Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 3 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Balcan Delsi
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 >
Görüntelediğiniz sayfa 7 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Paylaşım KöşesiMesaj formatı

eski_sakıncalıüye
Gönderildi 7/4/2011 11:02 (#3590740 - Cevapladığınız Konu : #3587753)
Konu: RE: Balcan Delsi

Faal Üye

100100100100

Çocuk Sayısı: 3
BURCU&UTKU - 2/4/2011 23:55

Egemen 01 nostaljisi mi var

Hoşgeldiniz Ekrem Bey :ohh:

Asıl siz hoşgelniz Burcu hanım

Ben bazı bası hep buralardayım.

Güz dönemi İngilizce dil kursu açılırdı. İlk haftalar ilgi bayağı fazla olur ve 8-10 sınıf açılırdı. Aylar geçtikçe mevcutlar azalır sınıf sayıları düşerdi. Bahar dönemi geldiğinde bir sınıf kalırdı. Sonra sınıf mevcularıda yaza doğru her geçen gün azalırdı. Ben kurs kapanana kadar 3-5 kişide kalsa kursu hiç bırakmazdım. Bir dönem kampüsdeki servise kızıp kar, yağmur demeden yürüyerek şehre yalnız başıma şehre gelirdim.
Yukarı
eski_sakıncalıüye
Gönderildi 10/4/2011 13:08 (#3593335 - Cevapladığınız Konu : #3140803)
Konu: Re: Balcan Delsi

Faal Üye

100100100100

Gaziantep'te yaşayan ve yolu bahar aylarında buraya düşen arkadaşlara harika bir kebab önereceğim. bugüne kdar bu lezzeti tadmayanlar bu muhteşen tada hayran kalacaklardır.

'KEME KEBABI'
[[ Gaziantepli ünlü usta Şirvan Payaslı, Türk mutfağında ayrı bir önemi olan kemenin, Mart ayının ilk haftalarından Haziran aylarına kadar işlenmemiş topraklarda yetiştiğini belirtti. Kırmızı ete göre 7 kat daha fazla proteine sahip olan kemenin Gaziantep ve bölgesinde çeşitli yemekleri yapıldığını kaydeden Şirvan Usta, "Bölgemizde yaygın olarak yetişen ve şifalı bir besin kaynağı olma özelliği taşıyan keme, bu yıl bol olacağa benziyor. Yağmurlu geçen Mart ayının ilk haftalarında piyasaya çıkan kemenin fiyatı hayli yüksekken son zamanlarda fiyatı yarı yarıya düşmeye başladı. Keme ete oranla 7 kat yüksek protein kaynağına sahiptir. Müşterilerimize kemeyi kıyma içerisinde ve kuşbaşı büyüklüğünde olmak üzere iki şekilde servis ediyoruz. Mart-Haziran aylarının gözdesi olan keme kebabı aynı zamanda birçok sağlık sorununun da çözümünde kullanılan önemli bir mantar türü. Anadolu’da belli bölgelerde sürülmemiş toprakta yetişen kemenin en lezzetlisi Gaziantep ve Şanlıurfa civarlarında bulunanlardır. Gaziantep’e gelen turistlerin de büyük ilgisini çeken Keme Kebabı, halkımız tarafından sevilerek tüketilen bir besin kaynağıdır. Kebap severlere keme kebabı servislerimizin başladığını müjdeleriz” dedi. Şirvan Usta, keme kebabı pişirmenin maharet ve dikkat gerektirdiğini ifade ederek nasıl pişirilmesi gerektiğini şöyle açıkladı: "Kebap yapmak üzere seçilen kemeler önce bol suyla temizce yıkanır. Kıymayla karışık halde pişirilecekse zırhla küçük parçalara ayrılır ve yağlı kıyma ile yoğrulup şişe saplanarak mangal ateşinde pişirilir. Eğer keme kuşbaşı büyüklüğünde kesilerek kebap şişine bir parça keme bir parça kıyma olarak dizilerek pişirilecekse burada çok dikkat etmek gerekir. Zira Gaziantep ve çevresinde özel olarak tasarlanmış ve kemenin şişe saplanmasını kolaylaştıracak keme deleceği vardır. Keme deleceğiyle kemenin ortasından şişin geçebileceği büyüklükte bir delik delinir. Bir keme bir tike kıyma şeklinde şişe saplanarak mangal üzerinde pişirilerek servis edilir.“ Bölgede işlenmemiş tarım topraklarında havaların yağışlı geçmesiyle birlikte yetişmeye başlayan kemenin birçok hastalığa iyi geldiği, uzmanlar tarafından da ifade edilirken kemenin afrodizyak özelliğiyle de cinsel gücü arttırdığı ileri sürüldü. Fransız mutfağının en pahalı yiyecek malzemesi olan ünlü trüf mantarı ile akraba olan kemenin Avrupa’da da sevilerek tüketilen bir besin olduğu kaydedildi. Gaziantep ve çevre illerden toplanan kemenin büyük bir bölümünün Gaziantep’te tüketildiği, bir kısmının ise Fransa başta olmak üzere AB ülkelerine ihraç edildiği öğrenildi.]]

Düzenleyen eski_sakıncalıüye 10/4/2011 13:12

(kemekebabi.jpg)

(KEME1.jpg)

(KEME2.jpg)

Ekler
----------------
Ekler kemekebabi.jpg (21KB - 410 Downloads)
Ekler KEME1.jpg (8KB - 391 Downloads)
Ekler KEME2.jpg (7KB - 375 Downloads)
Yukarı
eski_sakıncalıüye
Gönderildi 20/4/2011 12:11 (#3601714 - Cevapladığınız Konu : #3140803)

Faal Üye

100100100100

Çıkarken, sevgiliyken anlıyorsun da evlendikten sonra da aynı davranış bozukluklarının(kaprislerin)

devam etmesi çekilmez oluyor. Çocuk yokken takmıyorsun ve alttan alıyorsun. Ama aileye

üçüncü kişiler katılınca onların bunu anlaması ve değerlendirebilmesi güç oluyor.

Bekarken gördüklerimin sonradan düzelebilecek davranış bozuklukları olduğunu düşünüyordum.

Evlenince bu artarak devam etti, çocuk olunca da hız kesmedi.

Çocuklar olmadan bu sorunu çözmeliydim ve çözemiyorsam çocuk yapmadan ayrılmalıydım diye

düşünüyorum şimdilerde. Çünkü bu davranış bozukluklarının genetik olduğu ve düzelmeyen türden

olduğunun farkına vardım. Çocuklarının sağlıklı gelişemediklerini görmek ve bir şey yapamamak çok acı.

Düzenleyen eski_sakıncalıüye 20/4/2011 12:15
Yukarı
eski_sakıncalıüye
Gönderildi 3/5/2011 11:41 (#3609208 - Cevapladığınız Konu : #3140803)

Faal Üye

100100100100

29 Nisan Dünya dans günü tüm dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Bu yıla kadar dünya dans gününden haberim yoktu. Bu yıl dans kursuna başlamasam
yine bilgim olmayacaktı.
Ergenlik dönemimde kasetçalara keseti koyar dinleyerek tek başıma aynanın karşında
dans ederdim. Çevremde benim gibi dansa ilgi duyan kimse olmadığı için bazan köpeğimle
bazan ise ahıra inip inek ve buzağa ile dans ederdim. Yenidoğan buzağalar(inek yavrusu)
müziğe ihtiyaç duymadan metrelerce zıplayarak harika dans ederler. Klasik müzik dinleyen
inekler iyi süt verir derler ama ben Vivaldi'nin dört mevsimini çok dinletmeme karşın
belki ses düzeyinin kalitesiz olmasında da olabilir ineğimden pozitif bir algı göremedim.

45 yaşımda dans kursuna başlamaya karar verdim. Latin dans eğitimi veren bir dans
okuluna kaydoldum. Eşim ve kızlarım da bana destek verdiler. Dans kursuna başladığımda
kadınların dans konusunda medeni cesaretlerinin erkeklerden fazla olduğunu gördüm.
Her grupta kadınlar fazlaydı ve partner sorunu yaşamamak için eşi ve erkek arkadaşı
ile gelmek zorunda olanlar vardı. Her hafta sonu kursiyerler latin gecesinde öğrendikerini
gecede uygulama şansı yakalıyorlar.
Salsa,bachata,tango gibi latin dansları ülkemizde ve avrupada her ne kadar üst kültürden
insanların dansı olarak görülsede bu danslar sokaklarda doğan yoksul insanların dansıdır.
Ülkemizde bir çok ilde bu dansların eğitiminin verildiği dans okulları var. Erkek veya bayan
çift veya tek bu okullara gittiklerinde güzel bir sosyal ortam bulabiliyorlar. Düşünen arkadaşlara
biran önce medeni cesaretlerini toplayıp gitmelerini öneririm.

Düzenleyen eski_sakıncalıüye 3/5/2011 11:43
Yukarı
berrinstone
Gönderildi 5/5/2011 14:32 (#3610427 - Cevapladığınız Konu : #3140803)
Konu: RE: Balcan Delsi

Onur Üyesi

50005000500020002000500100100100252525

Çocuk Sayısı: 2

eski_sakıncalıüye - 3/8/2009 16:28 Gaziantep halkı patlıcan(balcan)'ı yaz ayında aşırı şekilde tüketirler. Temmuz sonu Ağustos başında sıcakların artması ile birlikte bostanlardan balcan toplanmaya başlanır. Midesine dayanamayan antep halkı pişirip yemeğini yapmadan balcanı çiğ yemeğe başlarlar. İşte balcandaki aşırı nikotin hava sıcakları ile birlikte insanları delirtir ve sokağa döker. Bu mevsim balcan delileri antep sokaklarında ellerinde değnek çöp bidonlarına ve darabalara vurarak söylene söylene gezerler. Bende çiğ balcana düşkün olduğumdan kimseye zarar vermemek için siteden bir kaç aylığına ayrılmaya karar verdim. :)

forumun başlığının anlamsızlıgı dikkatimi çekiyordu, nedir bu ne demek istenmiş diye

patlıcan yiyen insanların ellerindeki değneklerle çöp bidonlarına vurarak gezdiklerini düşündüm de

Yukarı
eski_sakıncalıüye
Gönderildi 31/5/2011 14:38 (#3622512 - Cevapladığınız Konu : #3140803)

Faal Üye

100100100100

Son günlerde sosyal medyada politikacıların seks kaserleri dolaşınca aklıma ailesi en başta
çocukları geldi.

70'li yıllarda böyle seks kasetleri yoktu ama dillerde sözlü olarak yayılır ve doğrulandığında
fırtınalar kopardı. O zamanlar ilişki, sevgili filan diye terimlerde yoktu. Dostu varmış denirdi.
Babamın dostu olduğunu sosyal medyadan değil sözlü heberleşmeden öğrendik. O yaşlarda ilk
öğrendiğimde 'baban ölmüş' gibi bir anlam çıkardım. Annem ağlıyor, bizler ağlıyoruz, komşular
vah vah çekiyor. Cenazeden tek farkı avluda ölü yıkmak için ısınan suyun olmaması idi.

Babam fabrikasında çalışan 5 çocuğu olan evli bir kadın ile aşk yaşıyordu ve sonu Deniz Baykal
gibi oldu. Baskılara dayanamayıp şiketinden ayrıldı, sonrada kafayı yedi.

Birkaç yıldır tanıdığım ve ara sıra içki masasına oturduğum modern muhafezakar bir arkadaşım var.
O da eşine üç kez boşol demiş ve şeriat hukukuna göre boşandığını düşünüyor ve bin pişman.
Din hocalarına sormuş; boşandın artık, eşin başkası ile evlenip tekrar ayrılmadan onunla evlenemezsin demiş.
E tabi arkadaşta bunu kafaya takmış ne yapacağım diye kara kara düşünüyor.

İçki ve zina haram kabul ediyorum ve günahıma razıyım diyor.
Resmi nikahlı eşine kavga anında kızgınlıkla söylediği sözden dolayı
dinden çıkacağını düşünyor ve korkarım hülle bir evlilik yapacak.

Düzenleyen eski_sakıncalıüye 31/5/2011 14:42
Yukarı
eski_sakıncalıüye
Gönderildi 19/9/2011 19:50 (#3662696 - Cevapladığınız Konu : #3140803)

Faal Üye

100100100100

Birşeyler yazmak istiyorum
anlatacağım o kadar çok şey var ki
ama nedense yazasım gelmiyor.
Yukarı
eski_sakıncalıüye
Gönderildi 7/11/2013 08:35 (#3855464 - Cevapladığınız Konu : #3140803)

Faal Üye

100100100100

İnsan çocukluğunun, ergenliğinin, gençliğinin geçtiği bir yere ara sıra uğrar bakar ya işte bende bazen aklıma düştükçe buraya uğrar bakardım.

10 yıl kadar olmuş sosyal medyanın bu alanına takılalışım. Tüp bebekle sahip olduğumuz ikiz kızımız ve ardından bir sürpriz ile eşantiyon oğlum dünyaya geldiğimde burda paylaşımlarda bulunmaya başlamıştım.

Şimdi kızlarım büyüdü biri genç kızlığa bayramdan önce adım attı...

Bunu facebook sayfamda durum bölümünde paylaştım. Bir kaç kişiden sesli tepki, bir çok arkadaşımdan da sessiz tepki geldi. Sonra biri sayfamı kopyalayıp eşkisözlüğe koymuş ve orda olanlar olmuş. Bayramdan önce sosyal medyada tartışma konusu olmuş. Tabi ekşi sözlükte yıllar önce burda başıma gelenler gibi saldıralar, hakaretler almış başını gitmiş. Sonra internet gazeteleri,bloglar, özel sayfalar, köşe yazarları almış başını gitmiş.
Odatv dahi haber yapmış

İşte ben böyle kendi doğruları ile yaşayan bir adamım
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < 1 2 3 4 5 6 7 >
Görüntelediğiniz sayfa 7 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)