Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

AILE
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 2 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

Handan Kamphuis
Gönderildi 4/1/2011 17:54 (#3507055 - Cevapladığınız Konu : #3495439)
Konu: RE: AILE

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

Sen ac kapini, onlar gelir...

Akin akin geliyorlar cok sukur   .

Pazar sabahi erkenden kalkip bir basit corbayi koyuyorum yavas pisiriciye... Biz Pazar sabahlari evde bile degiliz zira... Eve gelmemiz ogleni buluyor ama corba kendiliginden pismis halde hazir.

Masaya sigmayacagimizi bildigimden tezgahda her sey... Cocuklar sira sira yanasiyorlar corba tenceresine... Ben corbalarini dagitiyorum, onlar sandoviclerini yapiyorlar kendileri ve bir kose bulan cekiyor iskemlesini birlikte yeniliyor.

Huyumu yakinen bilen dogru oldugunu bildigim seylerin asla pesini birakmayacagimi da bilir.

Mutlaka bir cozum yolu bulunur.

Hele de konu AILE ise...

Aileden herkesle uyusmam, anlasmam mumkun mu? Mutlaka degil ama hic bir sey degismez, Aile parcalanip bolunemez diyorsam kendim de baslatmaliyim.

Yemek tatlarimiz bile ayni degil ama buldum ortak olabilen bir care: ortak tat olabilecek corba tarifini... 

Her Pazar ayni corba! Ilk basta korkmustum dogrusu... Baklava borek olsa bikilir diye ama olmadi. Neredeyse bir senedir ayni corbayi iciyoruz, kimseden sikayet gelmedi.

Tam tersine alisilmis toreleri degistirmeyin derim. Ozellikle cocuklar bayiliyorlar onceden bilebildikleriyle karsilasmayi.

Ve basit bir corbanin etrafinda ne cok koyulasti "aile" olmamiz...

Kucuklere buyukler yardim ediyor. Bana is dusmuyor bile...

Corba kasesiyle isi biten calkalayip kaldiriyor makineye.

Hep bir agizdan yenilip hep bir elden toplaniyor. Gittiklerinde izlerinin kalmayisina inanamiyorum bile... Bu kadar insan geldi mi bu eve?

Ve neler ogreniyor cocuklarimiz, torunlarimiz? Anlatmak kabil degil.

Birbirleriyle kaynasmayi, gecinmeyi, yardimlasmayi, sira beklemeyi, paylasmayi... Saymak mumkun degil faydalarini... Alt tarafi bir corba! Diyemeyecek hallerdeyim.

Ve Can John'in gozlerindeki isilti, yuzundeki huzurlu gulumseme hic bir seye asla degistirebilecegim sey degil.

Hepinizin ailelerine tavsiye ederim.

Sicak as, sicak iliski... Iste AILE size. Benimkiyle olmaz demeyin. Deneyin, vazgecmeyin.

Size fazla gelecekse yapacaginiz is, bolusturun, paylasin. Siraya bindirin corba pisirecekleri. Turk kadini hamarattir, bir corbadan korkmaz gozu. Detaylayip dallandirip budaklandirmayin derim yalniz, sade tutun sofranizi, herkese acik olsun yeter.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 4/1/2011 17:56 (#3507057 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Cilgin Ferdam :))))))))), Daldigim koselerden cikartmasaydin yazacak halde degildim bu sabah ya! Alacagin olsun, ben de kahvaltindayim, soz sana. Fiziken olmasa da bereketli Aile sofrasi olmasi icin duamla yanindayim :).

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 4/1/2011 18:16 (#3507082 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Gectigimiz Pazar her sabah en gec 6'da ciktigim yatagimdan kalkamadim.

Esim kaygilandi... Hayrola, hic senin hallerin degil bu! Hastahaneye gotureyim. 

Vazgecirdim cok sukur ama `Ya Corba!` nasil olacak?! 

Sen iste yeter dedi esim ve orttu uzerimi cikti disari.

Dedim ya her pazar aile gunumuz oncelikle evden baslar. Cocuklarla birlikte cikariz evden ve ancak oglen geri geliriz.

Beni dinlenmem icin tembihleyip ciktilar evden Can babalariyla...

Nasil olacak dememe kalmadan oglen olmus bile, zar zor dusumu aldim ki eve donduler.

~Sen otur lutfen!~ le kaldim ben...

4 Cocugum ve esim bir anda mutfagimizi corba ve sandovic merkezine cevirdiler :).

Nasil da sevmisler Pazar gunlerini! Ailecek bir araya gelmenin onemini nasil da kesfetmisler! Cok sukur Rabbim.

Corba dagitma kosemi kizim almis bile... Ogullarim sandovic ekmeklerini kesmisler, kucukleri yonlendiriyorlar. Hersey her zaman benim kurdugum gibi... Esim ayni corbayi yapabilmek icin kaldirmadik tas birakmamis, hazirlari bir araya getirmis.

Ileride kendi aileleriyle yaparlar mi boyle seyleri? Aile onemini bilirler mi?

Evlenecekleri kizlara, erkeklere `seninkileri istemem, benimkileri de bayramdan bayrama...` derler mi diye endiselenmem imkansiz.

Tadini aldilar bir kere. Cok sukur verebildigimi goruyorum...

Her soframizda esim yapar duasini...

Rabbim cok sukur, bugun de aile olarak bulsuabildik soframizda... Demesine alisigiz.

En kucuk cocugum, Kayram izin istedi. Ben dua edebilir miyim?!

Ve etti duasini, yani minnetlerimizi seslendirdi ve uzakta olan sevdiklerimizi de eklemeyi unutmadi. ~Rabbim onlara da gonder sevgimizi, saglikla ve huzurla kalsinlar, esirge onlari`... 

Duamiz HEPINIZE...

Sizler de paylasin bizimle. AILE olmak icin cabalarinizi. Bolunup parcalanmak, SENINKI-BENIMKI demek yerine neler yapabildiginizi... Bizlere de fikir olsun.

Inanin ayrismaya calismanin sonu yok ve asla calismaz.

ILK EVLILIGIMDE BENIMKILER TOPTAN KOTUYDU. Yerildiler, uzaklastirilmaya calisildilar. Ancak vazgecemezdim.

AILE insanin yegane varligi. Geldigimizde buldugumuza sukur, giderken de birakabilecegimiz tek VASIYET tek ZENGINLIK.

Handan Kamphuis

Yukarı
çılgın ikizler
Gönderildi 5/1/2011 09:38 (#3507396 - Cevapladığınız Konu : #3507057)

Onur Üyesi

500050002000100010025
Bulunduğunuz yer: AFACANLARIMIN KALBİ...
Çocuk Sayısı: 2

Handan Kamphuis - 4/1/2011 17:56

Cilgin Ferdam :))))))))), Daldigim koselerden cikartmasaydin yazacak halde degildim bu sabah ya! Alacagin olsun, ben de kahvaltindayim, soz sana. Fiziken olmasa da bereketli Aile sofrasi olmasi icin duamla yanindayim :).

Bunu sen iyi biliyorsun manen her daim yanımdasın zaten

Yukarı
çılgın ikizler
Gönderildi 5/1/2011 09:40 (#3507398 - Cevapladığınız Konu : #3495439)
Konu: Re: AILE

Onur Üyesi

500050002000100010025
Sicak as, sicak iliski... Iste AILE size. Benimkiyle olmaz demeyin. Deneyin, vazgecmeyin.

Size fazla gelecekse yapacaginiz is, bolusturun, paylasin. Siraya bindirin corba pisirecekleri. Turk kadini hamarattir, bir corbadan korkmaz gozu. Detaylayip dallandirip budaklandirmayin derim yalniz, sade tutun sofranizi, herkese acik olsun yeter.

Vavvvvvvv güzel bir tavsiye, bunu küpe yaptım bile.
Yukarı
çılgın ikizler
Gönderildi 5/1/2011 12:16 (#3507644 - Cevapladığınız Konu : #3507057)

Onur Üyesi

500050002000100010025

Handan Kamphuis - 4/1/2011 17:56

AA sen köşelerde kalıcak kadınmısın :)  her daim ortalarda olmalısın, olmalısın ki varlığınla enerji alabilmeliyim!!

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 5/1/2011 13:43 (#3507747 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

AILE= anne + baba + cocuklar

+ Anne ve babanin aileleri

Hesabiyla buyudum hepiniz gibi.

Ta ki AILE'nin SEVGI cemberi oldugunu hayat ogretinceye kadar.

Nasil Bebekkokusu'da ailem olduysa, Her gun sedakatle ve sevgiyle kosup geldigim gibi... Yakinimda uzagimda ne cok ailem oldu!

Hayat ogretti diyorum ama bu Hayat kavraminin icinde ne cok unsur var sayabilir miyim?

COCUKLAR ogretti bana... Taa cocuksuz, umutsuz, yalniz. izdirap icinmde oldugum yillardan baslayarak... 

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 5/1/2011 13:55 (#3507784 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Kendi cocugum yoksa dahi baska cocuklara hizmet edebilirim!

Illa benin kanimdan benim DNM'mden olmalar sart degil.

Demeyi becermem cok uzun surmedi cok sukur ve actim kapimi... Kimin cocugunun bakima ihtiyaci varsa...

Yillar icinde kac cocuga baktim hesabini sasirdim ama her gun sabahin safaginda kapimi actigim en asagi 4 cocuk oldu.

Bu cocuklar benim kim olduguma kendileri karar verdiler. Her birinin aklinda, yureginde ben "Handan Teyze'ydim :).

Cocuk kana bakmaz zira. Cocuk sevgi sezimine bakar. Seviliyor, bakiliyor, gozetleniyorlar, korunuyorlardi yanimda. TEYZE demeleri tum dogalliklariyla geliyordu.

Yemeleri, oyun ihtiyaclari, parka goturmeler, sosyal temaslari/arkadaslari v.s. v.s. bir cocugun hayatinda olmasi gereken ne varsa yasamlarina getirmeye odaklandim. Bana gelislerinde kapi onunde aglayan cocuklar olmadilar. Anneleri, babalari ellerime teslim ettiginde "Handan teyze!..." diye kosuyorlardi.

Iste size AILE.

Bir takim insanlar "bunlar senin kanindan degil! Elaleme bedava hizmetcilik yapiyorsun!" dediler, bir takimlari "Kendini boyle tatmin ediyor, annelik oynuyor..." dediler, aldirmadim. Ben biliyordum niyetimi ve cocuklara faydami kesemediler cok sukur.

Bu cocuklar simdilerde nerelerdeler bilmem bile... Ne geregi var.

Nerede olurlarsa olsunlar umarim ogrettiklerimden kalmistir yanlarinda. Baska cocuklara bakislarinda 'elalemin cocugu...' demiyorlarsa yeter iste. Illa ellerimi opmeye ugramalari gerekmez. Kendi hayatlarina gittiler. Ancak sevgi yatirimi hic bir zaman bosa dusmez. Eger bu cocuklar birilerini sevebiliyorsa mutlaka benim onlara olan sevgimin tohumlari da vardir icinde.

SEVGI'yi sadece anne, babadan ogrenemez cocuk mutlaka baskalari da gerekir. Bencilliksiz, menfaat gozetmeden sevgi verebilenlerle yurekleri kuvvetlenir. Hangimizin hayatinda boyle insanlar olmadi! Filanca teyze, filanca amca, ogretmenlerimiz... Hatirlayabildigimiz, sevgiyle anabildigimiz, hatiralarima baktigimizda aklimiza geldiklerinde gulumsedigimiz insanlar... Iyi ki oldular hayatimizda.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 5/1/2011 14:00 (#3507796 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Ferda! Vazgecmek yok  .

Kimseler okumasa, katilmasa da konumuz AILE, adresimiz bebekkokusu.

Kimileri din kavgasiyla mesgul su siralarda ama karsi koymanin en guzel yolunun kendimizin konuya sahip cikmamiz oldugunu da ogretti hayat.

Kimseyi kontrol edemeyiz.

Bebekkokusu'nu her hangi bir sebepten dolayi (mutlaka ozel ve bencildir sebebi ya ) savas alanina cevirmek isteyenleri kontrol edemeyiz ama kendimizi kontrol bedava   .

Konuya donuyorum ben, umarim bizimle gelen olur, kavga tiklamalari kendiliginden kesilir...

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 5/1/2011 14:19 (#3507825 - Cevapladığınız Konu : #3495439)

Onur Üyesi

Kendimize ne guzellikler istiyorsak mutlaka aileye de aynilari istenmeli.

Tabi AILE ile kisitli olmamali bu guzel istekler ama AILE ile baslarsak gerisi kendiliginden gelir.

35 Yaslarinda bir genc adam... Tanisali neredeyse 5 yil oluyor. Esimin yaninda calisiyor.

Bana "Handan anne!" diye hitap ediyor. Oysa yasadigim kultur icinde kendi annesine bile anne demeyen coktur.

Ocagimda ne pisiyorsa masamda oturup cocuklarimla birlikte rahatlikla paylasabilecegini bilir. Yine de cagrilmadan gelmez. Anne saygisini ne cok yasatti bana.

Malum erkekler cok konusmaz. Dert paylasmaz. Erkeklige sigdiramazlar, zayiflik sayilir. Bu kural hic bir kulturde degismiyor sanirim.

Gecenlerde bana bir sey anlatti, resmen dudaklarimi isirdim dinlerken...

Cocuklugunda babasinin icmeye gidislerini ve bu surec icinde evde cocuklar olay cikartmasin diye yere bir avuc pirinc serpistirdigini ve uzerinde diz cokmelerini soyleyerek kapiyi vurup ciktigini...

Pirinc????? Nicin? Anlamadim kalin kafamla...

Aci aci gulumsedi. "Eger eve donusunde dizlerimiz pirinc taneleri uzerinde diz cokmekten dolayi kanamiyorsa, bilirdi lafini dinlemedigimizi ve doverdi"...

Peki ya annen?! Diyesim vardi ki durdurdum kendimi cok sukur.

Bilmez miyim annenin gucsuzlugunu... 

Durdurmaya kalksa cok daha beterinin cocuklarinin ve kendinin basina gelebilecegi korkusuna teslim oluslari.

"Handan anne" deyislerinden iste bundan onurluyum.

Hala annesine olan sevgisini gormek, koruyamadiysa dahi evlatlarini sevdiginden suphe etmemek gibi duygularini biliyorum soylemesi gerekmez.

Ustelik bilir ki annesi gibi aklimda oldugunu... Carsilarda dolanirken uygun fiata uygun bir seyler gorsem "Bu da Ona olur belki" sevinciyle alip getirecegimi, kendi cocuklarimdan ayirt etmeyecegimi... Kendi cocuklarim ayakkabili dolasabilirken onu yalin ayak birakmayacagimi bilir, AILEMdendir, bilir.

Ve benden gelen bir tas corba, bir t-shirt v.s. farketmez, gonulden gelme, anne gonlunden gelme oldugunu bilmekle gulumseyerek alir, ayni cocuk sevincleriyle, yuksunmeden, borclu hissetmeden...

Gecenlerde bir misafirimizin dikkatini cekmis. Uyardi beni sagolsun.

Cantan ortalikta, korkmuyor musun? Ne olsa yabanci, ya alirsa!...

Guldum, ne diyeyim. "O benim cocugum, ihtiyaci varsa gelir ister, ilk firsatta mutlaka oder..." dedim gectim sadece.

En buyuk korkumun telasimin, bu tip sozleri duymasi oldugunu, duyarsa yaralanacagini bile soylemedim. Allah'a biraktim ucunu   . O da bu genc adam oglum da bilirler beni cok sukur.

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2 3 4
Görüntelediğiniz sayfa 2 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)