Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

ergenlik sorunları
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 2 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

goldenmoon
Gönderildi 18/2/2010 16:40 (#3318880 - Cevapladığınız Konu : #3313362)
Konu: Re: ergenlik sorunları

Asil Üye

10010025

Çocuk Sayısı: 1
Sağol Fulya çok teşekkür ederim. Bakalım daha neler bekliyor bizi:)
Yukarı
cemseyom
Gönderildi 18/7/2010 18:28 (#3409266 - Cevapladığınız Konu : #3313362)
Konu: RE: ergenlik sorunları

Faal Üye

10010010025
Bulunduğunuz yer: sevda rıhtımındayım
Çocuk Sayısı: 3
benim sekiz yasinda kizim var ve simdiden ona karsi nasil daha yakin olabilirim diye dusunuyordum paylasimlariniz icin tesekur ederim arkadaslar gercekten kiz evladi sahip olmak cok zor bide benim kizim ona ne kadar yakin olmaya calissam bi okadar uzak duruyor benden umarim boyle surmez

Düzenleyen cemseyom 18/7/2010 18:32

(fotograf0023-001.jpg)

Ekler
----------------
Ekler fotograf0023-001.jpg (20KB - 616 Downloads)
Yukarı
Hümâ
Gönderildi 30/7/2010 01:59 (#3414431 - Cevapladığınız Konu : #3313362)

Onur Üyesi

20002000100100252525
Bulunduğunuz yer: İstanbul
Çocuk Sayısı: 2
12 yaşında kız annesi olarak çook dert yanasım var ama bir yandan da büyüyor olmalarına bayılıyorum..

Anlayış, sabır, ha gayret derken pilim bitmeden çözülmem umarım

Yukarı
A.OZAN
Gönderildi 6/8/2010 16:23 (#3417149 - Cevapladığınız Konu : #3414431)

50005000500050005000500050002000100100
Bulunduğunuz yer: 23 derece 44 dakika yamuk bir gezegende
Çocuk Sayısı: 1
Ergen’in babayla olan ilişkilerini de ben yazayım.

Henüz ergen yaşta bir çocuğum yok ama ergenlikte olduğu kadar birey olmaya çalışan, hatta abartan bir çocuğum var.
Ama ergenliğini çok sert geçrmiş biri olarak annem babam bana nasıl davrandıysa sanırım ben de çocuğuma öyle davranacağım.Tabii köprülerin altından çok suların aktığı zamanlardayız.Yaşam şartları, dünya, toplum ve bakış açıları çok değişti. Bakalım ilerde ne olacak.

Ergenlik sendromları nasıl geçerse geçsin, şu kesin ki bizler kayışı boşa dönen aşırı iyimser anne babalar olamayacağız.En az hasarla nasıl atlatırız bunu düşünmek lazım. Zira ergen de gece yatttığı zaman ‘’yarını ebeveyne nasıl zehir ederim’’ in listesini yapmıyor sonuçta.

Benim seçtiğim, dahası tasarladığım yöntem uzaktan izleyip sessiz kontrol etmek yönünde. Sizleri bilemem ama benim şansım kızımın değil oğlumun olması. Kızım olsaydı annesi uğraşacaktı şimdi ben uğraşacağım. Soruları, sorunları dertleri heyecanları ve her türlü keşiflerinde cevap alacağı kaynak olmak sanırım bu dönemi atlatmalarını sağlamanın en iyi yolu.En azından bana göre.

Buradan yazması kolay, zamanı gelince göreceğiz tabi.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 6/8/2010 17:35 (#3417213 - Cevapladığınız Konu : #3417149)

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

Sevgili Ozan,

Izlenimlerinde son derece haklisin. Bir insanin belli bir doneme gelmesi bir anda olan bir olay degil. Onceki tum adimlar da icine dahil.

Ergenlige bir gunde gelmiyorlar. Bir adam/kadin bebekliginde neyse, nasilsa belki hormonlarin yardimiyla biraz daha abartili sekilde ortaliga cikiyor.

Elimden geldigince zaman ayirip bir yasindaki ikiz erkek torunlarimla zaman geciriyorum. Belki daha bir yasindalar ama ilerisini gormek icin kahin olmaya gerek kalmiyor. Her ne kadar ayni yumurta/ayni torba/pkasenta ikizi iseler de karakterlerindeki ozellikler tamamen kendilerine ait keratalarin.

Ornegin en sevdikleri sey hoppalaya oturup ziplamak.

Izlerken neler ogreniyorum bilseniz ve ilerisini nasil gorebiliyor insan!

Simon son derece duygusal ve aglamadan kahkahaya bir anda gecebilecek kadar duygu dunyasi agirlikli ve baskalariyla iliskiye bagintili. Ve hoppalada ozelikle izleyen biri oldugunda ciglik cigliga kahkahalarla hoplayip duruyor, sirtimi dondugum an araniyor beni/alakami...

Elijah ise son derece meshul. Kucuk adam hoppalada kuru kuru ziplamiyor, her ziplayisinda resmen hiz ve yon hesabi yapiyor sanki. Bu alet nasil isliyor? Baska ne yaptirabilirim? Gibi sorularla yogun oldugunu gormemek imkansiz.

Zamani hayalimden 13-14 sene sonrasina getirmek kolaylasiyor ve ergenlik donemlerinin nasil gecebilecegini hesaplamak icin yuksek matematik gerekmiyor :)))))))))).

Cocuklarimiz bizlere cok ipucu veriyorlar. Ergenlik donemlerinde mutlaka hormonlarin sayesinde azitacak bir cok ozellikleri ve mantikli karar verebilmeleri guc olacagi gibi nasihat/nutuk v.s. dinlemeleri de hayal olacak.

Bu yuzden kerrat cetveli ornegi verebilirim. EZBERLETIN kurallari ki aksini dusunmeye bile yeltenmesinler. Cok degil bir kac onemli temel kuralin yerlesmesi bir cok tehlikeden koruyabilir onlari.

Bu konuda upuzun yazabilirim ama bas agritmak istemedigim gibi zamanim da kisa...

Hepimize kolay gelsin,

Handan Kamphuis

Düzenleyen Handan Kamphuis 6/8/2010 17:36
Yukarı
mother4
Gönderildi 28/1/2011 23:44 (#3532972 - Cevapladığınız Konu : #3313362)

Kıdemli Üye

5002525
Bulunduğunuz yer: ist
Çocuk Sayısı: 5
Arada kalmasın bu forum ..
Yukarı
keremburak
Gönderildi 29/1/2011 03:12 (#3533101 - Cevapladığınız Konu : #3313362)
Konu: RE: ergenlik sorunları

100010025

Çocuk Sayısı: 2
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 2 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)