Üye Ol Anasayfam Yap
Bebek Kokusu'na Hoşgeldiniz. GİRİŞ. Şu anda sitemizde 3 kullanıcı online .
Sitemizin tüm özelliklerine ulaşabilmek için ÜYE olmanız gerekir.
Forumlar Sohbet
Arama Kayıt ol Giriş

Çocukta Gaz Tehlikesi
Yöneticiler:

Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Bir önceki konu :: Bir sonraki konu
Paylas   Merhaba Dostlar -> Haydi TanışalımMesaj formatı
 
Bitki
Gönderildi 31/1/2016 10:22 (#3870499)
Konu: Çocukta Gaz Tehlikesi


Üye

Mesajlar: 22


ÇOCUKTA GAZ TEHLİKESİ

Geçenlerde bir arkadaşın 4 aylık çocuğu fazla miktardaki gazın kalp ve akciğerlere baskı yapması nedeniyle ameliyat edildi.

Her çocukta az veya çok gaz olabilir, normaldir. Gaz sancısı ise her 4 çocuktan birisinde görülmektedir. Sancısı olan bebeğin yüzü kızarır, ellerini yumruk yapar, bacaklarını karnına çekip sırtını geriye atar, ağrılı bir yüz ifadesi vardır.

Çocuklarda bitkilerle modern tedavide gaz ve gaz sancısında 1 yaşından itibaren Frenk kimyonu tohumu ve esansı, 4 yaşından itibaren ise bahçe nanesi ve esansı kullanılabilmektedir.

Bir başka tedbir ise annenin yediği gıdalarla ilgilidir. Doğuma bir hafta kala anne adayları çörekotu yemeye başlamalıdır ve emzirme süresi boyunca devam etmelidir. Çörekotu omega-3 kaynağıdır, çocuğun bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardım eder ve normal doğumu kolaylaştırır. Çörekotu tohumu günde 3 tatlı kaşığı öğütülerek yenir (Öğütülmüş halde satılan çörekotu kesinlikle alınmamalıdır.). Anne sütünün gaz yapmayacak şekilde çocuğa hazırlanması için doğuma 10 gün kala başlamak üzere süt ve süt ürünleri, yumurta, buğday unu ve unlu mamuller yenmemelidir, bu diyete emzirme süresince devam edilmelidir.

Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş; Çocuklarda Bitkilerle Modern Tedavi, Kaynak yayınları, İstanbul 2015.
Yukarı
Geçeceğiniz sayfa : 1
Görüntelediğiniz sayfa 1 [10 sayfadaki mesaj sayısı]
Başka Foruma Geç :
Bu forumda arama yapmak için
Print edilebilir versiyon
Konuyu E-mail ile link olarak gönder

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları(Bu siteye ait tüm cookieleri sil)