Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

HAYAT_TANIM VE CARE
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

Handan Kamphuis
Gönderildi 15/1/2011 16:32 (#3519939)
Konu: HAYAT_TANIM VE CARE

Onur Üyesi

5000500010001001001002525
Bulunduğunuz yer: Calgary, Alberta, Kanada
Çocuk Sayısı: 6

Hayatta olup da birilerinden yada hayattan kazik yemedim diyebileceklerimiz cok nadir.

Yasamak ve ozelikle insanlarla yasamak mutlaka fedakarlik gerektirir.

Boynumuzu en masum hallerimizle uzatip da hayal kirikligina ugradigimizda iste size KAZIK.

Gel de unut ama unutmasak ne olacak?

KAZIK tanimlarimizi yaptiysak tedavisine de bas koymak zorundayiz ki HAYAT dolu yasansin. Yoksa bosa gider bir omur. Kime care olabilir bu secim?

Benimle gelir misiniz?

Acilari paylasacagiz ama uzerinde cakili kalmama sartiyla   .

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 15/1/2011 16:49 (#3519963 - Cevapladığınız Konu : #3519939)
Konu: RE: HAYAT_TANIM VE CARE

Onur Üyesi

ACI denen olay ayni hanede birbirlerine yakin insanlar tarafindan yasandigi hallerde bile farklidir tepkilerimiz.

Ve her ne kadar ZAMAN acilarin ilaci denilse de icinden cikma surecimiz farklidir. 

Yani herkesin ZAMAN olayi farklidir.

Ornek de verecegim.

Esim 35 senelik sevgili esini kaybetmisti.

COCUKLARI DA TABI ki sevgili ANNELERINI...

Kiziyla tanistigim ilk siralda annesinin kaybetmenin acisini gormemek imkansizdi.

Ve babasinin bu aciyla bas etme seklini anlayamadigi da apacikti, yeniden evlenmek?! Ya annesinin hatirasi?

Ayni aciyi hissetmedikleri icin insanlara kizmamiz bile dogal.

Ben burada aci icindeyken o kalkmis televizyon seyrediyor dememiz bile dogal. Ufacik seylerden kizmamiz bile dogal iken gel de boylesine buyugune katlan. Anne toprak altina giderken baba gerdege giriyor yeniden evlenerek...

Acini anlamama imkan yok. Ancak tahmin edebilirim. Bu acina/kaybina saygim cok. Tepkilerinin acidan oldugunu anlayabilmem cok kolay, bencillestirmeyecegime soz veriyorum.

Demistim kizina... Demek baska sey yapabilmek bambaska tabi.

Sevilen her insanin ardinda mutlaka sevilecek insanlarin emegi vardir.

Esimi bu kadar sevdiysem mutlaka 35 yillik esinin sevgisinin emegi vardir onda. Nasil sevmem bu guzel kadini?

Emekleri bende devam edecek... Saygimla, sevgimle...

Mantikli kizdir, cok ozel bir insandir. Beni de sever mutlaka, hic suphem olmadi. 

Annemi kaybettikden sonra en buyuk telasim babamdi... Nasil yasayabilecek? Nereden bulacak yasam kaynaklarini? Diye ne endiselere takildigini anlatir.

Artik endise etmeme gerek yok. Babam seviliyor, sayiliyor, sen ve cocuklar sayesinde hayata tekrar baglandi. 

ACI hele ki olumle gelen acinin en buyuk kaygisi UNUTULMAKtir.

Annesinin unutulmayacagini dilde birakmamaliydim ve ne yapabilirsem yaptim.

Resimlerini koydum bas koselerime. Dogumgunlerini, olum yildonumunu unutmadim. Her vesilede sukranlarimi bildirip huzur icinde yatmasina dualara eklendim.

Ne cok borcluyum bu guzel kadina! Yalan degil yapmacik degil sukranim ama benimle kalmamali.

Dedim ya zaman ancak acilari torpuler biraz olsun...

Hadi artik yeter, aglama! Diyemem kimseye.

Aradan uzun seneler de gecse ozlemi bitmeyecek mutlaka.

Kizimiz gecenlerde ugramisti, babasina aile gelenekleri olan bir tatli yapmaya gelmisti evimize. Ellerindekini uzatti.

Annemin falanca yemek tarifi. 

Annemin masasinda duran bir vecize...

Kullandigim surece yasatilacaklar ne suphe. Kullandigim surece empatimde durust oldugum ispatlanacak. Nicin olmasin?

Sukranimi belirtemem size. ACIsina olan saygimi bilmekle geciyor yavas yavas... Tamamen gecmeyecek mutlaka ama hayata kopukluk degil devamlilik saglayabilir hallerde yasatiyoruz birlikte.

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 15/1/2011 16:54 (#3519970 - Cevapladığınız Konu : #3519939)

Onur Üyesi

FIZIKI ACIlar...

Bunlari da mutlaka bir tek ceken bilir.

Radyasyon, kemoterapi, hastaliklar... Agri ve sizilar... Izleyen biraz olsun tahmin edebiliyorsa da ancak ceken bilir neler olduklarini.

HASTAYIM, agrim var demeyi hic sevmem. Zira en basta kendime hatirlatirim bunlari ve aklima takarim.

Yalin ayak yuruyemedigim gunlerde topuklu giymeye bakarim. Zorla kendini Handan! Teslim olmak YOK! Esir almayacak beni bu acilar! Diyorsan eger davranis secimlerine de sokmalisin.

Her Pazar gunu ailecek toplanabilmeye corba ve sandovic servisim var.

Esimin cocuklari, torunlar ve bizimkiler basbasa verip toplaniyor, bir lokmayi birlikte yiyip sohbete yer aciyoruz.

Hasta oldugumu sezinleyen esim soruyor; "istersen bu Pazar yapmayalim..."

ASLA diyorum, ben yapamasam da BIZ yapariz mutlaka.

Bazi Pazar cocuklari getiriyor corba tenceresini.

Bazi Pazar esim kosuyor ya yapiyor, ya aliyor hazirindan...

Ne bulduksa ama aile olmak firsatimz kacirilmiyor.

AGRI?SIZI?ACI yakamizi kaptirtmiyoruz inatla, HAYAT devam ediyor, en guzel hallerine sokma cabamizla birlikte.

Ya kaptirirsak neler olur? Sonuclar ne kadar sifalidir hepimize?

Yukarı
Handan Kamphuis
Gönderildi 15/1/2011 17:02 (#3519978 - Cevapladığınız Konu : #3519939)

Onur Üyesi

Mutlaka ACIsi buyuk, olmaz mi?

Bir degil 5 insan birden kaybetti ve boslukda...

Ancak ACIyi lanet edip ofkeye kullanmaya CIG gibi buyuttukce basta kendini sonrasinda herkesi yakiyor. Kimse ACIligindan yaklasmak bile istemiyor Ona.

Iyi de nasil gececek?

Beslenmesinde ne kadar fayda/zarar olabilir?

ZAMAN gecti geciyor surekli ama zamani da iyilesmeye degil ACIya fokuslenmeye kullanirsak resmen kanserlesir.

Ne kadar saklamaya calissa da mutlaka siziyor. Yayiliyor ortaliga...

ACI gecmisde kaldi dese de kendinin de gecmisde kaldigini apacik ediyor. Iyi de birlikteysen ACI'yla, hayata devam edemediysen, hala kayiplari sayip bugune gelemiyorsan mutlaka cakilir insan. Bir milim ilerlemez.

ACI insnai da kimse cekemez dogrusu. Bir iki gidersiniz yanina ama biktirir sonunda. Hala mi? Diyesiniz dilinizin ucunda olur.

Be kardesim, bir omur gecti uzerinden, yuru artik... Usandirdi bu ACI sohbetlerin?

Demesek de mutlaka icimizdedir bu tepki.

Zira YASAM mutlaka ilerlemelidir. Beklemez kimseyi.

ACIlar ne buyuk olsa da tanimi yapip cikmak gerekir icinden.

Kucuk yasina bakmadan kizim bile care getirmeye calistiydi.

Bir kedi/kopek alsan?

"Hayata baglansan" demeye getirmek istiyor. 

Ancak ACIdan KATI hallere gelmeye karar verenlere fayda edemeyiz. Kayanin kum haline gelmesi asirlar ister ki insan omru bu alt tarafi... Nasil becersin. Al eline kendi balyozunu, kir ufala kumlastir demezsen kaskati kesilir insan yasami.

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)