Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 32 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Yengeç Oyunu
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Filmler, Yönetmenler, OyuncularMesaj formatı
 
A.OZAN
Gönderildi 25/5/2011 10:37 (#3619796)
Konu: Yengeç Oyunu50005000500050005000500050002000100100
Bulunduğunuz yer: 23 derece 44 dakika yamuk bir gezegende
Çocuk Sayısı: 1
Eskişehir’e hiç gitmedim. Ama çok güzel derler. Ortasından Porsuk geçermiş. Son bir kaç yılda hatırı sayılır bir yaşam yeri haline gelmiş demişlerdi. Canlı olarak görmesem de dün akşam Eskişehir’i kameradan gördüm.

Ali Özgentürk’ün kamerasından.
Osmanlı zamanında işlenen bir namus cinayetini konu edinip günümüzde de hiçbirşeyin değişmediğini gözler önüne sermek isteyen ve bunun için öğrencileriyle bir araştırmaya girişen öğretim üyesi Asya’nın dünyasına daldığımızda, Ali Özgentürk’ün Yengeç Oyunu filmiyle karşı karşıya kaldım.

Film konusu itibariyle hoş da olsa, Özgentürk’ün vasatın üzerine çıkamayan tiyatrovari ve ‘’herkes sırayla tane tane konuşsun’’anlatımı, bana hala seksenli yılların sosyopolitik film anlatımlarını anımsattı. Özgentürk’ün cephesinde değişen ya da yeni bişey yok diye diye izledim filmi.

Filmin sonlarına kadar nerde olduğunu ve kim olduğunu bilemediğimiz kocasına e postalar gönderip bir tür günlük tutan Asya, büyükşehirden Eskişehir’e kızıyla birliktegelerek annesi ve iki kardeşiyle birlikte yaşamaya başlayıp üniversitede el attığı araştırması boyunca bir yandan da kendi hayatı ve ailesiyle ilgili çıkmazlar, gerçekler, acılar ve sevinçlerle örülü bir hikayede kendi geçmişine de yolculuk yapacak, araştırma konusu ile yaşantısını paralel sürdüreceği bir hikayeye izleyeciyi de ortak edecktir.

Su da Yanar, At ve unutamadığım Bekçi ile Türk sinemasında entellektüel ve sosyopolitik söyleminden bişey kaybetmeyen Ali Özgentürk, kafamdaki sinemacı tanımında önemli bir yere sahip. Filme Eurimages’ın da destek verdiğini hatırlatayım ama dingin bir kafaya sahipken, vaktiniz olursa dinlenmek ve teatral bir film izlemek adına bu kez çok ciddiye alınmadan izlenebilir.(Yenge��-Oyunu-Film-Afi��i.jpg)Ekler
----------------
Ekler Yenge��-Oyunu-Film-Afi��i.jpg (11KB - 727 Downloads)
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)