Bebek Kokusu.Com; Bebek, Çocuk, Anne, Baba, Sağlık, Hamilelik, Psikoloji, Beslenme, Sağlıklı Yaşam, Çocuk Oyunları ve Daha Bir Çok şey
Anasayfam Yap
Çocuk Sağlığı - Genel Çocuk Sağlığı
 

Paylaş Yorumla

İlaca Bağlı Ateş Oluşumu

Ateş bir ilaç alındığında yükseliyor, ilaç kesildiğinde kayboluyor ve ateşi açıklayacak bir başka hastalığın olmadığına karar veriliyorsa ilaç ateşinden bahsedilir.

İLAÇ ATEŞİ

 

Ateş bir ilaç alındığında yükseliyor, ilaç kesildiğinde kayboluyor ve ateşi açıklayacak bir başka hastalığın olmadığına karar veriliyorsa ilaç ateşinden bahsedilir.

İlaç ateşi genellikle eozinofili, döküntü, kaşıntı veya ilaç allerjisi ile ilişkili değildir. İlaç ateşi tedaviye başlandıktan sonraki herhangi bir zaman içinde ortaya çıkabileceği gibi ateşin derecesi 38-43o arasında değişebilir.

İlaç ateşine neden olan ilaçların başlıcaları şunlardır: Antibiyotikler (penisilin, sefalosporinler, antikonvülzanlar (fenitoin, karbamazepin), antineoplasik ilaçlar (bleomycin, cytarabin, L-asparaginas), ve kardiovasküler ilaçlar (hidralazin, metildopa, kinidin).

Tedavide neden olan ilaç kesilir, bir başka ilaca geçilir.

Ateş genellikle ilaç kesildikten sonraki 72 saat içinde kaybolur.

Paylaş
Paylaş Yorumla Yazdır
Tüm Yorumlar
Yorumlar : 3 yorum
rukayye81 - 2008/10/26
kizim bugun aniden ateslendi neden olabilecegini dusunurken bu yazinizi okudum ve sebebini anladim.bu tur bilgilerle bizi aydinlattiginiz icin cok tesekkur ediyorum.
DİLEK GÜLLÜ - 2007/01/04
ÇOK TEŞEKKÜRLER İYİ BİLGİ VERMİŞŞİNİZ
Konuk - 2006/12/01
bizleri bu konuda bilgilendirdiğiniz için teşekkürler ama yazdığınız ateşe sebep olabilecek ilaçların neler olduğunu bizlerin anlayabileceğimiz dilden olmasını tercih ederdim yinede yazınız için teşekkürler.


  Doktor Forumları
Biz Bize Forumları
Candan Cana Forumları
Çok Gizli Forumları
Sohbet Odaları


Sitede ara

 

Bebek Kokusu Web Sitesi MediOzon.com - Medicolozon.com Eser Medikal Sağlık Hiz.Tic.Ltd.Şirketi' nin Aile ve Çocuklarımıza hizmetidir.

Bebek Kokusu Sitesinden Uyarı.
Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.

Site Kullanım Kuralları, Hukuki Şartlar ve Telif Hakları