Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

AILE
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

Handan Kamphuis
Gönderildi 19/12/2010 16:57 (#3495439)
Konu: AILE

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

SEVGI'den sonra gelebilecek en onemli varligimiz diye dusunuyorum. Umarim sizler de boyle dusunuyorsunuzdur ve bir takim hayalkirikliklari yasiyorsaniz da benimle gelmekle biraz olsun fikriniz olumluya acilir.\

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 19/12/2010 17:10 (#3495442 - Cevapladığınız Konu : #3495439)
Konu: RE: AILE

Onur Üyesi

Eskiden AILE'yi kandan ve candan olNLrimi diye dusunurdum. Oysa yasadiklarimla candan olusunun yetebilecegini de gordum. illa kandan olmasi gerekmiyormus.

Her Pazar gunu, oglen, corba ve sandovice davetli cocuklarimiz/torunlarimiz ve aileleri. Evmizin kapisinin acik oldugunu, bir tencere birseyer kaynadigini bilip geliyorlar.

En azindan 13 kucuk yas sayilacak torunumuz ve 1 de yetiskin olani, bizimle 6 yetiskin olmak uzere tam 20 kisiyiz corba basinda bulusan...

Akin akin geliyorlar ve ocak basinda bulusup esimin esliginde minnetlerimize sukran sunuyoruz. Cok sukur Rabbimize, bugunu de gosterdi...

Siralanip kuyruga giriyorlar sonrasinda, tabaklarini dolduran cocuk neseleriyle hem sohbete hem krin doyurmya basliyor. Bu manzaraya nasil geldim! Sukranim, minnetim cok buyuk. Kimi sari kafali, mavis gozlu, kimi degil. Ama hic faretmiyor, hepsi cocuk hepsi bizim cocuklarimiz/torunlarimiz.

4 Yasindaki Hannah kosuyor yanima

'ANNEANNE! Bebegimin bacagindaki yarayi oper misin?

Bugun ne corbasi hazirladin bize?...

Ikiz torunlarimiz yurumeye baslamadilar henuz ama her bir koseye emekliyorlar. Hangi merk seferine cikarlarsa ciksinlar buluyorlr dizlerimi... 'Kucakla beni anneanne!' dercesine kucucuk baslarini kaldirip bakiyorlar yuzume, kocaman gulucuklerle...

Dunyanin insani bebeklikten son dakikaya ne kadar sevgi ihtiyacinda! Nasil da biliyor, kokluyor, hissediyorlar sevildiklerini... Ne kadar kuvvet katiyor bu sevgiler varliklarina!

Bu noktaya kolay geldigimi saniyorsaniz aldnirsiniz. ben 'Handan' degilim derseniz co daha aldanirsiniz. O yuzden actim bu konuyu, hic bir farkimiz yok, yeter ki neyin onemli oldugunu zaman kaybetmeden anlayalim.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 19/12/2010 17:29 (#3495446 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Bir seyin kiymetini bilmeniz gerekiyorsa en kestirme yolu kaybetmektir.

O zaman en kalin kafaimiza bile dank eder :kut:   .

Ailemi nasil kaybederim. Ilk animdan, ilk solugumdan beri sevgileri uzerime titremisken nasil yok olurlar simarikligiyla buyumustum. birakin anne-baba-kardesli buyumeyi uc bes de olsa dayim, yengem-kuzenlerim dediklerim yani sira anneannemle buyumustum.

Ancak evlenip okyanus asiri gelir gelmez ilk duydugum ihtardi;

Bundan boyle ailen benim, sen benim malimsin. Geriye kalanarin onemli olamazlar. onlara sevgin saygin ozlemin asla gurbet turkusune cevrilemez. Cevrilirse cezalandirilirsin.

Bayan B olmam isteniyordu oysa ben bir tek Alpugan olmayi bilirdim. Biri olacak diye digerini silmek ne demek, nasil olabilir?! Dahi diyemeyecegimi kisa zamanda anladim. Yasakti ailenin adini anmak...

Kucuk Hannah'nin bana 'Handan anneanne' demesinde gozlerim sulaniyorsa bundandir... Adimizin anilmasinin, sahiplenmemizin yasak oldugunu dusunun bir. kaybetmenin otesi yoktur bundan gayri... Adinin ilki bile yasak olursa, soyadini unutun. Nereden aile baglantisi umudu kalir? Koku kesilmis agac gibi kurur kalir insan.

AILE icinde buyumek kayitsiz sartsiz sevginin ilk ogretimidir oysa.

Kardesimize kalkip senden nefret ediyorum, girme odama, benimle oynayamazsin v.s. demis bie olsak iki dakika sonrasinda degisir hersey kendiliginden... AILE KOPMAZ bagdir zira. Et tirnaktan kopmaz misali... Kimse kimseninkini kopartmaya kalkismasin. En buyuk zarari kendine verir.

Bilmem hic kimsesizler yurduna ayak bastiniz mi?

10 Yasindaydim sanirim, minnetini dusunmeden sahiplendigim aile onemini kimsesiz cocucklarin husranlarini gormekle anladiydim.

Yukarı
çılgın ikizler
Gönderildi 4/1/2011 09:46 (#3506425 - Cevapladığınız Konu : #3495439)
Konu: Re: AILE

Onur Üyesi

500050002000100010025
Bulunduğunuz yer: AFACANLARIMIN KALBİ...
Çocuk Sayısı: 2
AİLE olmak hesapsızca Biz olmak!!
Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 4/1/2011 17:13 (#3506970 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Bugunlerde fena halde hastayim. Eklemlerim kisa dayanmiyor, cocuklugumda basladigi sanilan Ankilosing Spondilitis kikirdaklarimi kemige cevirmeye ugrasirken savas vermek gitgide zorlasiyor. Ama hayat bu :). Kimler ne dertler cekiyorken ben sikayet edemem.

Ustune ustelik de yapmam gereken tonla is var. Keske hepsi camasir, bulasik, aile icin kosturmacalar gibi tatli seyler olsa ... Malesef bazen kasirga gibi esiyor yuzumuze. Ama yine hayat bu. Nimetlerimizi gormeye cabalamasak hepimizin basinda neler var neler basa gelebiliyor :).

Gun ne kadar guc gecse de gece yastiga basimi koyarken gulumsuyorum.

Yanimda esim, cocuklarim, baska gunlerde ugrayamasalar bile Pazar gunu geleceklerini bildigim cocuklarimiz ve torunlarimiz, hala telefonla dahi olsun uzanabildigim, seslerini duyabildigim anam, babam... Ne cok minnetlik sukranim var.

Oglumuz BRAD gecenlerde 40 yasina girdi. Nick (baska bir eyalette universitede), Connor, Alex (kiz), Ethan anneleriyle ayni eyalette baska bir sehirde yasiyor ve iki haftada bir bizimleler.

Gelinizim Heather"in ilk evliliginden dogma Caleb ve Hannah (kiz) cocuklarimin can ciger kuzu sarmasi. Okul tatil oldugunda mutlak bizimleler.

BRAD ve HEATHER'in birliginden dogma ikiz torunlarimiz Simon&Elijah ise henuz 1,5 yasindalar yeni yuruyorlar.

Gelinimizle en asagi haftada iki kez birlikteyim. Bilirim o gunlerin zorlugunu... Bir carsiya gidebilmek icin 3 cocugu kar kis demeden paketlemelerinden tut, ev isi yapabilmenin guclugunu. Benim elimden tutan, destek veren olmadiydi. Heather'e elimden gelen destegi vermeye bakiyorum.

ZIRA Bir evin annesi mutlu, huzurlu ise o ailenin tum fertleri mutludur, huzurludur.

Kizimiz Theresa da kisa bir sure icinde 39 yasina girecek.

Ilk evliliginden artik yetiskin sayilan kizi Shelbi kendi hayatindan bir soluk yakaladi mi mutlaka ugrar dedesinin evine.

Nisanlisi Kevin'in iki kucuk cocugu Evan ve Hannah'da iki haftada bir bizimleler. Geri kalan zamanda anneleriyle yasiyorlar.

Bir Pazar corba iciminde 15 kisiyken bir sonraki Pazar'a takimi tamamliyoruz. Nick uzakta oldugu icin gelemeyince 1 eksigiz ama sayimiz 19'a cikiyor :).

Tabi arkadaslari saymazsak...

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 4/1/2011 17:28 (#3506987 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Evlendigimizden bu yana Can John cocuklarimin babasi oldu. Her dertlerine kosar, her sevinclerini paylasmaya iki eli kanda olsa ulasir.

Buna sukranim sonsuz.

Ancak bununla kalmaz. Annemi babami, arkadaslarimi, bana ait tum insanlarimi kocaman gulumselerle karsilar.

Gecmisimizin acilari bilmesine ragmen, gecmisle olan baglarimizin kopmamasi icin en buyuk savasi O verir. 

Bir insani agac gibi budamaya kalkisirsaniz, baglarindan ayiklamaya calisirsaniz yasamaz.

Bilir esim bunu...

Koklerimizle, budaklarimizla, curumus yanlarimizla da sever bizi. Oldugumuz gibi...

Dugunumuze benim tarafimdan kimsenin gelemeyecegini soyledigimde muazzam itiraz ettiydi.

Dogumlar, cenazeler gibi DUGUNLER de AILEnin serefidir, AILE gunundur dugun diye israrla elinden geleni yapti ve bir elle sayilacak kadar olsalar da geldiler. Dugunumuzu bu sayede AILE kutlamasina cevirdik.

Evlenen bir tek biz olmadik boylece, AILElerimiz de evliligimize eklendi. 

John'in baba ailesi, kendi ailesi, ilk esinin ailesi, ben ve cocuklarim ile benim ailem derken kac aile birlesmis olduk  . Hic biri budanip atilmadi koklerimizden, dallarimizdan. Hepsi, tum aileler onemini ayni degerde yasadi. Dugun alayimiz izleyici dostlarin kalabaligini asti boylece. Kardesler, cocuklar, torunlar HEPSI dugun alayina dahil edildiler.

Iyi de bu kadarla bitmiyor...

Aradan gecen 3 senede nasil yapariz da aileyi de buyumemize katariz, gunluk yasantiyla kendi hayatlarina acilmaktan dolayi kaybolmalar yasamayiz?! Sorusunun cevabini bulmaya cabaliyorum.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 4/1/2011 17:38 (#3507006 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Ilk buldugum cozum Can John'i cocuklariyla olmaya tesvikti.

Ne kadar firsat bulduysak kiziyla, ogluyla bulusmasini saglamaya baktim.

Ancak tasima su degirmen dondurmezmis. Bunun care olmadigini cozmem denemeyle kolaylasti.

Aile bagi aile ocaginda olmali!

Dusuncesi resmen EVREKA! Diye carpti aklima nihayet.

Iyi de nasil yapilir?

Yukarı
çılgın ikizler
Gönderildi 4/1/2011 17:40 (#3507011 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

500050002000100010025
Dogumlar, cenazeler gibi DUGUNLER de AILEnin serefidir, AILE gunundur dugun diye israrla elinden geleni yapti ve bir elle sayilacak kadar olsalar da geldiler. Dugunumuzu bu sayede AILE kutlamasina cevirdik.

Ne güzel betimlemişsin abla AİLE, AİLE ben son zamanlarda çok sorgulamaya başladım
Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 4/1/2011 17:42 (#3507018 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Cozume varacak en kestirme yol ne olabilir? Diye dusunurken aile gelenlerini de deseledim, taradim...

Daha onceleri neler yapiyordunuz. Yani biz katilmadan once? 

Rahmetli kayinvaldemin Pazar gunleri corba ve basit sandovicle ailesini bir araya getirdigini kendim de kisa da olsa yasamistim. Tekerlegi yeniden icat etmek yerine oldugu halleri gelistirmeye bakmali insan!

Diye dusunurken buldum cevabimi ve esime soylemeye bile firsat bulamadan heyecanla sarildim telefona. Aradim cocuklarini...

"Bundan boyle HER PAZAR oglen uzeri, corba ve sandovic servisimiz var ve arkadaslariniz da dahil olmak uzere davetlisiniz. Mazaret bildirmek zorunda degilsiniz. ACIK EV, ACIK DAVET oldugunu bilin yeter. Bir hafta gelemezseniz bir sonraki Pazar'a bekleriz"...

Yukarı
çılgın ikizler
Gönderildi 4/1/2011 17:48 (#3507035 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

500050002000100010025
Bende bu pazardan itibaren kahvaltı günü yapıyorum
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)