyle oluyor ,sanırım arkadaşınızı gezdirmeme durumu da böyle bir zihniyetin göstergesi..

Yukarı
neskar
Gönderildi 29/5/2009 14:08 (#3045173 - Cevapladığınız Konu : #2161707)

Üye

sarp mira MEV iyi miymiş gerçekten. sınıfları çok kalabalık diye duymuştum. senin yorumunundan sonra gidip görsem mi acaba diye düşündüm...
Yukarı
Tılsımcım
Gönderildi 29/5/2009 14:19 (#3045199 - Cevapladığınız Konu : #3045130)

Faal Üye

100100252525
civcivim2003 - 29/5/2009 13:54

hayırlısı olsun sizinde okul sıkıntısını üzerimizden attık şükür.eylülde adım atmaya hazırlanmaya başlayalım.bu arada cesaretinden dolayıda tebrik etmeden geçemicem seni 2 çocuklu genç bir anne ne güzel.bende her sene 2.çocuğa niyet var cesaret yok.senin zamanlaman mükemmel olmuş.allah bağışlasın uzun ömürler versin.darısı benim başıma olsun:)))

Sevgili civcivim2003 msg.ıyazarken isim belirtmemişsin ama yazdıgın güzel şeylerden sonra ben üstüme alınıverim

3yaş arayla iki erkek çocuk büyütmek gerçekten sabır işi...En çok ufağa üzülüyorum ben,abisine benzemeyi onun gibi olmayı o kadar çok istiyor ki...Resmen idolü abisi..Okula başlayıp okuma yazma öğrencek diye havalara uçuyor,bu kadar hevesli olması beni çok mutlu ediyor..

2.çocugu mutlaka düşünün bence,tek başına kalmak istemiyorlar genelde seninki de yokluyordur arada sizi değil mi?anneeeee kardeşşşş

Umarım herşey istediğiniz gibi olur,hem okul hem de kardeş açısından..

sevgiler...
Yukarı
oykum
Gönderildi 2/6/2009 00:19 (#3048919 - Cevapladığınız Konu : #2161707)

Onur Üyesi

20005002525
Bulunduğunuz yer: artık izmirdeyizzzzzzz:)))
nezamandır fırsat bulup bakamamıştım foruma.takeve lisan açısından şüpheyle yaklaşan bir velide bendim.şuan takevliyiz:))inşallah eylülde başlayacak oğlum.izmir-sahilevlerinde oturuyoruz.ve bu semtteki çocukların belkide %70i takeve gidiyor.birkaç tanesiyle tanışma fırsatımda oldu,hatta arka komşumun kızı takevde.ya 6 yada7.sınıfta.ingilizce durumunu sormuştum annesine. inanır mısınız, kızımın ingilizcesi,almancasından çok daha iyi dedi.sonuçta almanca,ingilizceden daha zor bir lisan.ingilizce herhalükarda öğrenilmesi kolay,dolayısıyla ilk lisanın almanca yada herhangibir başka dil olması bence çok daha avantajlı..
inşallah hepimiz için hayırlısı olur kayıtlarımız
Yukarı
daphneandme
Gönderildi 2/6/2009 10:05 (#3049213 - Cevapladığınız Konu : #2987280)

Üye

sevgili sarp&mira

gecikme için özür dilerim. benim yoğun dönemim şu sıralar henüz kendime gelebiliyorum. 2. dil fransızca seçtim. onu da ben seçtim kesin kayıt yaptırdık. nurdan hanımla görüştük biz, öğretmeni de biz seçmek istiyoruz, nurdan hanım pek sıcak bakmadı ama tekrar gündeme getireceğim konuyu. benim kuzenimin kızı bu yıl anasınıfını bitirdi çakabeyde, çok memnunlar. bekleyip göreceğiz bakalım
sevgiler,
Yukarı
daphneandme
Gönderildi 2/6/2009 10:09 (#3049223 - Cevapladığınız Konu : #3041748)

Üye

ispanyolca süpermiş gerçekten, biz evde öğrenmeye başladık defne ile ispanyolcayı
Yukarı
daphneandme
Gönderildi 2/6/2009 10:16 (#3049247 - Cevapladığınız Konu : #2987286)

Üye

sevgili sarp&mira ,

kayıt 11 haziran ya da 15 haziran gibi bir tarih verdiler ama biz ilk hafta yaptırdık kesin kaydını. geç yanıtlar için tekrar özür
Yukarı
civcivim2003
Gönderildi 3/6/2009 13:55 (#3052017 - Cevapladığınız Konu : #2161707)

Üye

uygarcık seninde mi iki çocuğun vardı canım ya ben okumadım burada ben sarp&mira için yazmıştım ama yazdıklarım senin içinde geçerli tabii ki.hayırlısıyla sağlıkla büyüsünler inşallah.
okul konusunda açıklık getirmişsin çok teşekkür ederim.başta üzülmüştüm yazını okuduğumda.herkes farklı düşünüyor malesef bu yüzden bu tür eleştirilerinde olması normal.evet senin dediğin gibi doymuşluk var biraz okulda.arkadaşa kesin kayıt formunu verdiler eksik belgeleri tamamla dediler kız halletti hepsini okulu aradık birlikte yer yok kontenjan açığı olursa haber veririrz dediler.insan ister istemez üzülüyor bu durumda.biz ne hayallerle ne duygularla kayıt yaptırmak istiyoruz durum böyle oluncada üzücü oluyor.b.b lulara ayrıcalık yapılıyor tabii ki onlar okulu tanıma fırsatı buluyorlardır.neyse artık onlarda tercihlerini piri reisten yana kullanmaya verdiler.hayırlısı olsun hepimiz için.bende bi amerikan kolejini gezmeyi düşünüyorum daha vakit var nasılsa.
banada bi cesaret verinde ikinci için olsun artık benimde :)))en azından biraz daha soğukkanlı olurum herhalde.
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... >
Görüntelediğiniz sayfa 18 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)