Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 8 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Yaşamıımızın her alanında uyguladığımız püf noktaları paylamaya ne dersiniz?
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Çeşme Başı -> Nasıl BaşarırızMesaj formatı

aysun&ulaş
Gönderildi 26/3/2013 18:17 (#3817953)
Konu: Yaşamıımızın her alanında uyguladığımız püf noktaları paylamaya ne dersiniz?

Onur Üyesi

5000500020002525
Bulunduğunuz yer: istanbul
Çocuk Sayısı: 1

Ne kadar bilsek de, başkaları bizden daha çok şey biliyor mantığından hareketle paylaşmaya başlayalım ;) :oops 

start veriyorum ;))

Mesela, cam silerken suya biraz toz deterjan koyuyorum, pimapenler hem daha kolay temizleniyor hem de parlıyor

yine camların arada kuru bezle tozunu alırsak genel cam temizliğinde işimiz daha kolay olur..

ütü masasının örtüsünün altına aliminyum folyo koyarsak elbiseler daha kolay ütü tutuyor, bizzat denenmiştir.

bugünlük aklıma gelenler bunlar.. :

sıra sizde :ohh: 

Yukarı
berrinstone
Gönderildi 26/3/2013 22:42 (#3817977 - Cevapladığınız Konu : #3817953)
Konu: RE: Yaşamıımızın her alanında uyguladığımız püf noktaları paylamaya ne dersiniz?

Onur Üyesi

50005000500020002000500100100100252525

Çocuk Sayısı: 2
aysun

madem temızlıkten acıldı konu, kıyasallardan uzak duralım sirke ve karbonat muthıs ıkılı ara sıra da olsa evınızı sırkelı suyla silin eskıden yaparlarmıs esıklere kadar negatıf enerjılerı vs lerı de def edermıs ben ara sıra yapıyorum..

sonra yıne karbonata bıraz lımon sıkıp dişler ovulabılır pırıl pırıl olur sureklı yapılırsa

sonraaa yogurt mayalarken sıcaklıgı kucuk parmagın ıcınde 10 sn kadar dayanabılecek gıbı olmalı kapagını bıraz aralık bırakırsanız hava alr daha ıyı mayalanır ve ıkı gun kadar hıc ellemzsenız ıyıce taş gıbı olur

yogurt konusunda baya arastırma yaptım da

ama su sütü kac dakıka kaynatıcaz konusunu hala aydınlatamıyorum kımı kaynaklar bır taşım derken kımı yerde 15 dakıka dıyor yanı 3 yasım kadar o zamanda vıtamınlerı ölüyor

özellıkle sütü kac dakıka kaynatıyorsunuz kısmına cevap beklıyorum
Yukarı
aysun&ulaş
Gönderildi 27/3/2013 14:02 (#3818211 - Cevapladığınız Konu : #3817953)
Konu: Re: Yaşamıımızın her alanında uyguladığımız püf noktaları paylamaya ne dersiniz?

Onur Üyesi

5000500020002525
berrin

çok güzel konulara değinmişsin

karbonatı bende kullanıyorum gerçekten de kimyasal içeren şeyler kullanmak yerine karbonat kullanmak hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik.. tezgahı , tencereleri siliyorum mesela pırıl pırıl oluyor

birde benim kışın yaptığım bir yöntem var, karbonatı bir kaba koyup odanın bir köşesine koyduğun zaman ordaki nemi, kokuyu emiyor, 3 günde bir yeniliyorum

dişler konusunda denemiştim gerçekten etkili,

babam sürekli yapar, sigara lekelerine özellikle çok etkili oluyor

yoğurdu bende senin gibi parmak yöntemiyle mayalıyorum

ama kapağını aralık bırakmıyordum, deneyeceğim

ben sütü kaynadıktan sonra altını kısıp, 10-15 dk kadar daha kaynatıyorum tabi sütü açık aldıysam

mikropların ölmesi ancak bu şekilde oluyormuş

aklıma geldi, türk kahvesinin içine kesme şeker, tuzun içine de pirinç koyduğumuzda nemini alıyor..

birde yumuşatıcıyı değişik amaçlarda kullanıyorum bazen mesela yerleri sildiğim suya koyuyorum

az miktarda çünkü fazla olunca yerler kayabiliyor,birde leke yapıyor, ev mis gibi kokuyor, aynı

şekilde oda spreyi olarak ta kullanıyorum, perdelere falan sıkınca çok güzel kokuyor..:)

Yukarı
aysun&ulaş
Gönderildi 2/4/2013 11:37 (#3819801 - Cevapladığınız Konu : #3817953)
Konu: Re: Yaşamıımızın her alanında uyguladığımız püf noktaları paylamaya ne dersiniz?

Onur Üyesi

5000500020002525
bulaşık makinesine limon kabuğu koyarsanız içindeki pis kokuları alıyor ve içi mis gibi kokuyor..

buzdolabındaki kötü kokular içinde küçük bir kase ile süt işe yarıyor

maydanozları yada tüm yeşillikleri yıkadıktan sonra kurutup hava almayacak bir kabın içinde buzdolabında saklayabiliriz.. bu şekilde zamandan da tasarruf etmiş oluyoruz

domatesi ben buzdolabına koymuyorum çünkü tatsızlaşıyor ozaman

faasülye, nohut gibi bakliyatları paketin tamamını haşlayıp,soğutup poşetlere bölerek buzluğa atıyorum, (çok haşlarsak yanlız çabuk eriyor, iyi ayarlamak lazım ) yine zamandan tasarruf etmiş oluyorum, acil bir misafirde de işe yarıyor..

çamaşır deterjanını yer sildiğimiz suya çok az koyarsak hem yerler parlıyor hemde toz tutumuyor

yumurta haşladığımız suyu atmayıp çiçeklerin dibine dökersek bitkilere vitamin oluyor

Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları

(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)