Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 7 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

sezeryan sonrası normal dogum grubu ( ssvd grubu) basında
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 4 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Paylaşım KöşesiMesaj formatı

Handan Kamphuis
Gönderildi 21/7/2010 17:34 (#3411112 - Cevapladığınız Konu : #3336699)
Konu: RE: sezeryan sonrası normal dogum grubu ( ssvd grubu) basında

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

Ilk dikey sezaryani 1995'de Calgary hatta Kanada'nin hatri sayili bir hastahanesinde 10 doktorluk bir heyetin kontrolunda iken oldum :). Onlarin da secimi bu degildi ama acil durum olunca ve 3 bebek ve benim hayatim soz konusu olunca caresiz kaldilardi. Takibinde ki dikey kesimler de yine durumun acil olusundan oldu...

Dedim ya benimkisi asiri bir ornegi, bunlari yasayan baska bir kadin bilmiyorum.

Ancak sezaryan'in sanildigi kadar cabuk gecen bir olay olmadigini belirtmek istedim.

Benimki gibi dikey kesik halinde olmasa da hem karin hem rahim kat kat kesiliyor.  Elbet yara dokusu olusacaktir. Disaridan iyi gorunse de icerideki durumu acmadan doktor bile soyleyemiyor.

Ikinci dikine kesilerek sezaryan olusum da (2000) yine ayni hastahane ve ayni heyet (-belki bir iki- farkli dktor vardi iclerinde) esliginde oldu. Ancak ilkinde olanlari tum ayrintilariyla raporlarimdan elde etmelerine ve yakinen takip etmisliklerine ragmen normal doguma gorebilmem icin ellerinden geleni yaptiklarina gore, normal sezaryanlar ardindan normal dogum olasiligi cok daha yuksek olmali.

Yani ilk dogumlariniz sezaryan olmussa bile aradan bir sene gecmis ve saglikliysaniz normal dogumdan kacmayin demek icin yazdim :).

Bana gelince basima hic siradan olay gelmez zaten :kut:  . Daha deneyime katacak cok sey olmali...

Düzenleyen Handan Kamphuis 21/7/2010 17:35
Yukarı
fsasmaz
Gönderildi 23/7/2010 11:25 (#3411767 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

Üye

252525

Çocuk Sayısı: 4
Merhabalar, bende sezaryan sonrası normal doğum yapanlardanım. İlk doğumum bebeğin kordona dolanmasından dolayı zorunlu olarak sezaryan oldu. Diğer üç doğumum normal doğum. Sezaryan mı, normal doğummu derseniz kesinlikle normal doğum derim.
Yukarı
demir lady
Gönderildi 23/7/2010 12:51 (#3411848 - Cevapladığınız Konu : #3411767)

100100

Çocuk Sayısı: 4
fsasmaz - 23/7/2010 11:25

Merhabalar, bende sezaryan sonrası normal doğum yapanlardanım. İlk doğumum bebeğin kordona dolanmasından dolayı zorunlu olarak sezaryan oldu. Diğer üç doğumum normal doğum. Sezaryan mı, normal doğummu derseniz kesinlikle normal doğum derim.

merhaba canim ,

ssvd ni nezaman ve de nerede yaptin ? Dr. un la nasıl bir diyalogun oldu ssvd hakkında ? Sen mi istedin ssvd yi ?Dr. un ssvd yaptirma konusuna nasil bakiyor ? Kim olduğu kakkinda bana özel bilgi verirsen sevinirim ?

Sorularim bayağı çok oldu ama cevaplardan sevinirim.Ssvd nin ve dr.larin çoğalmasi hepimizin yararina ..

sevgilerle
Yukarı
mavicik
Gönderildi 24/10/2010 07:15 (#3458095 - Cevapladığınız Konu : #3336699)
Konu: Re: sezeryan sonrası normal dogum grubu ( ssvd grubu) basında

Onur Üyesi

500020002525
Bulunduğunuz yer: Çin-Şangay
Çocuk Sayısı: 1
Ilk dogumun sezaryen. Ikinciyi yeni ogrendim ve doktorum normal dogum yapabilecegimi soyledi. Bakalim ne olacak?
Yukarı
karadağ
Gönderildi 24/10/2010 10:28 (#3458108 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

Onur Üyesi

5000500010010010010025
Bulunduğunuz yer: İSKENDERUN
esra hamileliğin hayırlı olsun sağlıkla al bebeğini kucağına.
benim bebeğim 7 aylık bende normal istemiştim 40 haftayı devirmiştik ama yine de normal olmadı ama kısmet olursa bende 2. bebeği normal istiyorum. sağlıkla gelsin bebeğiniz inş.
Yukarı
deryaesen
Gönderildi 23/10/2011 01:15 (#3676620 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

Yeni Üye

ben de ilk doğumumu normal olmasını istememe rağmen sezaryen ile yaptım.elimden geleni yaptım 1.5 gün sancımı çektim açıklık olmayınca sezaryene alındım doktoruma ısrarla o sancıya rağmen daha dayanırım dedim ama o doğuramassın dedi:(( ve 2. çocuğum olursa gene normal diye ısrar etcem,lütfen kayseride bildiğiniz sezaryen sonrası normale sıcak bakan doğum yaptıran dr biliyorsanız paylaşın...benim sorduklarım asla diyor da :((
Yukarı
nese__nur
Gönderildi 9/12/2012 00:21 (#3787068 - Cevapladığınız Konu : #3410866)

Üye

eskişehirde ssvd ye sıcak bakan bir doktor arıyorum ne olur bana yardımcı olun....
Yukarı
ysfbrn
Gönderildi 13/11/2013 03:24 (#3855879 - Cevapladığınız Konu : #3369572)

Yeni Üye

mrb bende ilk doğumumda sancım gelmedi serum taktılar 1 2 saat bekledik yine gelmedi doktorum bebeğin kalp atışları gidiyo diyerek akşama kadar da sancı yersen normal doğum olmaz çünkü açılma yok dedi ( bu arada doktorum bütün semt ilçe deki herkesi hemen hemen herkesi sezeryan yapmış adı sezeryancı doktor) diyerek sezeryana aldılar beni ikinciye hamileyim noırmal istiyorum buraya üye oldum yahoo ya da oldum dediğiniz yere de oldum şimdi ne yapmam gerekiyor face de kapaıl grupdu istek yolladım her yolu deniyorum :))
Yukarı
emel82
Gönderildi 11/9/2014 15:20 (#3867945 - Cevapladığınız Konu : #3336699)

Yeni Üye

merhabalar... Ben de 1 sezeryan oldum tam 4 yıl önce...Şuan 5 aylık hamileyim ve ssvd istiyorum... Ama Sakaryada doktor bulamam galiba...Nerelere üye olmam lazım linkleri öğrenebilirmiyim??
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 4 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)