Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Çocuk ve Aile Gelişimi - Biz Gelişirken
 

Paylaş Yorumla

Yalnızca Kendimizi Değiştirebiliriz.

“Tamamiyle haklısın, kusurlarımla hayatına zarar verdiğimi biliyorum, gerçekten de korkuncum, Bencil, ikiyüzlü ve yalancıyım. Bana bu hatalarımı gösterdiğin için sana teşekkür borçluyum."

“Tamamiyle haklısın, kusurlarımla hayatına zarar verdiğimi biliyorum, gerçekten de korkuncum, Bencil, ikiyüzlü ve yalancıyım. Bana bu hatalarımı gösterdiğin için sana teşekkür borçluyum.  Derhal bu berbat şeylere son verip aynen senin istediğin gibi bir insane olacağım”

 

Hiç böyle konuşan bir insan gördünüz mü?

 

Eğer şansınız varsa hayatınızı zorlaştıran kişiyi değişmeye ikna edebilirsiniz. Tabi ki değişebilirler, belki siz onlarda değişikliğe özendirecek uygun ortamı hazırlayabilirsiniz ama bunu onların adına yapamazsınız.

 

Diğer insanların davranışları bizim kontrolümüzün dışındadır. Ancak kendi düşüncelerimizi, söylediklerimizi, yaptıklarımızı değiştirebiliriz. Bunların dümeni bizim elimizdedir. Bunu bilmek bize güç verir. Başkalarının arzusuna göre değil, kendimizden emin ve bilinçli hareket edebiliriz. Kendine eziyeti, kendine saygıyla değiştirebiliriz.

 

Değiştirebileceğimiz tek şey kendi hayatımızdır. 

 

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 5 yorum
ikopatra - 2008/08/03
Çok Yoruma açık ve kişilere göre şekillenebilecek bir konu. Daha önce defalarca deneyip istenilen değişim yakalanamamışsa en doğrusu kendi hayatımızda köklü bi değişim yapmak bencede; Ama gerekli cesaret ve kararlılıkla...
Konuk - 2007/08/22
kendimi değiştirmek istiyorum
rthswhswthrtjrtjt - 2007/06/30
regertgrehr


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları