Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 3 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Emzirirken Meme Şişmesi
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Tecrübe Havuzu -> Yeni Doğum Yapanlar, 0-12 Ay Bebek BakımıMesaj formatı
 
tuncaysismanca
Gönderildi 14/1/2016 22:32 (#3870481)
Konu: Emzirirken Meme Şişmesi


Üye

Mesajlar: 5


Çocuk Sayısı: 2
Emzirirken Memenin Aşırı Şişmesi, Göğüslerin Aşırı Dolgunlaşması

Süt üretiminin aktif olarak devam ettiği dönemlerde göğüsler sütle doludur. Bu süt boşaltılmadığında dolgunlaşma giderek artar. Bu dolgunlaşmaya süt kanallarından bir ya da birkaçının tıkanması da eklendiğinde annede çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda göğüsler elle dokunulduğunda içlerinde kanalın tıkalı olduğu bölgenin hemen arkasında yer alan sert ve ağrılı bir bölge fark edilebilir.

İleri durumlarda göğüsler tümüyle dolgunlaşarak irileşmiş ve sürekli ağrı verir bir hal alabilirler. Özellikle gece boyunca bebeği uyuyan anneler sabahları ya da gündüz boyunca, emzirmeye zamanı olmayan anneler akşamları bu durumla karşılaşabilirler. Uygun bir esnekliğe sahip olmayan sutyenler de kanalların sıkışarak tıkanmasına neden olabilir. Böyle bir durumda bebeğinizi sık sık emzirin, ağrıyan, dolgun bölgeye ılık bir bez yerleştirin ya da belli aralıklarla ılık bir duş alın.

Sütün daha iyi akması için emzirmeden önce ve emzirirken memeye masaj yapın. Emzirirken bebeğinizi her defasında farklı bir açıda tutun, böylece tüm kanalların eşit şekilde faaliyet göstermesini sağlayın.

Kaynak: emzirirken meme şişmesi
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)