Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 5 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Yeşil sebze yememe sorunumuz
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Yemek Kokusu -> Çocuklar için Yemek ve MenülerMesaj formatı

Zıp zıp kurbağa
Gönderildi 17/4/2011 16:50 (#3599141)
Konu: Yeşil sebze yememe sorunumuz

Üye

252525

Çocuk Sayısı: 1
Arkadaşlar merhaba
2,5 yaşındaki oğlum yeşil olan hiç bir yemeği yemiyor yeşil tüm sebzeler ıspanak bakla taze fasülye yeşil mercimek dahil .vs.vs. çorbası yemeği püresi ne olursa ağzına dahi almıyor gördüğü anda ağzını kapatıyor genel anlamdada çok iştahlı bir çocuk değil zaten.

elinizde tarifler varmı acaba nasıl yedirebilirim bunları vede nasıl bir sos yada formulle rengini açabilirim acaba ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler
Yukarı
sibelmelih
Gönderildi 27/4/2011 10:40 (#3606218 - Cevapladığınız Konu : #3599141)
Konu: RE: Yeşil sebze yememe sorunumuz

Onur Üyesi

50001000100100100100252525
Bulunduğunuz yer: SİVAS,Memleketim ANKARA
Çocuk Sayısı: 2

merhaba,

denemiş olabilirsiniz belki ama ben yine de yazıyım istedim,çocukların çoğunda var bu durum,sebze yemeyi pek sevmiyolar,ben karışım bi çorba yapıyorum çok lezzetli oluyo,oğluşlarım hiç hissetmeden yiyorlar içine kattığım sebzeleri,şöyle yapıyorum:hepsi gözkararı kırmızı mercimek,küçük bi patates,kuru soğan ya da küçük bi parça pırasa,havuç,domates,biraz ıspanak,brokoli,biraz bulgur su ilave edip düdüklü tencerede kaynatıyorum,pişince içine yarım tatlı kaşığı domates salçası biraz da zeytinyağı ilave edip blendırdan geçiriyorum,normal tencerede bi süre daha kaynatıyorum bu kadar,çok lezzetli bi çorba kendimizde seviyoruz.

Yukarı
berrinstone
Gönderildi 6/5/2011 09:35 (#3610824 - Cevapladığınız Konu : #3599141)
Konu: RE: Yeşil sebze yememe sorunumuz

Onur Üyesi

50005000500020002000500100100100252525

Çocuk Sayısı: 2

yeşil sebzelerin üzerini yoğurtla kapatıp örtseniz

Yukarı
elizya
Gönderildi 27/5/2011 16:09 (#3621226 - Cevapladığınız Konu : #3599141)
Konu: Re: Yeşil sebze yememe sorunumuz

Üye

25

bi arkadaşım anlattı,onada tanıdığı bi teyze akıl vermiş,çocuğun yemediği yemeği birlikte pişirmişler,vermiş çocuğun elinede bi miktar malzeme hadi birlikte yapalım demiş şimdi kendisi yapınca yiyo dedi bi deneyin isterseniz.gerçi onunki kız ama denemekte fayda var.
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)