Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 14 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

okuyun ve gülümseyin(hayvanları sevin şartsız sevin)
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Öteki Çocuklarımız,Dört Ayaklı DostlarımızMesaj formatı

sedefreyhan
Gönderildi 8/4/2009 17:46 (#2945950)
Konu: okuyun ve gülümseyin(hayvanları sevin şartsız sevin)

Onur Üyesi

50005000100100100100252525
Bulunduğunuz yer: buralardayımdır mutlaka:)
Çocuk Sayısı: 2
Bekir, senden nefret ediyorum , Hşşt" - OĞUZ ARAL Yazdır E-posta
Image

Duydun mu Bekir Coşkun, senden nefret ediyorum dedim. Senin yüzünden, yaşamım cehenneme döndü! Popom çıplak kaldı. Sokağa çıkamaz oldum. Yakında evi barkı satıp bir başka diyara göçersem bil ki senin yüzündendir. Tüm bunlar senin o köpekcil yazıların yüzünden başıma geldi.

Geçtiğimiz kış, İstanbul’un rezilliğini daha fazla çekemeyeceğime karar verip, Silivri dışındaki yazlık evime göçtüm. Niyetim, kalan yaşamımı oksijen koklayarak ve denize nazir bir sessizlik içinde sürdürmekti. Ama yazlık eve varır varmaz, açlıktan karınları sırtlarına yapışmış bir ana ve iki yavru, üç dişi köpekle karşılaştım.

Sokak itinin biri, benim bahçedeki merdivenin altına yavrulamıştı. Şunların karınlarını doyurayım da öyle kovalayayım dedim. Yiyecek verip eve girdim. Taşınma hengâmesi içinde, o günkü gazeteleri okuyamamıştım. Senin yazını okurken, aldı beni bir müteessir. Yine, o, insanin merhametini parmaklayan, gözü yaşlı köpekcil yazılarından biriydi. İçim bir anda köpek sevgisiyle doldu. Eşimin benim için hazırladığı yemekleri de itlere verdim. Artik, kıştan beri beraber yaşıyoruz.

Derken yavrulardan birini, odunla ya da arabayla vurup öldürdüler. Esimle yemeden içmeden kesildik... Gözlerim iz dolu dolu dolaşır olduk. Hani göz göze gelsek, bu yastan sonra zırlamaya başlayacağız.

Image

Bizim sokak itlerine tüm kış, gazeteden yemek artığı taşıdım. Etle tanışır tanışmaz ekmek, pilav ve sebze yemeklerini yememeye başladılar. Haydii! Et, tavuk kemiği hatta kopek maması almaya başladım.

Yaz geldi. Ama kopek yine zamparalığa durmuş olmalı ki, altı yeni yavru daha doğurdu. Evde tam altı tane!.. Sonra da gidip, kendini belediyecilere zehirletti. Kaldı mı başıma altı yavru ve bir abla köpek.

Yavrular birkaç aylık olunca, önce dış kapının önündeki paspası yediler. Simdi, bizim sokak kapısı yerden 15 santim yukarıdan başlıyor. Kemirgen hayvanlar diyerek, fare ve tavşanın kim günahını almış?

Derken bizim tatil koyunun halkı, terliksiz, pabuçsuz ve havlusuz kaldı. İtler hepsini calip bizim bahçeye getirdi. Terliği, pabucu kaybolan, Bit Pazarı gibi bizim bahçede soluğu alıyor. Yırtıp kemirdikleri terlikleri, tazmin ettiğim de oluyor. Bahçe dersen, gömüp de bir turlu bulamadıkları kemikler yüzünden köstebek yuvasına dondu.

Bazı komsulara, misafirlik dümeniyle gidip, sohbet arası, 'Bekir Coşkun’u sever misiniz?' diye soruyorum. Severiz diyenlere, 'Demek köpekleri de seviyorsunuz?' diyorum. 'Aaa! Vallahi bayılırız. Kopek insana en yakin hayvandır, sadıktır...' gibisinden uzun bir söylev dinliyorum. 'Bende yedi tane var. Hem de çok şirinler. Bir kısmı da mavi gözlü vallahi! Görseniz bayılacaksınız. Bir daha ayrılmak gelmeyecek' diyerek kurnazca bir giriş yapıyorum. 'Aaa! Hemen gelip severiz diyorlar. Gerçekten de gelip seviyorlar ve yine hepsini başıma bırakarak çekip gidiyorlar.

Bütün gece köpek havlaması ve çemkirmesinden uyku neydi unuttum. Kıçımda paçası parçalanmamış pantolon kalmadı. Beş milyon saydığım yeni pabuçlarımın da sağ teki kayıp.

Evden çıkabilmek ise Köroğlu yüreği ister. Denize gitmekten çoktan geçtim. Kapıyı acar açmaz hiç üstünüze iğne gibi sivri dişli, hoşttan ve çüşten anlamayan yedi yavru kopek atladı mı? Gazeteye gidebilmek için, cam kenarına dizdiğim kemikleri, pencereden fırlatıyorum. Sokak kapısı önünde sipere yatmış itler, kemik peşine koşunca, yıldırım gibi fırlayıp arabaya atıyorum kendimi. Aldatıldıklarını anlayınca, arabanın peşinden bir koşu koparıyorlar. Ama birkaç kilometre sonra şişiyor enayiler. Ben de onlara arabadan, ayıpçı el kol işaretleri yapıyorum!

A benim şaşkın Urfalı Bekir'im. Sevecek hayvan mı bulamadın? Timsah sev. Gergedan sev. Hatta hamamböceği sev. Bu itleri ne diye başıma musallat ettin? İnşallah benim gibi karnına karnına yirmi kuduz iğnesi yersin.

Hav hav be!   Hav hav!...

Oğuz ARAL

Image
Yukarı
sinefff
Gönderildi 8/4/2009 17:59 (#2945982 - Cevapladığınız Konu : #2945950)
Konu: Re: okuyun ve gülümseyin(hayvanları sevin şartsız sevin)

Onur Üyesi

200020005001002525

çok keyifli bi yazı
hiç bitmesin istedim yaaa
Yukarı
peluse
Gönderildi 8/4/2009 21:57 (#2946217 - Cevapladığınız Konu : #2945982)

Asil Üye

10025
Bulunduğunuz yer: İstanbul
Çocuk Sayısı: 1
Süper bir yazı. Bu onuncu okuyuşum falan olmuştur ama yine aynı keyifle okudum.
Yukarı
melike ve masalı
Gönderildi 8/4/2009 22:15 (#2946231 - Cevapladığınız Konu : #2945950)

Onur Üyesi

50005000100252525
Bulunduğunuz yer: nefes aldığımız heryer cennet :)
çok güzel

teşekkürler
Yukarı
Ayfer Bayraktar
Gönderildi 8/4/2009 22:49 (#2946273 - Cevapladığınız Konu : #2945950)

Onur Üyesi

5000500020002000100100252525

Çocuk Sayısı: 3
Sedef
daha önce okumuştum ama tekrar okumak tekrar bir zevkti..
Yukarı
S.A.A
Gönderildi 9/4/2009 09:38 (#2946716 - Cevapladığınız Konu : #2945950)

Onur Üyesi

500050005000500010001001001001002525
Bulunduğunuz yer: İstanbul
BEN YENİ OKUDUM
AYRICA BEKİR COŞKUN'U GERÇEKTEN ÇOK SEVERİM
ZATEN KÖPEKLERİDE SEVİYORUM
Yukarı
ezgi tamara
Gönderildi 9/4/2009 10:16 (#2946867 - Cevapladığınız Konu : #2945950)

Onur Üyesi

5000200050025
Bulunduğunuz yer: SAKARYA
Sedef
Çok hoş
Yukarı
Muge1975
Gönderildi 9/4/2009 11:11 (#2947080 - Cevapladığınız Konu : #2945950)
Konu: RE: okuyun ve gülümseyin(hayvanları sevin şartsız sevin)

Onur Üyesi

50001002525
Bulunduğunuz yer: Istanbul
Sedefcim Paylaşım için teşekkürler, okumamıştım, güldüm epey, beni de anlatan çok bölüm var içinde Yemek taşıyorum işe hergün evdekiler yetmezmiş gibi, ama olsun seve seve
Yukarı
flower78
Gönderildi 10/4/2009 09:02 (#2949193 - Cevapladığınız Konu : #2945950)

Onur Üyesi

5000200010010010010025
Bulunduğunuz yer: kızımın odasındayım
çok güzel bir yazı

teşekkürler
Yukarı
kırmenekşesi
Gönderildi 24/4/2009 15:20 (#2978202 - Cevapladığınız Konu : #2949193)

Onur Üyesi

20002000500252525
Bulunduğunuz yer: istanbul
bende okudum yazıyı ve gene okuyacagıma emınım çok güzel gercekten teşekkurler
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)