Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

BEN'le tanisabilmek icin SENle tanismak
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >
Görüntelediğiniz sayfa 15 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 17:02 (#3479215 - Cevapladığınız Konu : #3460454)
Konu: RE: BEN'le tanisabilmek icin SENle tanismak

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

SENle ONUN Evlenmeniz cok buyuk talihsizlikmis. 

Bile diyor mektup...

Keske bu evlilik hic olmasaydi anlaminda...

Oysa iki malzemenin karisip birlikte kaynamasindan ortaya bir urun ciktiysa, evlilikten dogma cocuklar varsa bu cumlenin bir tek anlami var. Detayi asip iki basi sonla birlestirdigimizde;

Cocuklar dogmus olmasaydi!

Fikrine varmaz mi?

Malesef dogum oldugu kadar olum de var hayatta ve birbiri olmadan olmayacak seyler bunlar. Doganin kanunu...

BEN dusuncesinde sapli kalan icin cocuk yada baska insan yani SEN yine plan disinda...

Rumi'nin bir nohut yemegi tanimlamasi vardir, cok severim.

Eger hayatta kaynayip aci cekmemis olsaydi sonundaki tadin elde edilmesine kaykisi olmayacagini aciklayan harika bir anlatim. Ustelik kendisini de diger noutlardan ayri tutmayacak kadar BIRLIKTE kaynamanin onemine dikkat ceker.

Bu evlilikten yakinacak biri varsa benim .

SEN kurufasulyeni yedin, camasirlarin yikandi, toplum icinde 'evli' adam diye boy gosterebildin en azindan BENCILLIGE saplanacak olsam ya ben? Ya gencligim? Turkusu cagirip diz dovemem lazim oysa asla. Zira kaynadiysam bile sonunda lezzeti tum dunyalik 4 evlat dogdular, buyuduler... Ya kaynamasaydim?

Bu tur cumleleri duydukca icim sizlar hep.

Hic mi dusunmeden kapiliyoruz bencillige?

Illa ben demekle ettigimiz lafi bile duyamazsak?! 

Iyi ya ben, sen olmasak bu cocuklar da olmazdi bile diyemedim, zira dusuncesi bile beynime sokamayacagim turden.

15 Sene benimkiler dogmadan bosa yasanmis hayat olmasin diye anne olamayasimin diz dovmesini bir yana birakip baskalarinin cocuklarina fayda saglamaya calistiydim. 

`Bu insanlar hatir bildi mi? Keske yapmasaydim!` diyemem, zira ne onemi var. Amca yardim, fayda saglamak hele de cocuklara/yarinlara donusumlu insanlik yatirimi ise ve kar toplama hesaplariyla golgelenmemisse emele varilmistir. Gerisi fasa fiso... Bencillik hesaplari olmaz mi?

Iyi ki yaptiklarimi yapabildim. Ya yapmasaydim? Kim yapacakti? Cocuklara tesiri ne olurdu? turu dusuncelere bile gitmek istemem. Helal olsun. Yine gerekse, yine yapabilsem yaparim, nicin olmasin?

Iste siradan insan olmak icin boyle siradan ve basit dusunmeliyiz. 

Bazen benim de icim yaniyor mutlaka. Birakin tesekkuru beklemedim, almadim demeyi, kotuluk geldikce yaram kanatiliyor belki ama bunlar benim sakincalarim, gercek insan olmami engelleyen puruzler, gecmeliyim diye birakiyorum yakasini...

Kimsenin taktiri icin yapmadiklarimiz gercek faydalardir, bencillik tasimayanlardir.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 17:32 (#3479217 - Cevapladığınız Konu : #3460454)

Onur Üyesi

Mektubun asil onemli takintisi:

~Birbiriyle 'Evlilik' rolunu beceremeyen iki insan INSAN rolunde de bulusamazlar~

Bu dusunceyle barsak dunya savasla kalir. Anlasmalara kalkismak bile beyhude. Bir taraf diger tarafi yokedene kadar SAVAS...

Asla insanca yasamak dusuncesine sigmadigindan bu hesabi dusunebilmem bile imkansiz.

ES konumuna sigmamis, fazla, eksik, uygunsuz, denksiz gelmisler diye umut yoktur diye kesip atmak! Hele de savas sona erdirildiginde baris icinde yasayabilecek nesillerin umudunu da calmak!...

Oysa basit insanim ya basite indirecegim.

MEDENI hallerde olmak her insanin becerisi dahilindedir, yeter ki BEN iddiasini atsin kendinden.

MEDENI olamaz miyiz? Hele de savasda kendi yavrularimizi da kaybedebilme endiseleriyle yasayan annelerken...

Belki taa oralardaki savaslari dindiremeyiz ama savas kisinin kendinde baslar. Burada, kendi BENlerimizde bitirmekle baskalarinin SENlerinde de yardimla savaslar bitmese de atesleri sonmez mi?

Hic bir sey yapamam demekten iyi bir care olmaz mi hepimiz icin?

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 17:35 (#3479218 - Cevapladığınız Konu : #3460454)

Onur Üyesi

Bu mektubun sahibi kisiden ozel izin almadim ama kendi BENi isterse yazabilmesi asla engelli degil. 

Bebekkokusu;na uyeligi olan bir anne/bayan ancak onemli olani BEN ve O degil. Bu dusunceler son derece yaygin ve takinti meseleleri oldugu, insanligimizin ayagina zincir vurdugu inanciyla yaziyorum.

Kendisiyle alip veremedigim hic bir sey olamaz. Aksine severim, her insani oldugu gibi. Ustelik birlikte gecmisimiz, birbirimize `kardes` demisligimiz de varken asla uzulsun, kirilsin v.s. istemem.

Birlikte buyuyebilmek adina, umuduna yaziyorum hepimize. Yazarken dusunmem de mumkun oldugundan ve dogama en yakin tarz oldugundan yaziyorum...

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 17:40 (#3479220 - Cevapladığınız Konu : #3460454)

Onur Üyesi

BEN bu tur sitelere yazmam.

Iyi de SENin bu tur dedigin sitelerden toplayacak faydan yok diyelim, ya verebileceklerin?

BENCILLIK degil midir, madem geliyorsun, madem uyesin, mutlaka bir konuda degilse bile baskasinda yazabileceklerin vardir.

Bu ulke, bu millet yetistirmedi mi SENi? Uretim sorunlulugun yok mudur?

Ustelik tahsillisin, yillarin tecrubesini tasiyan bir ogretmensin? Onca yil kac evladini yetistirdin bu ulkenin... Mutlaka katkida bulunabilecegin, fayda saglayabileceklerin kucuk `ben`imkinden coktur.

Ben bile yaziyosam SEN nicin yazmayasin? Ustelik Demokrasi icin yasadigin, savastigin, koruyacak evlatlar yetistirdigin gibi emellerin varken...

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 17:49 (#3479221 - Cevapladığınız Konu : #3460454)

Onur Üyesi

NOT: Dusuncelerinden dusunceye noktalar getirdigim kardesin uyelik nickíni v.s. bilmem. Bilmem de gerekmez. Kimsenin takibini yapamayacak kadar hala kendimi adam/insan etmeye ugrasiyorum bu tur egilimlerim olmayacagi gibi malesef zaten olsa da vaktim olmaz.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 18:18 (#3479222 - Cevapladığınız Konu : #3460454)

Onur Üyesi

Yillardir cagrilan turku ayni   .

Buradakiler yaramaz, gavurdurlar zira, karisma aralarina... SEN onlardan degilsin,

Oradakiler yaramaz, anlamazlar bile dusuncelerini/fikirlerini... SEN onlardan degilsin.

Iyi de yahu ben ET miyim? Insanligimiz nerede? Hepimiz; orali, burali diye ayirmazsak insan degil miyiz ucunda?

Farkliliklari deselemek yerine ayniliklarimizda bulusamaz miyiz?

Gereksiz islerle ugrasanlara, onemsiz duygu ve fikirle gelenlere aldirma, konusma, yazma!

Yahu gereksiz denilebilecek duygu veya dusunce var midir? Bir insanin kafasini yada yuregini kurcalamissa mutlaka ortak baz var midir?

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 18:27 (#3479223 - Cevapladığınız Konu : #3460454)

Onur Üyesi

SIRADAN INSAN tanimini yapmak bana dusmez ama bunu sanki yerme olsun diye yaziyorum sanilmasin diye aciklamak istedim.

SIRADAN INSAN olabilmek yalin, acik, paylasimci olmak, cesaret, kuvvet, yureklilik gibi nitelikler gerektirir.

Bu anlamda kendim basta olmak uzere bebekkokus kadinini da siradan insan diye goruyorum, dogru.

Hele de sacma gelebilecek oldugunu bilse bile cesaretini toplam is paylasmissa, duygu, deneyim ve dusuncesini, takintilarini dahi ayiklamadan... Iste SIRADAN GUZEL KADIN/ERKEK.

Kendi dusuncesinden cikmak icin gizli yada apacik gelmisse, paylasmissa sorununu ve dusunceye acmis, yardim edin demisse; ISTE SIRADAN INSAN.

Ukaliktan cikmistir siradan insan, illa benim fikrim benim icin onemli, baskasi yallah cope dememistir.

Hele de bencil oldugunu yakaladigi duygu ve tutumu getirip nasil duzeltirim diye yardim ariyorsa?

Nasil benden asagi gorurum bu kadini?

Benden daha insan olmamis midir? Tum siradanligiyla yalin duygu ve dusuncesiyle...

BEN kiskaniyorum iste!

Ben korkuyorum!

Ben beceremiyorum...

Diye itiraf etmis,

NASIL duzeltebilirim? Diye cikmissa ortaliga, bundan guzel insan mi olur?

Bir de diger BEN merkezli ayricalikli oldugunu kabul bile etmek istemeyenleri dusunelim . Umutlari azaltir...

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 27/11/2010 18:30 (#3479225 - Cevapladığınız Konu : #3460454)

Onur Üyesi

BENinden kurtulamayanlar kimlerdir?

BEN dogruyum,

BEN bilirim,

BENim yolum (dusuncem. yargim, tutumum, seceneklerim v.s.) mukemmeldir.

SEN onemsizsin.

BEN ben gibi olanlarin ordusunu yonetirim.

Iyi de cok kati degil mi? Nasil BIZ oluruz.

Kisalar, sismanlar, az okumuslar, engeli olanlar, kadin/erkek, yasli/genc... Amma ayrilik getirecek bu BEN takintisi? Nasil asilir? Savas mi BARIS mi cikar ucundan?

Yukarı
sercanefe
Gönderildi 28/11/2010 21:57 (#3479504 - Cevapladığınız Konu : #3460454)
Konu: Re: BEN'le tanisabilmek icin SENle tanismak

Asil Üye

10025

Çocuk Sayısı: 2
Bu kadar kolaymı değişiyor SENlerin doğruları acaba diye bugünlerde düşünür oldum. Ne zamandan beri SENler rüzgara göre yön değiştiriyor acaba? Nezamandan beri yanlışlar, çıkarlar doğrultusunda doğru oldu. Niye SENler, BENe tamam haklısın deyip, yanlış yola gidiyorlar acaba?

Tamam insanın yapısında var. Nefisle başa çıkabilmek zor. Ama eskiden SENler daha mı dürüsttü acaba? Teknoloji ilerledikçe, bizde vicdanımızdan, dürüslüğümüzden bir şeyler mi kaybediyoruz? SEn ve BENlerin kafasımı karışık ne dersiniz?

MUTLULUKLA KALIN SEN VE BENLER..
Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 30/11/2010 13:16 (#3480329 - Cevapladığınız Konu : #3479504)
Konu: Re: BEN'le tanisabilmek icin SENle tanismak

Onur Üyesi

SENlerin dogrularinin degistigini sanmiyorum ama bahaneler cogaldi, bunlara tutunmamak icin...

Yillar yasandi ve her bir yilda kirikliklar yerlesti iclerine...

Dostun attigi kazik, es'in yiprattigi guven, bakkalin yutturdugu curuk yumurta, hayatin ve insanlarin getirdigi husranlar vazgecirdi umuttan, sevgiden.

Bakinca gorunuyor bu kirikliklar.

Esi tarafindan aldatilan kadin `bu erkek milleti, hep aldatir...`  `Guvenilmez`.

En yakin arkadasi tarafindan terkedilenler `dostluk diye bir sey yok, kimseye guvenilmez`,

Evlenmekle `anne` demeye basladigi hemcinsi tarafindan ezilenler `kaynana milleti!`,

Demeye basladiklarindan degistirdiler kalplerini. 

Guvenmenin belirsizliklerine karsilik `menfaat`lerine sarilmalari gerektigini cikarttilar deneyim hesaplarindan.

SEN+BEN=BIZ demekten vazgectiler illa da BEN demeye basladilar.

Cunku onlari koruyan olmadi hic SEN dediklerinden husran yasamisliklari var.

Uzun sure anlayamadim, nicin kendi tokat yiyen kadin sille yiyen kadina `bu da bir sey mi, otur oturdugun yerde! diyebiliyor?

Cunku kendi kurtulusa cikamadi, Ona yardim edilmedi, herkes goz yumdu. En yakinlar dahi... Bu yuzden umutlar kesildi insanlardan.

Dinlemiyor bile anlatilanlari, nicin dinlesin, kendi kafasinda kendi deneyimlerinin biraktigi derin izler, yureginde kiriklik varken. 

Yasitlarima bakiyorum, benim yasima gelenler mutlaka olumludan cok olumsuz deneyimden gecmislerdir. Hayatin olumsuzu cok zira. Hep bana oluyor! Demeye gecmeleri kolay. 

Oysa dogru degildir bu dusunce, mutlaka yasayan herkese oluyordur, olumsuz deneyimler ama sonrasinda ne yapildigi onemli.

Umuttan vazgecmeden devam edebilenlerden mi olunacak, yoksa yasarken yasamayi terkedenlerden mi?

Yol catagi burada basliyor ve malesef cok insani hayal kirikliklarinindan dolayi kaybediyoruz.

Yoksa aynen baslamadik mi?

Okuyup adam olacaktik, sevdiklerimizle evlenip omur boyu mutlu, sevdali yasayacaktik, hastalanmayacaktik, sevdiklerimizi kaybetmeyecektik, bes parasiz gunler yasamayacaktik zira bunlarin hic biri ruyalarimiza soktuklarimizdan degildi ama oldular.

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >
Görüntelediğiniz sayfa 15 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)