Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

sebepsiz aşırı sıkıntı ve bıkkınlık
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

nazefe
Gönderildi 10/2/2011 12:17 (#3542799)
Konu: sebepsiz aşırı sıkıntı ve bıkkınlık

Asil Üye

100

bazen hiçbir neden yokken herşeyden sıkılıyorum.Hiçbir şey bana tat vermiyor.böyle zamanlarınızda kendinizi nasıl yeniliyorsunuz.
Yukarı
elizya
Gönderildi 10/2/2011 15:31 (#3543140 - Cevapladığınız Konu : #3542799)
Konu: Re: sebepsiz aşırı sıkıntı ve bıkkınlık

Üye

25

kendini fazla dinlemeyeceksin böyle zamanlarda çünkü ne kadar çok düşünür üstüne gidersen daha çok bunalırsın,ben öyle yapıyorum tat almadığım yapmak istemediğim şeyleri yaparak zorluyorum kendimi,birde böyle dönemlerde pek fazla yalnız kalmamak iyi oluyo kalabalığa karış istemesende
Yukarı
cemresu21
Gönderildi 11/2/2011 13:24 (#3544230 - Cevapladığınız Konu : #3542799)

Uzman Üye

1000500100100100
Bulunduğunuz yer: ANKARA
Çocuk Sayısı: 2

Bahsettiğiniz gibi bir dönemdeyim şuan. Aşırı bi yorgunluk hissi sürekli yatmak uyumak istiyorum iş güç gözümde değil. Çocuklar hele bu dönemde beni iyice zorluyorlar gece uykusuzluk buda yetmez gibi aynı anda yada ardı ardına hastalanıyorlar. Heran ağlamaklı bi haldeyim hırslanıyorum herşeye içerliyorum. Duygusal anlamda tam bitik durumdayım. Eşime karşı doluyum oda tavır ve durumumdan anlıyor ses çıkarmıyor . Eve çok kapandım dışarı çıkamıyorum hep soğuk çıkmak istesem çocuklar hasta yada çıkmamız tam bi olay birini giydir diğeri ağlar biri giydiğini beğenmez zırlar o yüzden hiç çıkmak istemem zaten

Ayyy bende ne dolmuşum fırsat buldum içimi döküyorum

Halime gülüyorum deliricem galiba diye . Kendime zaman ayıramıyorum sabah hele yatakdan sürünerek kalkıyorum bazen bi gözümü açıyorum saat öğlen 1 olmuş yani oğlan kız uyanmazsa herhalde akşama kadar yatarmışım

çocukları yedir içir evi derle topla yok ütü yok yemek bıktımmm bıktımmmmm

önceki halimi çok arıyorum bi düzenim vardı hiç olmazsa bi kitap okuyacak bi an buluyordum yada çıkıp gezeyim alışveriş yapayım inanın alışveriş bile bana eziyet aman çocuklar durmaz diye aldığım kıyafeti denemeden alel acele alıp çıkıyorum ki bide derler kadınlar için alışveriş iyidir terapi falan yok bende resmen eziyet onu bile yapamaz oldum. Hayatımdaki dengeyi kaybettim ben boşda geziyorum adeta anlık yaşıyorum sanki

çalıştığım dönemde yorgunluk iş stresi falan sakinleşelim diye ofisce kullandığımız bi ilaç vardı bitkisel falan PASİFLORA ondan başlıycam kendime sürekli bu sinir hali çocuklara patlamalarım beni çok üzüyor yıpratıyor hiç olmazsa içer içer Leyla gibi gezerim

Yazmaya içimi dökmeye çok niyetliyim yaz yazda bitiremem ama oğlan uyandı zaten yatmasıyla kalması bir oldu sanki bende bi bilg. bakayım oğlan uyumuşken sonra biraz kestireyim diycektim ama nerdeeeee
Yukarı
burcinplt
Gönderildi 11/2/2011 14:15 (#3544319 - Cevapladığınız Konu : #3542799)

Asil Üye

1002525
aynen bende öyleyim buaralar bu sitede başka bir forumda belirttim zaten.içim sıkılıyor.böyle acayip derecede içim daralıyor.işim var yapmam gereken ama yapmak gelmiyor içimden.ağlamaklıyım offf yaaa ben niye böyle bunalıyorummmmmmmm:((((
Yukarı
elizya
Gönderildi 11/2/2011 14:31 (#3544342 - Cevapladığınız Konu : #3542799)

Üye

25

pasifloraaa,depresyondayken en iyi arkadaşımdı cebimde gezdiriyodum şarapçılar gibi arada bir çıkartıp içiyodum.cemresu sen hergün aynı şeyleri yapmaktan sıkılmışa benziyosun hem ev işleri hemde çocuk bakmak yormuş sanırım ama iyi şeyler düşün,çocukların sağlıklıysa yanındaysa gerisi herşekilde hallolur,ben 5 aylık hamileydim bebeğimde ciddi gelişim sorunu çıktı ve 1 ay önce aldırmak zorunda kaldım,1 ay işe gitmedim izindi rapordu falan,hayatımda ilk kez dünyanın başıma yıkıldığını hissettim,sonra sizinde anlattığınız gibi herşeyden soğudum hiçbirşey yapmak gelmiyo içimden işten bile soğudum istifa etmeyi düşündüm kendimi zorlaya zorlaya geliyorum işe önceden zevkle yaptığım ama şimdi tat almadığım şeylerin üstüne gidiyorum yenmek için bu durumu,kendimi dinlememeye gayret ediyorum çünkü biliyorum eğer bırakırsam kendimi bidaha zor toparlanırım,demek istediğim hayattan tat almak için zorluycaksın kendini başka yolu yok bunun,ha yok ben bunu kendim yenemiyorum diyosan eğer mutlaka psikolojik destek al derim ben.
Yukarı
burcinplt
Gönderildi 11/2/2011 14:40 (#3544370 - Cevapladığınız Konu : #3542799)

Asil Üye

1002525
ELİZYA çok geçmiş olsun zor sıkıntılı günler geçirmişsin rabbim bir daha bu tarz sorunlarla karşılaştırmaz umarım seni.ama güçlü insanmışsınki sorunların üstüne gidip onlarla mücadele etmişssin.yenilmemişssin yenmişsin arkadaşım.hayat iniş çıkışlarla dolu bazen gülerken bazen ağlatıyor önemli olan güçlü dimdik ayakta durabilmek..
CEMRESU elizyanın dediği gibi herzaman yaptığın rutin işler seni bunaltmış.artık kendini otomatiğe bağlamış gibi hissetmene ve hayattan az keyif almana bunalmana sebep olmuş.biraz yaşantını değiştirmeye çalış.farklı farklı uğraşlar bul.biliyorum iki çocukla zor olsa gerek ama kendinede zaman ayır.unutma bu hayatta senin..
Yukarı
elizya
Gönderildi 11/2/2011 15:22 (#3544419 - Cevapladığınız Konu : #3542799)

Üye

25

amin canım sağolasın Allah kimsenin başına vermesin çok zormuş insan başına gelince daha iyi anlıyor,ama Allah büyük sabrınıda veriyor,bi şekilde hayata tutunmamız gerek ve şunuda unutmayalım herzaman beterin beteri var.
Yukarı
burcinplt
Gönderildi 11/2/2011 17:25 (#3544531 - Cevapladığınız Konu : #3542799)

Asil Üye

1002525
tabiki canım bunada şükür herzaman için daha kötüsünü düşünüp ona şükretmek gerekli.şimdi bebiş düşünüyomusun?yada doktorun ne dedi nasıl hareket etmen gerekliymiş.rabbim en kısa zamanda sağlıklı bir bebiş nasip eder umarım.
Yukarı
elizya
Gönderildi 11/2/2011 21:21 (#3544625 - Cevapladığınız Konu : #3542799)

Üye

25

doktorum 4 ay bekleyelim sonra istersen tekrar hamile kalabilirsin dedi 1 hafta sonra kontrolüm var,eşim tamamen bana bıraktı istersen psikolojik açıdan biraz bekleyelim 8-10 ay iyice toparlan diyo ama ben istiyorum hemen,kendimi okadar çok kaptırmışımki sanki 40 yıldır hamileydim kaybedince öyle bi boşluğa düştümki hiçbişeyle dolduramıyorum,o yüzden Allah kısmet ederse enyakın zamanda tekrar hamile kalmak istiyorum,iyi dileklerin için teşekkür ederim.Allah isteyen herkese versin.
Yukarı
Fulyaa
Gönderildi 12/2/2011 00:41 (#3544802 - Cevapladığınız Konu : #3542799)
Konu: RE: sebepsiz aşırı sıkıntı ve bıkkınlık

Onur Üyesi

50005000200050010010010025
Bulunduğunuz yer: MERSİN
Çocuk Sayısı: 2

zaman zaman hepimizin yaşadığı duygular.. bu durumlarda kendimi beterrin beteri var diyerek teselli etmeye çalışıyorum.

zamanınız varsa  mutlaka yürüyüş yapın , müthiş iyi geliyor :hah: :hah: 

genelde aynı şeyleri yaşamak hayatımızı monotonlaştırıp sıkıyor galiba:ay: :ay:   

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1 2
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)